Schedule & Scores for Friday, September 27, 2013

ClassAway   HomeLocation
Homestead35 @ 31Cedarburg  
Whitefish Bay49 @ 0Nicolet  
Waunakee35 @ 34Sauk Prairie  
Sun Prairie24 @ 21Madison Memorial  
Plymouth56 @ 7Waupun  
Appleton North14 @ 49Kimberly  
Oak Creek31 @ 12Tremper  
Wisconsin Lutheran82 @ 84Oconomowoc  
Seymour35 @ 0Denmark  
Watertown40 @ 28West (West Bend)  
River Valley0 @ 40Lancaster  
Mount Horeb/Barneveld70 @ 40Baraboo  
Durand33 @ 30Amery  
DeForest10 @ 17Reedsburg  
Southwest13 @ 10Notre Dame Academy  
Germantown35 @ 0Grafton  
Verona28 @ 35Middleton  
Big Foot42 @ 12Clinton  
La Crosse Central45 @ 7Aquinas (La Crosse)  
Brookfield Central55 @ 21West Allis Central  
Bay Port49 @ 13West (Green Bay)  
Little Chute20 @ 14Winneconne  
Little Wolf6 @ 55Amherst  
Franklin48 @ 19Case  
Colby7 @ 37Stanley-Boyd  
Jefferson35 @ 20Evansville/Albany  
Catholic Memorial21 @ 14Kettle Moraine  
Menomonie14 @ 0Rice Lake  
Athens49 @ 8Thorp  
Edgar14 @ 17Stratford  
Brillion7 @ 26Wrightstown  
Hortonville52 @ 0Marinette  
Hilbert34 @ 20St. Mary Central  
Roncalli52 @ 0Valders  
Platteville50 @ 7Prairie du Chien  
Bradford6 @ 48Horlick  
Osceola18 @ 44Prescott  
Fort Atkinson7 @ 35Monona Grove  
Nekoosa36 @ 34Westfield Area  
Arcadia37 @ 6St. Croix Central  
Waterford19 @ 14Elkhorn  
Mukwonago54 @ 28South (Waukesha)  
McFarland43 @ 45Whitewater  
Marshall53 @ 6Wisconsin Heights  
Hale17 @ 45Brookfield East  
Eau Claire Memorial20 @ 47Hudson  
Brodhead/Juda19 @ 13Palmyra-Eagle  
Merrill49 @ 6Ashland  
Ozaukee46 @ 28Sheboygan Area Lutheran/Kohler  
Tomah7 @ 50Holmen  
Wausau East7 @ 36Everest  
East Troy26 @ 63Edgerton  
Superior35 @ 31Eau Claire North  
Westby17 @ 14Gale-Ettrick-Trempealeau  
Edgewood36 @ 20Oregon  
Horlick48 @ 6Park  
Mondovi22 @ 21Glenwood City  
Boyceville14 @ 32Spring Valley  
Craig23 @ 41La Follette  
Manitowoc Lutheran6 @ 41Algoma  
Cedar Grove-Belgium21 @ 14Random Lake  
Cuba City49 @ 14Riverdale  
Luxemburg-Casco35 @ 21Berlin  
Wilmot37 @ 20Union Grove  
Fox Valley Lutheran33 @ 44Ripon  
Kewaunee41 @ 10Chilton  
West Salem32 @ 43Black River Falls  
Bangor28 @ 34Royall  
Brown Deer21 @ 9Whitnall  
Campbellsport22 @ 14Kewaskum  
King36 @ 14Washington/Milwaukee Academy of Science/CEO Leadership Academy  
Lake Mills21 @ 47Columbus  
Ashwaubenon48 @ 7Pulaski (Pulaski)  
Port Washington35 @ 7Milwaukee Lutheran  
Hartford28 @ 14Beaver Dam  
Fall Creek38 @ 35Osseo-Fairchild  
Stoughton35 @ 0Portage  
Weyauwega-Fremont7 @ 28Bonduel  
Milton32 @ 15Monroe  
Omro28 @ 0Horace Mann  
New Glarus/Monticello56 @ 22Belleville/Albany  
New Richmond20 @ 44Somerset  
Fond du Lac14 @ 42Oshkosh North  
Ellsworth20 @ 6Baldwin-Woodville  
New Berlin West7 @ 37Greendale  
Wauwatosa East3 @ 49Menomonee Falls  
Iola-Scandinavia54 @ 12Wittenberg-Birnamwood  
Oshkosh West7 @ 45Menasha  
Northwestern0 @ 42Cumberland  
Dodgeville47 @ 20Richland Center  
South Milwaukee23 @ 20Greenfield  
Rhinelander0 @ 55Medford  
Pardeeville38 @ 0Horicon  
Onalaska0 @ 36Mosinee  
Kickapoo/La Farge30 @ 0Wauzeka-Steuben  
Flambeau6 @ 36Cameron  
Kiel13 @ 40Two Rivers  
Shawano Community30 @ 20Oconto Falls  
Xavier32 @ 14Freedom  
Coleman62 @ 6Wausaukee  
Poynette10 @ 31Lodi  
Pecatonica/Argyle26 @ 19Cassville  
Spooner7 @ 33Bloomer  
