Schedule & Scores for Friday, August 19, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Middleton31 @ 3Madison Memorial  
Marquette University Soccer27 @ 0Wisconsin Lutheran  
Brookfield East55 @ 0Pius XI  
Arrowhead25 @ 18Homestead  
Lancaster40 @ 32Fennimore  
West De Pere34 @ 7Seymour  
Amherst27 @ 13Omro  
Waunakee30 @ 13Oregon  
Plymouth34 @ 28Eisenhower  
Appleton North42 @ 0Oshkosh West  
Oak Creek21 @ 3Menomonee Falls  
Watertown7 @ 28West (Waukesha)  
Mount Horeb/Barneveld41 @ 6Milton  
DeForest7 @ 12Stoughton  
Southwest41 @ 0North (Sheboygan)  
Somerset20 @ 30Bloomer  
Verona34 @ 6Parker  
Kimberly43 @ 6Oshkosh North  
Pewaukee30 @ 7West (West Bend)  
Cedarburg0 @ 28Hartford  
Waupaca20 @ 13East (Green Bay)  
Little Chute26 @ 18Wrightstown  
Little Wolf8 @ 42Iola-Scandinavia  
Franklin13 @ 22Mukwonago  
Athens32 @ 0Newman  
Holmen15 @ 14Chippewa Falls  
Edgar35 @ 0Auburndale  
West (Green Bay)0 @ 56Menasha  
Badger48 @ 32Tremper  
Medford26 @ 40Rice Lake  
Prescott8 @ 27Rhinelander  
Logan6 @ 7Eau Claire Memorial  
Platteville21 @ 13Cuba City  
Osceola30 @ 0Arcadia  
Preble38 @ 42Bay Port  
Stratford7 @ 35Stanley-Boyd  
Reedsburg0 @ 20Monona Grove  
McFarland7 @ 33East Troy  
Marshall6 @ 34Lake Mills  
Aquinas (La Crosse)27 @ 33Prairie du Chien  
Appleton East7 @ 44Neenah  
Hale3 @ 21Waterford  
Muskego48 @ 0Park  
St. Catherines18 @ 28Lake Country Lutheran  
Brodhead/Juda27 @ 28Big Foot  
Everest21 @ 27Lincoln (Wisconsin Rapids)  
Slinger33 @ 7Grafton  
Pulaski (Pulaski)46 @ 8Lincoln (Manitowoc)  
Merrill14 @ 38Superior  
Ozaukee24 @ 21Oostburg  
Tomah14 @ 20Mauston  
Wausau East13 @ 48Marshfield  
Horlick49 @ 9Juneau/Morse/Marshall  
Lodi10 @ 6Delavan-Darien  
Glenwood City52 @ 0Frederic  
Boyceville46 @ 19Shell Lake  
Craig48 @ 63La Follette  
Manitowoc Lutheran22 @ 16Reedsville  
Suring13 @ 7Wabeno/Laona  
Iowa-Grant46 @ 28Richland Center  
Pittsville32 @ 30Tomahawk  
Antigo14 @ 20Two Rivers  
De Pere14 @ 42Notre Dame Academy  
Randolph20 @ 34Horace Mann  
Fox Valley Lutheran28 @ 20Marinette  
Kewaunee0 @ 26Peshtigo  
West Salem24 @ 0Mosinee  
Edgerton13 @ 26Turner  
Brown Deer0 @ 15Sheboygan Falls  
King37 @ 0Messmer/Shorewood  
Kettle Moraine35 @ 42Oconomowoc  
Port Washington28 @ 21New Berlin West  
Barron6 @ 49Amery  
Beaver Dam35 @ 6Milwaukee Lutheran  
Baldwin-Woodville7 @ 23Durand  
Weyauwega-Fremont20 @ 48Adams-Friendship  
Portage13 @ 42Monroe  
New Glarus/Monticello41 @ 20Catholic Central  
Deerfield6 @ 31Belleville  
New Richmond42 @ 14River Falls  
Ellsworth47 @ 0Spooner  
Wauwatosa East6 @ 35West (Wauwatosa)  
Bonduel41 @ 0Crivitz  
Dodgeville35 @ 16Parkview  
Onalaska47 @ 26Nekoosa  
Cochrane-Fountain City18 @ 49Pepin/Alma  
Osseo-Fairchild12 @ 51Spencer/Columbus  
Denmark0 @ 34Freedom  
