Schedule & Scores for Friday, August 31, 2018

ClassAway   HomeLocation
Middleton40 @ 0West (Madison)  
La Follette42 @ 21Beloit Memorial  
Marquette University Soccer31 @ 28Hamilton (Sussex)  
Homestead43 @ 13Grafton  
Whitefish Bay27 @ 7West (West Bend)  
Amherst42 @ 0Wittenberg-Birnamwood  
Wisconsin Lutheran12 @ 31Eisenhower  
Regis44 @ 7Stanley-Boyd  
Watertown53 @ 0Fort Atkinson  
Mount Horeb/Barneveld0 @ 46Waunakee  
Durand7 @ 21Spring Valley  
Germantown7 @ 41Brookfield Central  
Verona20 @ 26Craig  
Big Foot7 @ 41East Troy  
Cedarburg7 @ 42Slinger  
Catholic Memorial35 @ 26Arrowhead  
Stevens Point0 @ 21Kimberly  
Brillion21 @ 49Valders  
Black River Falls8 @ 42River Valley  
West (Green Bay)0 @ 63West De Pere  
Greendale40 @ 7Pewaukee  
Owen-Withee7 @ 22Greenwood  
Hortonville20 @ 41Marshfield  
Badger20 @ 41Waterford  
Hilbert27 @ 7Ozaukee  
Roncalli7 @ 24Two Rivers  
Prescott14 @ 34Amery  
Oconomowoc21 @ 34West (Waukesha)  
Logan30 @ 29Sparta  
Osceola7 @ 42Somerset  
Arcadia21 @ 7Dodgeville  
Stratford68 @ 6Chequamegon  
Reedsburg0 @ 40DeForest  
McFarland9 @ 7Turner  
Aquinas (La Crosse)8 @ 52Onalaska  
Lake Country Lutheran33 @ 14Lakeside Lutheran  
Pacelli20 @ 27Shiocton  
Madison Memorial41 @ 0East (Madison)  
Hale12 @ 7Wauwatosa East  
Sturgeon Bay8 @ 43Peshtigo  
Wrightstown13 @ 10Seymour  
Eau Claire Memorial35 @ 60Rice Lake  
River Falls27 @ 28Hudson  
Muskego36 @ 12Brookfield East  
Brodhead/Juda7 @ 30Edgerton  
Kewaskum7 @ 34Winneconne  
Merrill6 @ 20Mosinee  
Tomah6 @ 33West Salem  
Burlington48 @ 7Union Grove  
Superior42 @ 14Eau Claire North  
Clayton24 @ 72Luck  
Mondovi20 @ 0Elk Mound  
Boyceville6 @ 44Glenwood City  
Cedar Grove-Belgium35 @ 7Manitowoc Lutheran  
Messmer/Shorewood7 @ 27New Berlin West  
Gale-Ettrick-Trempealeau8 @ 14Platteville  
Luxemburg-Casco21 @ 47Little Chute  
Kewaunee26 @ 21Algoma  
West Allis Central14 @ 6Pius XI  
Campbellsport30 @ 10Ripon  
Kettle Moraine44 @ 21North (Waukesha)  
Barron36 @ 60Hayward/Lac Courte Oreilles  
Parkview14 @ 26Pardeeville  
Beaver Dam21 @ 37Baraboo  
Stoughton28 @ 14Edgewood  
Hillsboro50 @ 28Cashton  
Weyauwega-Fremont9 @ 55Iola-Scandinavia  
Milton27 @ 19Monroe  
Omro36 @ 0Laconia NH  
Omro36 @ 0Laconia  
Portage36 @ 50Sauk Prairie  
Sheboygan Falls14 @ 22New Holstein  
New Richmond7 @ 9Baldwin-Woodville  
Fond du Lac30 @ 7Appleton North  
Ellsworth0 @ 42St. Croix Central  
Parker7 @ 49Sun Prairie  
Nicolet27 @ 42Port Washington  
Oshkosh West43 @ 14Everest  
Tremper6 @ 34Indian Trail  
Northwestern48 @ 20Cumberland  
Highland28 @ 12Ithaca  
Reedsville43 @ 7Sheboygan Area Lutheran/Kohler/Sheboygan County Christian  
Denmark41 @ 7Clintonville  
Darlington20 @ 27Cuba City  
Kiel40 @ 26Chilton  
Hurley42 @ 6Cameron  
Shawano Community20 @ 34East (Green Bay)  
Xavier21 @ 41Menasha  
Poynette26 @ 7Nekoosa  
Spooner14 @ 28Bloomer  
Chippewa Falls23 @ 33Menomonie  
Neenah34 @ 10Appleton East  
Unity56 @ 8Turtle Lake  
Whitewater18 @ 47Clinton  
Grantsburg49 @ 22Elmwood/Plum City  
