Schedule & Scores for Friday, August 17, 2018

ClassAway   HomeLocation
Homestead43 @ 19Port Washington  
Whitefish Bay7 @ 14Slinger  
Lancaster0 @ 14Fennimore  
Amherst34 @ 3Merrill  
Waunakee66 @ 0Fort Atkinson  
Sun Prairie26 @ 32Madison Memorial  
Plymouth14 @ 29Eisenhower  
Hamilton (Milwaukee)26 @ 21Shoreland Lutheran  
Oak Creek31 @ 13Wisconsin Lutheran  
River Valley23 @ 20Onalaska  
Mount Horeb/Barneveld50 @ 20Edgewood  
Shiocton14 @ 20Tomahawk  
DeForest7 @ 17Oregon  
Germantown19 @ 28Menomonee Falls  
Somerset19 @ 50Bloomer  
Verona40 @ 2Parker  
Monona Grove39 @ 0Baraboo  
Brookfield Central58 @ 6Wauwatosa East  
Franklin24 @ 0Waterford  
Two Rivers24 @ 34Peshtigo  
Lakeside Lutheran40 @ 6Adams-Friendship  
Colby36 @ 22Osseo-Fairchild  
Catholic Memorial28 @ 17Mukwonago  
Stevens Point6 @ 24Neenah  
Freedom13 @ 27Little Chute  
Holmen24 @ 38Chippewa Falls  
Stanley-Boyd35 @ 20Altoona  
Hilbert33 @ 7Brillion  
Medford32 @ 46Rice Lake  
Prescott6 @ 28Rhinelander  
Logan14 @ 20Eau Claire Memorial  
Platteville28 @ 14Cuba City  
Osceola35 @ 21Wausau East  
Nekoosa0 @ 44Gale-Ettrick-Trempealeau  
Greenwood20 @ 12Owen-Withee  
Stratford7 @ 27Spencer/Columbus  
Reedsburg28 @ 7Monroe  
McFarland57 @ 34Edgerton  
Aquinas (La Crosse)14 @ 36Prairie du Chien  
Pacelli18 @ 40Dodgeland  
St. Croix Central41 @ 13Durand  
Menasha33 @ 7Waupaca  
Hale7 @ 41Hamilton (Sussex)  
Sturgeon Bay0 @ 47Valders  
Grafton55 @ 8West (West Bend)  
Muskego49 @ 14North (Waukesha)  
Marathon9 @ 44Mosinee  
Everest0 @ 55Appleton North  
Oshkosh North6 @ 42Superior  
St. Joseph0 @ 40Roncalli  
Marinette8 @ 35Wrightstown  
Tomah8 @ 20Mauston  
Burlington42 @ 13South Milwaukee  
East Troy20 @ 0Clinton  
Lodi13 @ 7Delavan-Darien/Williams Bay  
Mondovi34 @ 14Eleva-Strum  
Craig27 @ 7Beloit Memorial  
Manitowoc Lutheran0 @ 33Howards Grove  
Suring7 @ 57Little Wolf  
Cedar Grove-Belgium37 @ 8Sheboygan Area Lutheran/Kohler/Sheboygan County Christian  
Iowa-Grant6 @ 31Viroqua  
Antigo14 @ 35Berlin  
Randolph36 @ 10Westfield Area  
Luxemburg-Casco14 @ 7Denmark  
Wilmot22 @ 19Bradford/Reuther  
West Salem28 @ 7Arcadia  
West Allis Central13 @ 42Tremper  
Brown Deer0 @ 20Sheboygan Falls  
Cumberland28 @ 35Grantsburg  
Campbellsport20 @ 14Mayville  
King8 @ 14Messmer/Shorewood  
Kettle Moraine34 @ 23West (Waukesha)  
Wausau West19 @ 14Appleton East  
Hartford28 @ 7Nicolet  
Barron16 @ 47Amery  
Beaver Dam7 @ 20Watertown  
Baldwin-Woodville0 @ 30Edgar  
Weyauwega-Fremont0 @ 47Reedsville  
Omro21 @ 14Columbus  
Portage15 @ 56Stoughton  
New Glarus/Monticello43 @ 0Dodgeville  
Gilman48 @ 0Wabeno/Laona  
Deerfield8 @ 20Three Lakes/Phelps  
New Richmond7 @ 35River Falls  
Fond du Lac31 @ 28Kimberly  
Ellsworth6 @ 24Loyal  
Oshkosh West6 @ 26Marshfield  
Bonduel27 @ 12Coleman  
Cochrane-Fountain City12 @ 32Pepin/Alma  
Whitnall7 @ 49Martin Luther  
Kickapoo/La Farge27 @ 55New Lisbon  
Whitehall7 @ 22Colfax  