Chippewa Falls34 @ 13River Falls  
Neenah7 @ 14Stevens Point  
Grantsburg13 @ 36Frederic  
Auburndale26 @ 28Oconto  
New Lisbon72 @ 12Wonewoc-Center  
New London0 @ 45West De Pere  
Indian Trail42 @ 14Bradford  
Mishicot13 @ 26Reedsville  
Rosholt52 @ 14Edwards  
Lourdes40 @ 13Montello/Princeton/Green Lake  
Lakeland26 @ 49Antigo  
Pius XI0 @ 43Pewaukee  
Howards Grove16 @ 47Oostburg  
Abbotsford20 @ 69Owen-Withee  
Rio14 @ 35Randolph  
Wild Rose50 @ 24Johnson Creek  
East (Madison)43 @ 50Beloit Memorial  
Martin Luther30 @ 6Dominican  
Cambridge28 @ 8Waterloo  
Sparta0 @ 48Logan  
Westosha Central14 @ 42Burlington  
Luther Prep8 @ 41Lakeside Lutheran  
Altoona49 @ 16Spencer/Columbus  
Rib Lake-Prentice28 @ 12Phillips  
St. Johns Northwestern Military Academy55 @ 13Kenosha Christian Life  
Appleton West13 @ 27Appleton East  
Mayville13 @ 26Winnebago Lutheran Academy  
Colfax46 @ 27Elk Mound  
Assumption18 @ 37Gilman  
Crivitz20 @ 47Peshtigo  
Southern Door29 @ 28Sturgeon Bay  
Newman26 @ 27Loyal  
Melrose-Mindoro20 @ 45Cochrane-Fountain City  
Mineral Point15 @ 56Iowa-Grant  
St. Croix Falls34 @ 13Elmwood/Plum City  
Niagara/Goodman/Pembine42 @ 7Tri-County  
Kaukauna0 @ 35Wausau West  
Cashton20 @ 34Hillsboro  
Clintonville0 @ 53Waupaca  
De Soto0 @ 35Weston  
Delavan-Darien13 @ 62Badger  
Tomahawk8 @ 53Marathon  
Independence/Gilmanton13 @ 22Whitehall  
Almond-Bancroft38 @ 0Marion/Tigerton  
Shullsburg48 @ 22Highland  
Chequamegon7 @ 34Pittsville  
New Holstein21 @ 27Sheboygan Falls  
Southwestern6 @ 33Fennimore  
Mauston8 @ 48Wautoma  
Cudahy42 @ 48St. Francis  
Viroqua29 @ 33Luther  
Living Word Lutheran42 @ 50HOPE Christian  
Brookwood27 @ 26Necedah  
Florence0 @ 28Crandon  
Shell Lake41 @ 52Turtle Lake  
Blair-Taylor27 @ 6Eleva-Strum  
Lena/Aquinas60 @ 0Elcho/White Lake  
University School of Milwaukee42 @ 17Brookfield Academy  
Ladysmith0 @ 45Chetek-Weyerhaeuser  
Augusta34 @ 15Lincoln (Alma Center)  
Cambria-Friesland53 @ 7Hustisford  
Adams-Friendship20 @ 41Wisconsin Dells  
Turner26 @ 21Parkview  
River Ridge34 @ 60Ithaca  
Dodgeland12 @ 33Markesan  
Shoreland Lutheran14 @ 47Catholic Central  
Madison University/Northwest41 @ 6South (Milwaukee)  
Bay View/Conservatory of Lifelong Learning0 @ 54Pulaski/Milwaukee Arts/Reagan Prep  
Boscobel0 @ 71Darlington  
Gillett52 @ 38Suring  
Williams Bay12 @ 46Fall River  
SWCHA Saints0 @ 35Deerfield  
New Auburn58 @ 44Northwood/Solon Springs  
Three Lakes0 @ 50Bowler/Gresham Community  
Bruce20 @ 46Luck  
Elkhart Lake-Glenbeulah64 @ 22Sevastopol  
Siren72 @ 6Winter  
Oneida Nation14 @ 72Gibraltar  
Valley Christian12 @ 50Oakfield  
Birchwood12 @ 72Prairie Farm  
West (Madison)30 @ 7Parker  
Hamilton (Sussex)0 @ 51Marquette University Soccer  
West (Waukesha)7 @ 13Arrowhead  
North (Waukesha)14 @ 42Muskego  
East (West Bend)19 @ 48Slinger  
West (Wauwatosa)28 @ 35Eisenhower  
East (Green Bay)14 @ 49Lincoln (Manitowoc)  
South (Sheboygan)35 @ 7De Pere  
Lincoln (Wisconsin Rapids)7 @ 35Marshfield  
Hayward21 @ 43Barron  
Greenwood/Granton40 @ 19McDonell Central  
Vincent/Destiny12 @ 42Riverside University  
Cornell/Lake Holcombe20 @ 62Pepin/Alma  
Gogebic [Johnston/Wakefield] MI 0 @ 30Hurley  
Wright MI 12 @ 55Northland Pines  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)