Schedule & Scores for Friday, August 22, 2014

ClassAway   HomeLocation
La Follette28 @ 21Sun Prairie  
Marquette University Soccer28 @ 35Wisconsin Lutheran  
Arrowhead33 @ 0Bradford  
Whitefish Bay20 @ 6Brookfield Central  
Lancaster42 @ 0Fennimore  
Amherst47 @ 0Rosholt  
Hamilton (Milwaukee)0 @ 40West Allis Central  
Oak Creek20 @ 10Menomonee Falls  
Regis0 @ 20Stanley-Boyd  
Watertown14 @ 33West (Waukesha)  
River Valley18 @ 44Brodhead/Juda  
Mount Horeb/Barneveld29 @ 27Monona Grove  
DeForest14 @ 7Fort Atkinson  
Somerset21 @ 6Bloomer  
Verona27 @ 36West (Madison)  
Kimberly42 @ 6Oshkosh North  
Big Foot21 @ 7Westosha Central  
St. Marys Springs30 @ 7Sheboygan Falls  
Pewaukee13 @ 14Waterford  
Bay Port42 @ 12De Pere  
Little Chute42 @ 6Clintonville  
Little Wolf53 @ 0Marion/Tigerton  
Lakeside Lutheran27 @ 34Winnebago Lutheran Academy  
Jefferson21 @ 13Luther Prep  
Marshfield20 @ 27Wausau West  
Catholic Memorial40 @ 7Riverside University  
Stevens Point16 @ 12Everest  
Freedom19 @ 20Wrightstown  
Holmen14 @ 13Chippewa Falls  
Hilbert40 @ 0Brillion  
Medford0 @ 12Rice Lake  
Roncalli33 @ 32Two Rivers  
Logan28 @ 21Eau Claire Memorial  
Platteville35 @ 19Darlington  
Nekoosa14 @ 41Omro  
Mukwonago31 @ 17Horlick  
Marshall42 @ 3Lake Mills  
Aquinas (La Crosse)6 @ 42Prairie du Chien  
Menasha41 @ 7New London  
Spencer/Columbus35 @ 14Fall Creek  
Madison Memorial28 @ 17East (Madison)  
Appleton East20 @ 38Hortonville  
Hale17 @ 7Badger  
Grafton34 @ 12New Berlin West  
Muskego57 @ 6Park  
St. Catherines13 @ 48Brookfield East  
Mosinee19 @ 6Stratford  
Slinger44 @ 16Whitnall  
Merrill31 @ 7Onalaska  
Ozaukee16 @ 7Manitowoc Lutheran  
East Troy6 @ 21Delavan-Darien  
Superior1 @ 0Hopkins MN  
Lodi27 @ 0McFarland  
Necedah7 @ 18Glenwood City  
Suring0 @ 6Wabeno/Laona  
Cedar Grove-Belgium14 @ 28Mishicot  
Iowa-Grant38 @ 0Richland Center  
Pittsville0 @ 28Marathon  
Antigo8 @ 19Rhinelander  
Randolph26 @ 6Horace Mann  
Wilmot24 @ 14Eisenhower  
Fox Valley Lutheran20 @ 49Waupaca  
Monroe37 @ 12Portage  
Kewaunee52 @ 0Peshtigo  
West Salem42 @ 6Durand  
Frederic6 @ 15Elmwood/Plum City  
Cumberland0 @ 43Grantsburg  
King36 @ 19Messmer/Shorewood  
Kettle Moraine14 @ 7Oconomowoc  
Port Washington10 @ 40North (Waukesha)  
Hartford8 @ 29Homestead  
Barron0 @ 47Prescott  
Parkview0 @ 29Columbus  
Beaver Dam33 @ 12Waupun  
Catholic Central21 @ 0Whitewater  
Stoughton7 @ 31Reedsburg  
Baldwin-Woodville14 @ 62St. Croix Central  
Weyauwega-Fremont6 @ 18Adams-Friendship  
Pepin/Alma21 @ 14Cochrane-Fountain City  
Milton33 @ 0Baraboo  
New Glarus/Monticello26 @ 33Edgerton  
Deerfield21 @ 22Belleville/Albany  
New Richmond38 @ 17River Falls  
Fond du Lac27 @ 7Appleton North  
Ellsworth35 @ 13Spooner  
Lincoln (Alma Center)0 @ 38Hillsboro  
Parker0 @ 36Middleton  
Iola-Scandinavia37 @ 0Oconto  
Oshkosh West35 @ 7Appleton West  