Shawano Community0 @ 42West De Pere  
Xavier39 @ 6West (Green Bay)  
Wittenberg-Birnamwood38 @ 22Northland Pines  
Whitewater7 @ 56Turner  
Auburndale36 @ 37Pittsville  
Luther19 @ 27Blair-Taylor  
Spring Valley27 @ 28Unity  
South (Milwaukee)38 @ 34Bay View/Conservatory of Lifelong Learning  
Indian Trail20 @ 48Hudson  
Rosholt6 @ 33Oconto  
Elkhorn6 @ 13New Berlin West  
Lakeland43 @ 13Hayward/Lac Courte Oreilles  
Pius XI14 @ 48Park  
Ripon14 @ 13Luther Prep  
Johnson Creek2 @ 0Parkview  
Crandon0 @ 65Abbotsford  
Sauk Prairie17 @ 26Milton  
Wild Rose7 @ 35Lourdes  
East (Madison)0 @ 56Middleton  
Cambridge41 @ 7Brookfield Academy  
Algoma0 @ 24Chilton  
Sparta45 @ 14Black River Falls  
Westosha Central6 @ 28Case  
Rib Lake-Prentice28 @ 6Athens  
Milwaukee Lutheran30 @ 48Kewaskum  
Waterloo0 @ 24Poynette  
Winnebago Lutheran Academy26 @ 0Kettle Moraine Lutheran  
Royall46 @ 6Wonewoc-Center/Weston  
Appleton West0 @ 38Hortonville  
Waupun7 @ 41Kiel  
Assumption6 @ 9Dominican  
Crivitz7 @ 54Kewaunee  
Southern Door6 @ 37Winneconne  
Newman33 @ 6Wausaukee  
Mineral Point17 @ 53Lake Country Lutheran  
Montello/Princeton/Green Lake0 @ 32Iola-Scandinavia  
St. Croix Falls6 @ 34Spooner  
Niagara/Goodman/Pembine55 @ 18Marion/Tigerton  
De Soto0 @ 24Brookwood  
Ashland28 @ 43Northwestern  
Palmyra-Eagle33 @ 8Marshall  
Chetek-Weyerhaeuser14 @ 35Elk Mound  
Independence/Gilmanton18 @ 44Elmwood/Plum City  
Almond-Bancroft6 @ 8Fall River  
Shullsburg14 @ 33River Ridge  
Ithaca32 @ 12Cashton  
Chequamegon14 @ 0Boyceville  
Clear Lake16 @ 6Cameron  
Turtle Lake22 @ 12Hurley  
New Holstein48 @ 13Mishicot  
Oostburg6 @ 20Random Lake  
Shell Lake38 @ 22Frederic  
Markesan0 @ 51St. Marys Springs  
Thorp7 @ 52Westby  
University School of Milwaukee11 @ 15Catholic Central  
Cambria-Friesland6 @ 8Pardeeville  
Phillips38 @ 8Edwards  
Shoreland Lutheran21 @ 26Hamilton/Audubon  
Menominee Indian0 @ 44Lena/Aquinas  
SWCHA Saints0 @ 46Custer  
Elkhart Lake-Glenbeulah0 @ 51Oakfield  
Siren47 @ 20Clayton  
Oneida Nation0 @ 2Gibraltar  
West (Madison)14 @ 19La Follette  
South (Waukesha)42 @ 27Oconomowoc  
East (West Bend)37 @ 12Cedarburg  
West (Wauwatosa)14 @ 42Brookfield East  
East (Green Bay)21 @ 49Seymour  
South (Sheboygan)0 @ 40Notre Dame Academy  
Lincoln (Wisconsin Rapids)6 @ 45Kaukauna  
Wautoma34 @ 0Laconia  
Belleville69 @ 0Elcho/White Lake  
Mellen14 @ 40Luck  
Evansville/Albany22 @ 28Brodhead/Juda  
Vincent/Destiny0 @ 49St. Francis  
Cornell/Lake Holcombe36 @ 0Augusta  
Riverside University/Meir31 @ 34Pewaukee  
Horicon/Hustisford22 @ 13Lomira  
Wauzeka-Steuben/Seneca36 @ 8Boscobel  
Neillsville/Granton12 @ 26Fall Creek  
Mercer/Butternut48 @ 26New Auburn  
Potosi/Cassville52 @ 6Benton/Scales Mound  
St. Mary Catholic/Valley Christian7 @ 49Ozaukee  
Washburn/Bayfield0 @ 54Prairie Farm  
Northeastern Wisconsin Lutheran/Providence Academy34 @ 36Gillett  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)