Schedule & Scores for Friday, October 17, 2014

ClassAway   HomeLocation
La Follette47 @ 6Beloit Memorial  
Brookfield East15 @ 12West Allis Central  
Arrowhead28 @ 14South (Waukesha)  
Hudson45 @ 21Eau Claire North  
Homestead16 @ 10Whitefish Bay  
West De Pere21 @ 45Menasha  
Amherst34 @ 14Iola-Scandinavia  
Sun Prairie35 @ 28East (Madison)  
Appleton North42 @ 8Wausau East  
Oak Creek33 @ 0Case  
Seymour43 @ 8New London  
Watertown17 @ 14Oconomowoc  
Mount Horeb/Barneveld38 @ 22Sauk Prairie  
Shiocton50 @ 6Wittenberg-Birnamwood  
Menomonee Falls21 @ 30Marquette University Soccer  
DeForest19 @ 13Oregon  
Germantown33 @ 0Port Washington  
Somerset48 @ 8Durand  
Verona42 @ 0Madison Memorial  
Kimberly35 @ 0Everest  
Big Foot21 @ 27Brodhead/Juda  
La Crosse Central29 @ 44West Salem  
Monona Grove3 @ 10Milton  
Cedarburg1 @ 0Nicolet  
Waupaca7 @ 30Xavier  
Bay Port42 @ 7Southwest  
Little Wolf13 @ 49Bonduel  
Franklin40 @ 18Park  
Two Rivers38 @ 0New Holstein  
Colby14 @ 0Neillsville  
Rice Lake57 @ 34Chippewa Falls  
Stevens Point43 @ 10Oshkosh West  
Menomonie35 @ 14River Falls  
Freedom50 @ 7Ripon  
Edgar41 @ 0Rib Lake-Prentice  
Brillion27 @ 13Sturgeon Bay  
West (Green Bay)18 @ 21Pulaski (Pulaski)  
Owen-Withee46 @ 24Assumption  
Medford14 @ 15Ashland  
Roncalli8 @ 7Kewaunee  
Prescott7 @ 13Ellsworth  
Logan49 @ 13Onalaska  
Platteville20 @ 50Lancaster  
Osceola0 @ 10New Richmond  
Arcadia36 @ 0Gale-Ettrick-Trempealeau  
Chilton14 @ 34Southern Door  
Stratford38 @ 0Pittsville  
Waterford28 @ 0Delavan-Darien  
Mukwonago6 @ 38Muskego  
Reedsburg56 @ 7Portage  
McFarland0 @ 27Evansville/Albany  
Aquinas (La Crosse)6 @ 35Tomah  
Pacelli6 @ 34Weyauwega-Fremont  
St. Croix Central51 @ 32Elk Mound  
Wrightstown45 @ 14Valders  
Eau Claire Memorial36 @ 52Superior  
Marathon0 @ 10Auburndale  
Kewaskum28 @ 38Plymouth  
Oshkosh North29 @ 0Marshfield  
Laconia35 @ 0Lomira  
Slinger21 @ 6Hartford  
Ozaukee21 @ 14Howards Grove  
East Troy27 @ 48Jefferson  
Westby0 @ 37Black River Falls  
Edgewood33 @ 14Stoughton  
Horlick27 @ 32Indian Trail  
Winneconne26 @ 21Fox Valley Lutheran  
Boyceville14 @ 0Colfax  
Craig0 @ 41Middleton  
Manitowoc Lutheran39 @ 0Oconto  
Necedah47 @ 6Cashton  
Suring6 @ 31Crivitz  
Antigo14 @ 24Mondovi  
Randolph1 @ 0Hustisford  
Cuba City42 @ 6Southwestern  
Bloomer51 @ 7Cumberland  
Wilmot35 @ 0Westosha Central  
Monroe35 @ 28Fort Atkinson  
Bangor44 @ 8Brookwood  
Frederic30 @ 12Cameron  
Wausau West13 @ 3Appleton East  
Barron6 @ 7Northwestern  
Parkview6 @ 19Turner  
Beaver Dam21 @ 27East (West Bend)  
Catholic Central41 @ 14St. Joseph  
Hillsboro47 @ 27Wonewoc-Center  
Pepin/Alma46 @ 0Turtle Lake  
Gilman47 @ 0Thorp  
Deerfield20 @ 0Dodgeland  
Lincoln (Alma Center)12 @ 16Cochrane-Fountain City  
New Berlin West40 @ 7Cudahy  
Wauwatosa East14 @ 47Hamilton (Sussex)  
Notre Dame Academy21 @ 35Ashwaubenon  
Dodgeville45 @ 26Richland Center  
Rhinelander14 @ 49Mosinee  
Pardeeville6 @ 27Markesan  
Reedsville20 @ 21St. Mary Central  
Osseo-Fairchild6 @ 36Spencer/Columbus  
Black Hawk54 @ 0Highland  
Denmark48 @ 21Shawano Community  
Whitnall17 @ 19Pius XI  
Kiel28 @ 18Campbellsport  
Prairie du Chien12 @ 42River Valley  
Eisenhower17 @ 21Messmer/Shorewood  
Coleman67 @ 0Wausaukee  
Poynette21 @ 6Lake Mills  
Pecatonica/Argyle8 @ 26River Ridge  
