Schedule & Scores for Friday, September 19, 2014

ClassAway   HomeLocation
Middleton17 @ 20Sun Prairie  
La Follette21 @ 17Craig  
Hudson54 @ 56Rice Lake  
Whitefish Bay24 @ 12Grafton  
Lancaster45 @ 14Richland Center  
West De Pere42 @ 7New London  
Appleton North14 @ 7Wausau West  
Wisconsin Lutheran70 @ 13East (West Bend)  
Mount Horeb/Barneveld68 @ 0Portage  
Shiocton0 @ 36Amherst  
Southwest27 @ 14South (Sheboygan)  
Verona55 @ 14Beloit Memorial  
Kimberly55 @ 7Kaukauna  
St. Marys Springs47 @ 6Lomira  
Monona Grove38 @ 21Edgewood  
Pewaukee45 @ 13Pius XI  
Cedarburg56 @ 23Port Washington  
Waupaca8 @ 33Luxemburg-Casco  
Bay Port42 @ 7Lincoln (Manitowoc)  
Little Wolf35 @ 6Pacelli  
Franklin12 @ 20Oak Creek  
Two Rivers44 @ 27Waupun  
Colby7 @ 42Regis  
Jefferson20 @ 13Evansville/Albany  
Catholic Memorial28 @ 20South (Waukesha)  
Stevens Point0 @ 11Oshkosh North  
Freedom42 @ 7Clintonville  
Holmen35 @ 0West Salem  
Brillion6 @ 28Chilton  
West (Green Bay)18 @ 35Preble  
Elk Mound27 @ 25Edwards  
Greendale49 @ 7New Berlin West  
Owen-Withee38 @ 14Abbotsford  
Hortonville35 @ 7Lincoln (Wisconsin Rapids)  
Hilbert45 @ 21Reedsville  
Roncalli7 @ 16Wrightstown  
Oconomowoc14 @ 43Hartford  
Platteville48 @ 13Prairie du Chien  
Osceola44 @ 15Amery  
Nekoosa0 @ 6Wisconsin Dells  
Arcadia37 @ 12Black River Falls  
Stratford7 @ 18Edgar  
Waterford17 @ 27Burlington  
Mukwonago16 @ 13Arrowhead  
Reedsburg26 @ 0Baraboo  
Aquinas (La Crosse)12 @ 36La Crosse Central  
Madison Memorial23 @ 34West (Madison)  
Hale36 @ 6West Allis Central  
Potosi61 @ 0Benton/Scales Mound  
River Falls14 @ 21Chippewa Falls  
Marathon40 @ 13Tomahawk  
Brodhead/Juda41 @ 7Parkview  
Everest38 @ 0Appleton West  
Mosinee47 @ 0Ashland  
Slinger7 @ 6Beaver Dam  
St. Joseph14 @ 32St. Catherines  
Merrill35 @ 7Antigo  
Marinette0 @ 42Menasha  
Tomah6 @ 41Logan  
Wausau East7 @ 24Appleton East  
Superior35 @ 34Menomonie  
Westby35 @ 21Luther  
Horlick33 @ 27Tremper  
Winneconne13 @ 21Berlin  
Clayton6 @ 27Clear Lake  
Lodi10 @ 7Columbus  
Mondovi8 @ 46Spring Valley  
Suring7 @ 48Peshtigo  
Cedar Grove-Belgium54 @ 6Oostburg  
Cameron8 @ 0Flambeau  
Pittsville6 @ 31Chequamegon  
De Pere21 @ 7Pulaski (Pulaski)  
Cuba City40 @ 35Mineral Point  
Messmer/Shorewood21 @ 43Cudahy  
Gale-Ettrick-Trempealeau38 @ 19Viroqua/Cornerstone Christian Academy/Youth Initiative  
Bloomer43 @ 0Barron  
Wilmot21 @ 7Elkhorn  
Fox Valley Lutheran16 @ 59Xavier  
Kewaunee48 @ 8Sturgeon Bay  
Bangor40 @ 12Hillsboro  
Edgerton21 @ 23McFarland  
Frederic42 @ 38Grantsburg  
Cumberland6 @ 34Chetek-Weyerhaeuser  
Campbellsport12 @ 34Sheboygan Falls  
Lake Mills39 @ 43Lakeside Lutheran  
Ashwaubenon47 @ 34East (Green Bay)  
Kettle Moraine34 @ 56Muskego  
Stoughton0 @ 15Waunakee  
Weyauwega-Fremont27 @ 12Wittenberg-Birnamwood  
Pepin/Alma29 @ 15Cornell/Lake Holcombe  
Milton24 @ 20Fort Atkinson  
New Glarus/Monticello3 @ 40Cambridge  
Deerfield21 @ 8Lourdes  
New Richmond34 @ 13Prescott  
Ellsworth20 @ 35Somerset  
Wauwatosa East12 @ 48Marquette University Soccer  
Parker34 @ 32East (Madison)  
Iola-Scandinavia29 @ 44Bonduel  
Oshkosh West28 @ 48Marshfield  
Notre Dame Academy38 @ 0North (Sheboygan)  