Dodgeville28 @ 14Mineral Point  
Black Hawk58 @ 0Benton/Scales Mound  
Kickapoo/La Farge20 @ 26New Lisbon  
Flambeau6 @ 46Boyceville  
Kiel12 @ 7Chilton  
Hurley52 @ 0Shell Lake  
Shawano Community28 @ 7Lakeland  
Xavier40 @ 32Berlin  
Wittenberg-Birnamwood0 @ 37Northland Pines  
Poynette40 @ 18Westfield Area  
Unity23 @ 40Spring Valley  
Case44 @ 34Burlington  
Auburndale22 @ 14Tomahawk  
South (Milwaukee)0 @ 63University School of Milwaukee  
McDonell Central0 @ 53Owen-Withee  
Ripon8 @ 35Winneconne  
Crandon20 @ 36Wausaukee  
Abbotsford28 @ 0Gilman  
Rio12 @ 53Lake Country Lutheran  
Kettle Moraine Lutheran8 @ 15West (West Bend)  
Greenfield7 @ 56Germantown  
Wild Rose12 @ 28Lourdes  
Cambridge47 @ 0Turner  
Algoma37 @ 0Sturgeon Bay  
Sparta32 @ 34Black River Falls  
Altoona28 @ 27Colby  
Waterloo41 @ 0Pardeeville  
Oregon19 @ 14Sauk Prairie  
Mayville18 @ 26Campbellsport  
Beloit Memorial12 @ 58Craig  
Amery27 @ 20Hayward  
Juneau/Morse/Marshall24 @ 58South Milwaukee  
Montello/Princeton/Green Lake14 @ 21Wisconsin Dells  
St. Croix Falls0 @ 36Osceola  
Niagara/Goodman/Pembine0 @ 24Coleman  
Kaukauna14 @ 26Neenah  
De Soto10 @ 7Brookwood  
Cadott21 @ 34Osseo-Fairchild  
Neillsville7 @ 0Rib Lake-Prentice  
Ashland12 @ 33Northwestern  
Palmyra-Eagle14 @ 8Martin Luther  
Valders47 @ 0Random Lake  
Almond-Bancroft46 @ 8Fall River  
Ithaca57 @ 12Cashton  
Chequamegon0 @ 48Edgar  
Webster7 @ 33Clayton  
Mauston0 @ 14Tomah  
Eleva-Strum6 @ 42Colfax  
Cudahy7 @ 10Elkhorn  
Oostburg0 @ 55New Holstein  
Markesan8 @ 6Cambria-Friesland  
Blair-Taylor0 @ 35Luther  
St. Mary Central7 @ 15Pacelli  
Gibraltar46 @ 6Maranatha Baptist  
Pulaski/Milwaukee Arts/Reagan Prep6 @ 55St. Francis  
Cassville18 @ 14River Ridge  
Augusta0 @ 19Cornell/Lake Holcombe  
Wisconsin Heights24 @ 22Southwestern  
Riverdale7 @ 6Royall  
Wauzeka-Steuben0 @ 36Highland  
Edwards42 @ 10Johnson Creek  
Tri-County0 @ 40Weston  
Dodgeland44 @ 22Hustisford  
Elcho/White Lake0 @ 62Gillett  
Shoreland Lutheran27 @ 45Clinton  
Horicon6 @ 49Lomira  
Wonewoc-Center12 @ 32North Crawford  
Dominican34 @ 49Brookfield Academy  
Seneca12 @ 46Boscobel  
Kenosha Christian Life6 @ 28Williams Bay  
Northeastern Wisconsin Lutheran63 @ 20Oakfield  
Elkhart Lake-Glenbeulah32 @ 28Bowler/Gresham Community  
Oneida Nation64 @ 6Stockbridge  
East (West Bend)7 @ 36Kewaskum  
West (Wauwatosa)42 @ 7Wauwatosa East  
Wautoma27 @ 9Laconia  
Loyal7 @ 45Athens  
Washburn/Bayfield/South Shore0 @ 32Turtle Lake  
Evansville/Albany6 @ 25Union Grove  
Washington/Milwaukee Academy of Science/CEO Leadership Academy40 @ 14Vincent/Destiny  
Greenwood/Granton38 @ 23Assumption  
Viroqua/Cornerstone Christian Academy/Youth Initiative0 @ 35Cuba City  
AAAAAA Minnetonka MN 24 @ 27Hudson  
AAAAA Chaska MN 16 @ 31Menomonie  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)