Wisconsin Dells21 @ 28Adams-Friendship  
Neenah21 @ 28Hortonville  
Unity41 @ 39St. Croix Falls  
Grantsburg34 @ 6Flambeau  
Luther20 @ 26Viroqua/Cornerstone Christian Academy/Youth Initiative  
Spring Valley35 @ 8Glenwood City  
Mishicot46 @ 8Edwards  
Baraboo12 @ 41Waunakee  
Lourdes42 @ 14Horicon  
McDonell Central18 @ 44Loyal  
Elkhorn34 @ 28Burlington  
Lakeland6 @ 35Merrill  
Crandon60 @ 6Menominee Indian  
Abbotsford8 @ 54Athens  
Westfield Area12 @ 38Nekoosa  
Rio7 @ 14Cambria-Friesland  
Columbus35 @ 19Lakeside Lutheran  
Kettle Moraine Lutheran6 @ 55St. Marys Springs  
Greenfield14 @ 13West (Wauwatosa)  
Martin Luther31 @ 45Shoreland Lutheran  
Algoma30 @ 6Hilbert  
Sparta13 @ 42Holmen  
Luther Prep0 @ 35Lodi  
Altoona51 @ 13Cadott  
Belmont16 @ 26Potosi  
St. Johns Northwestern Military Academy50 @ 0Living Word Lutheran  
Milwaukee Lutheran9 @ 27Grafton  
Waterloo0 @ 36Cambridge  
Winnebago Lutheran Academy49 @ 8Horace Mann  
Royall6 @ 30New Lisbon  
Mayville11 @ 59Omro  
Waupun8 @ 16Sheboygan Falls  
Amery7 @ 20Baldwin-Woodville  
Berlin27 @ 33Little Chute  
Juneau/Morse/Marshall28 @ 24Washington/Milwaukee Academy of Science/CEO Leadership Academy  
Newman28 @ 22Greenwood/Granton  
Melrose-Mindoro36 @ 6Whitehall  
Mineral Point34 @ 27Fennimore  
Fall River46 @ 20Johnson Creek  
Niagara/Goodman/Pembine38 @ 0Wabeno/Laona  
Kaukauna34 @ 7Appleton West  
Clintonville57 @ 19Random Lake  
Brookfield Academy48 @ 6HOPE Christian  
Tomahawk18 @ 27Chequamegon  
North Crawford8 @ 32De Soto  
Palmyra-Eagle13 @ 46Clinton  
Independence/Gilmanton6 @ 16Eleva-Strum  
Almond-Bancroft54 @ 0Tri-County  
Shullsburg61 @ 14Seneca  
Ithaca35 @ 0Kickapoo/La Farge  
Belleville/Albany33 @ 34New Glarus/Monticello  
Marion/Tigerton21 @ 54Rosholt  
Oostburg36 @ 15Madison University/Northwest  
Benton/Scales Mound16 @ 44Cassville  
Florence58 @ 16Elcho/White Lake  
Oconto Falls0 @ 55Luxemburg-Casco  
Union Grove13 @ 28Badger  
Shell Lake18 @ 26Clayton  
Blair-Taylor0 @ 38Augusta  
Maranatha Baptist46 @ 26Valley Christian  
Pulaski/Milwaukee Arts/Reagan Prep24 @ 14Hamilton (Milwaukee)  
Sevastopol44 @ 40Bowler/Gresham Community  
Lena/Aquinas22 @ 28Oneida Nation  
University School of Milwaukee35 @ 27St. Francis  
Ladysmith6 @ 23Chetek-Weyerhaeuser  
Wisconsin Heights12 @ 34Marshall  
Sheboygan Area Lutheran/Kohler21 @ 49Cedar Grove-Belgium  
Riverdale0 @ 48Darlington  
Weston12 @ 6Wauzeka-Steuben  
Bay View/Conservatory of Lifelong Learning7 @ 26South (Milwaukee)  
Boscobel0 @ 14Iowa-Grant  
Gillett13 @ 14Peshtigo  
Williams Bay14 @ 35Wild Rose  
Elmwood/Plum City0 @ 7Clear Lake  
Prairie Farm56 @ 8Mesabi Academy MN  
Northeastern Wisconsin Lutheran38 @ 6Gibraltar  
Bruce46 @ 20New Auburn  
Northwood/Solon Springs50 @ 0Birchwood  
Stockbridge20 @ 58Oakfield  
Siren16 @ 68Luck  
West (Madison)13 @ 20Parker  
West (Waukesha)12 @ 14Catholic Memorial  
North (Waukesha)0 @ 21Kettle Moraine  
West (West Bend)0 @ 53Wisconsin Lutheran  
Lincoln (Manitowoc)14 @ 36De Pere  
East (Green Bay)8 @ 0Preble  
South (Sheboygan)48 @ 0North (Sheboygan)  
Wautoma35 @ 0Mauston  
Northland Pines35 @ 34LAnse MI  
Hayward18 @ 19Spooner  
Washburn/Bayfield/South Shore21 @ 8Phillips  
Cornell/Lake Holcombe20 @ 13Webster  
Iron Mountain MI 23 @ 22Hurley  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)