Case7 @ 41Oak Creek  
Fennimore35 @ 0Iowa-Grant  
Luther24 @ 30Richland Center  
Park0 @ 45Franklin  
New London14 @ 0Waupaca  
South (Milwaukee)27 @ 6North  
Rosholt0 @ 41Pittsville  
Lourdes10 @ 15Fall River  
Lakeland32 @ 34Medford  
Johnson Creek62 @ 12Deerfield  
Abbotsford17 @ 28Marathon  
Westfield Area16 @ 54Luther Prep  
Rio16 @ 29Randolph  
Columbus32 @ 26New Glarus/Monticello  
Kettle Moraine Lutheran45 @ 14Waupun  
Greenfield34 @ 28Brown Deer  
Wild Rose0 @ 41Almond-Bancroft  
Martin Luther53 @ 7Dominican  
Altoona0 @ 49Colby  
Rib Lake-Prentice28 @ 20Auburndale  
Belmont8 @ 63Shullsburg  
St. Johns Northwestern Military Academy8 @ 21Brookfield Academy  
Milwaukee Lutheran36 @ 26South Milwaukee  
Milwaukee Lutheran @ 0South (Milwaukee)  
Oregon7 @ 21Monona Grove  
Winnebago Lutheran Academy40 @ 0Random Lake  
Royall12 @ 43Bangor  
Appleton West35 @ 24Wausau West  
Assumption0 @ 38Loyal  
Berlin7 @ 20Plymouth  
Southern Door28 @ 6Oconto  
Melrose-Mindoro41 @ 0Blair-Taylor  
Montello/Princeton/Green Lake7 @ 28Markesan  
St. Croix Falls0 @ 14Clear Lake  
Kaukauna21 @ 0Menominee MI  
De Soto20 @ 26Wauzeka-Steuben/Seneca  
Tomahawk0 @ 55Edgar  
Independence/Gilmanton0 @ 40Gilman  
Southwestern0 @ 32Brookwood  
Webster34 @ 21Pepin/Alma  
Mauston14 @ 24Lake Mills  
Eleva-Strum34 @ 12Whitehall  
Cudahy39 @ 20Whitnall  
Viroqua21 @ 48Lancaster  
Oostburg20 @ 49Howards Grove  
Benton/Scales Mound6 @ 49Pecatonica/Argyle  
Oconto Falls27 @ 34Marinette  
Lomira13 @ 29Mayville  
Thorp6 @ 42Athens  
University School of Milwaukee7 @ 27St. Francis  
Ladysmith14 @ 8Chetek-Weyerhaeuser  
Augusta18 @ 23Cochrane-Fountain City  
Cambria-Friesland77 @ 0Wayland Academy  
Riverdale18 @ 22North Crawford  
River Ridge7 @ 48Potosi/Cassville  
Dodgeland41 @ 44Palmyra-Eagle  
Boscobel14 @ 50Mineral Point  
Oakfield57 @ 12Edwards  
Northwood/Solon Springs27 @ 16Siren  
South (Waukesha)20 @ 56Mukwonago  
East (West Bend)27 @ 24Hartford  
West (Wauwatosa)7 @ 28Menomonee Falls  
Lincoln (Wisconsin Rapids)41 @ 24Oshkosh North  
Northland Pines64 @ 14Marion/Tigerton  
Mellen14 @ 60Shell Lake  
Bradford/Reuther8 @ 41Horlick  
Evansville/Albany13 @ 14Jefferson  
Vincent/Destiny58 @ 0Madison University  
Cornell/Lake Holcombe22 @ 12Flambeau  
Marshall/Carmen Science & Tech Northwest/Juneau/Milwaukee School of Languages46 @ 6Hamilton/Audubon  
Riverside University/Meir48 @ 6Washington/Milwaukee Academy of Science/CEO Leadership Academy  
Horicon/Hustisford13 @ 30Cambridge  
Neillsville/Granton12 @ 34Colfax  
Delavan-Darien/Williams Bay12 @ 31Wilmot  
Mercer/Butternut55 @ 20Washburn/Bayfield  
Pulaski/Milwaukee Arts/Carmen Science & Tech South14 @ 48Bay View/Conservatory of Lifelong Learning  
St. Mary Catholic/Valley Christian0 @ 35Mishicot  
Winter/Birchwood14 @ 52Prairie Farm  
Northeastern Wisconsin Lutheran/Providence Academy16 @ 0Elkhart Lake-Glenbeulah  
Kingsford MI 0 @ 35St. Marys Springs  
St. Viator IL 7 @ 16Lodi  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)