Dodgeville22 @ 32River Valley  
Rhinelander6 @ 42King  
Osseo-Fairchild41 @ 19Altoona  
Denmark35 @ 40Seymour  
Whitnall7 @ 48Brown Deer  
Kickapoo/La Farge41 @ 6Seneca  
Kiel43 @ 44Kewaskum  
Eisenhower10 @ 31West (Wauwatosa)  
Poynette45 @ 7Luther Prep  
Pecatonica/Argyle45 @ 0Highland  
Spooner0 @ 35Northwestern  
Neenah7 @ 14Fond du Lac  
Unity14 @ 12Webster  
Whitewater0 @ 49East Troy  
Case32 @ 28Bradford  
Auburndale46 @ 14Fall Creek  
Fennimore21 @ 31Iowa-Grant  
South (Milwaukee)0 @ 38Washington/Milwaukee Academy of Science/CEO Leadership Academy  
Indian Trail41 @ 13Park  
Mishicot7 @ 21Manitowoc Lutheran  
Rosholt45 @ 8Tri-County  
McDonell Central14 @ 30Greenwood/Granton  
Lakeland0 @ 6Medford  
Clinton44 @ 0Turner  
Howards Grove22 @ 8Sheboygan Area Lutheran/Kohler  
Ripon20 @ 37Little Chute  
Rio43 @ 6Johnson Creek  
Oconto0 @ 25Algoma  
Sauk Prairie0 @ 30DeForest  
Kettle Moraine Lutheran27 @ 19Laconia  
Greenfield7 @ 42South Milwaukee  
Sparta20 @ 41Onalaska  
Westosha Central13 @ 34Badger  
Rib Lake-Prentice41 @ 6Phillips  
Milwaukee Lutheran0 @ 66Germantown  
Waterloo48 @ 15Wisconsin Heights  
Oregon48 @ 3Monroe  
Winnebago Lutheran Academy33 @ 19Omro  
Random Lake0 @ 62Ozaukee  
Royall20 @ 46Necedah  
Crivitz8 @ 30Coleman  
Southern Door28 @ 7Valders  
Melrose-Mindoro23 @ 14Lincoln (Alma Center)  
Montello/Princeton/Green Lake13 @ 21Markesan  
Fall River8 @ 36Cambria-Friesland  
Cashton22 @ 16New Lisbon  
De Soto27 @ 6Wauzeka-Steuben  
Brookfield Academy34 @ 13University School of Milwaukee  
Cadott14 @ 60Spencer/Columbus  
Neillsville6 @ 55Stanley-Boyd  
Bradley Tech42 @ 7Bay View/Conservatory of Lifelong Learning  
Palmyra-Eagle0 @ 35Big Foot  
Independence/Gilmanton41 @ 19Cochrane-Fountain City  
Almond-Bancroft28 @ 20Wild Rose  
Horace Mann18 @ 38Mayville  
Shullsburg56 @ 23River Ridge  
Belleville/Albany26 @ 61Marshall  
Turtle Lake61 @ 0Shell Lake  
New Holstein7 @ 42Plymouth  
Wabeno/Laona6 @ 14Florence  
Southwestern12 @ 54Darlington  
Mauston26 @ 28Westfield Area  
Brookwood34 @ 20Wonewoc-Center  
Oconto Falls14 @ 43Shawano Community  
Union Grove38 @ 28Delavan-Darien  
Racine Lutheran6 @ 38Catholic Central  
Blair-Taylor0 @ 37Whitehall  
Thorp0 @ 61Athens  
Maranatha Baptist51 @ 8Stockbridge  
Pulaski/Milwaukee Arts/Reagan Prep22 @ 6Juneau/Morse/Marshall  
Ladysmith20 @ 47Hayward  
Cassville26 @ 46Black Hawk  
Augusta20 @ 28Eleva-Strum  
Adams-Friendship14 @ 45Wautoma  
Weston0 @ 43Belmont  
Dodgeland8 @ 28Pardeeville  
Elcho/White Lake6 @ 46Crandon  
Madison University/Northwest52 @ 0Vincent/Destiny  
Horicon20 @ 41Hustisford  
Boscobel0 @ 37Riverdale  
HOPE Christian14 @ 64St. Francis  
Gillett45 @ 28Wausaukee  
Dominican8 @ 34Martin Luther  
Williams Bay34 @ 20Randolph  
Elmwood/Plum City21 @ 14St. Croix Falls  
New Auburn0 @ 60Luck  
Bruce22 @ 26Northwood/Solon Springs  
Oneida Nation48 @ 28Bowler/Gresham Community  
Winter0 @ 44Prairie Farm  
Hamilton (Sussex)3 @ 13Menomonee Falls  
West (Waukesha)42 @ 20North (Waukesha)  
West (West Bend)14 @ 42Watertown  
Northland Pines37 @ 31Hurley  
Loyal6 @ 16Newman  
Mellen34 @ 48Birchwood  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)