Kickapoo/La Farge0 @ 46New Lisbon  
Whitehall0 @ 21Viroqua  
Darlington48 @ 7Westby  
Flambeau6 @ 27Cornell/Lake Holcombe  
Shawano Community47 @ 0Clintonville  
Poynette54 @ 7Westfield Area  
Unity27 @ 20Ladysmith  
Whitewater6 @ 41Jefferson  
Case20 @ 32Burlington  
Luther28 @ 6Blair-Taylor  
New London14 @ 38Xavier  
South (Milwaukee)26 @ 34Bradley Tech  
Indian Trail21 @ 7Germantown  
Mishicot7 @ 42Valders  
Baraboo13 @ 24Edgewood  
McDonell Central7 @ 6Gilman  
Elkhorn7 @ 37North (Waukesha)  
Lakeland7 @ 40Hayward/Lac Courte Oreilles  
Howards Grove6 @ 35Random Lake  
Ripon7 @ 44Columbus  
Johnson Creek20 @ 14Edwards  
Abbotsford49 @ 6Greenwood  
Rio12 @ 31Southwestern  
Oconto44 @ 0Rosholt  
Sauk Prairie7 @ 28Fort Atkinson  
East (Madison)7 @ 34Sun Prairie  
Cambridge7 @ 24Brookfield Academy  
Algoma0 @ 24Chilton  
Sparta48 @ 6Black River Falls  
Westosha Central58 @ 0Washington/Milwaukee Academy of Science/CEO Leadership Academy  
Altoona42 @ 16Cadott  
Rib Lake-Prentice39 @ 16Chequamegon  
St. Johns Northwestern Military Academy0 @ 42Shoreland Lutheran  
Waterloo13 @ 22Pardeeville  
Winnebago Lutheran Academy49 @ 6Kettle Moraine Lutheran  
Appleton West10 @ 21Fond du Lac  
Mayville0 @ 16Campbellsport  
Washington0 @ 58Westosha Central  
Assumption41 @ 0Thorp  
Southern Door32 @ 6Winneconne  
Mineral Point32 @ 6Necedah  
Fall River16 @ 35Almond-Bancroft  
St. Croix Falls6 @ 28Spring Valley  
Niagara/Goodman/Pembine0 @ 8Coleman  
Kaukauna0 @ 17Hortonville  
De Soto31 @ 0Brookwood  
Ashland6 @ 13Northwestern  
Palmyra-Eagle9 @ 34Martin Luther  
Clear Lake0 @ 7Cameron  
New Holstein14 @ 38Berlin  
More14 @ 37Cudahy  
Webster @ Clear Lake  
Webster @ Clayton  
Living Word Lutheran35 @ 14Florence  
Oconto Falls6 @ 47Luxemburg-Casco  
St. Mary Central20 @ 21Pacelli  
Hustisford @ Lomira  
University School of Milwaukee28 @ 0Luther Prep  
Wausaukee0 @ 41Crandon  
Cambria-Friesland14 @ 42Markesan  
Phillips0 @ 64Marathon  
Riverdale8 @ 41Royall  
Dodgeland35 @ 0Marion/Tigerton  
Elcho/White Lake14 @ 0Gillett  
Oakfield82 @ 40Oneida Nation  
Menominee Indian16 @ 12Sevastopol  
Northeastern Wisconsin Lutheran20 @ 32Wisconsin Heights  
Elkhart Lake-Glenbeulah @ Lena  
Elkhart Lake-Glenbeulah16 @ 6Lena/Aquinas  
Valley Christian61 @ 14Gibraltar  
West (Madison)27 @ 14Beloit Memorial  
Hamilton (Sussex)31 @ 13South Milwaukee  
South (Waukesha)12 @ 13Nicolet  
East (West Bend)27 @ 34Kewaskum  
South (Sheboygan)21 @ 52Ashwaubenon  
Independence @ Elmwood  
Wautoma0 @ 14Laconia  
Northland Pines12 @ 13Wittenberg-Birnamwood  
Loyal41 @ 12Owen-Withee  
Washburn/Bayfield/South Shore8 @ 43Hurley  
Evansville/Albany21 @ 12Clinton  
Summit Christian Academy MO 8 @ 27St. Croix Central  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)