Schedule & Scores for Friday, October 8, 2010

ClassAway   HomeLocation
Middleton42 @ 14La Follette  
Hudson16 @ 14Menomonie  
Homestead21 @ 7Whitefish Bay  
Lancaster44 @ 20Dodgeville  
Amherst7 @ 53Iola-Scandinavia  
Hamilton (Milwaukee)47 @ 12Washington  
Appleton North17 @ 16Appleton East  
Seymour28 @ 0Fox Valley Lutheran  
Watertown14 @ 12East (West Bend)  
Shiocton40 @ 41Wittenberg-Birnamwood  
DeForest35 @ 7Reedsburg  
Southwest41 @ 14West (Green Bay)  
Germantown35 @ 7Nicolet  
Kimberly62 @ 20Oshkosh North  
Little Chute6 @ 19Winneconne  
Little Wolf6 @ 48Bonduel  
Two Rivers43 @ 29New Holstein  
Colby42 @ 0Cadott  
Jefferson27 @ 19Evansville  
Marshfield46 @ 9Wausau East  
Stevens Point32 @ 0Merrill  
Black River Falls46 @ 23Gale-Ettrick-Trempealeau  
Elk Mound27 @ 0Spring Valley  
Stanley-Boyd48 @ 7Fall Creek  
Hortonville33 @ 14Oconto Falls  
Badger31 @ 28Burlington  
Hilbert26 @ 14Reedsville  
Medford10 @ 14Antigo  
Platteville21 @ 28River Valley  
Bradford61 @ 14Case  
Nekoosa41 @ 20Westfield Area  
Greenwood8 @ 10Assumption  
Preble17 @ 14De Pere  
Chilton20 @ 7Southern Door  
Stratford0 @ 32Edgar  
Aquinas (La Crosse)26 @ 29Holmen  
Pacelli28 @ 6Weyauwega-Fremont  
Loyal/Granton14 @ 21Abbotsford  
Menasha56 @ 35Fond du Lac  
Spencer/Columbus28 @ 7Altoona  
Wrightstown43 @ 21Sturgeon Bay  
Grafton0 @ 43Milwaukee Lutheran  
Brodhead/Juda42 @ 19Palmyra-Eagle  
Northland Pines/Phelps0 @ 38Ontonagon MI  
Kewaskum6 @ 14Plymouth  
Slinger7 @ 33Oconomowoc  
Pulaski (Pulaski)24 @ 13Notre Dame Academy  
Ozaukee35 @ 14Sheboygan Area Lutheran/Kohler  
Superior21 @ 43Chippewa Falls  
Horlick20 @ 58Muskego  
Clayton41 @ 15Cornell  
Mondovi35 @ 0Boyceville  
Pittsville34 @ 15Chequamegon  
Bloomer55 @ 14Hayward/Lac Courte Oreilles  
Luxemburg-Casco40 @ 7Marinette  
West Salem20 @ 40Arcadia  
West Allis Central0 @ 45Menomonee Falls  
Edgerton7 @ 49McFarland  
Riverside University81 @ 0Marshall/School of Languages  
Ashwaubenon21 @ 7Bay Port  
Wausau West29 @ 23Everest  
Port Washington14 @ 52Cedarburg  
Barron6 @ 28Chetek-Weyerhaeuser  
Beaver Dam19 @ 26Hartford  
Catholic Central56 @ 14Messmer/Shorewood  
Stoughton7 @ 48Waunakee  
Hillsboro14 @ 0Royall  
Milton46 @ 28Edgewood  
Portage6 @ 24Sauk Prairie  
Lincoln (Alma Center)14 @ 47Blair-Taylor  
New Berlin West19 @ 16St. Francis  
Wauwatosa East12 @ 26Brookfield East  
Parker31 @ 13Craig  
Oshkosh West35 @ 10Kaukauna  
Tremper49 @ 21Oak Creek  
Northwestern56 @ 14Cumberland  
Highland6 @ 17Cassville  
Onalaska13 @ 6La Crosse Central  
Cochrane-Fountain City22 @ 14Melrose-Mindoro  
Whitnall21 @ 52Greendale  
Flambeau13 @ 57Clear Lake  
Kiel17 @ 13Campbellsport  
Hurley42 @ 6Washburn  
Eisenhower3 @ 13South Milwaukee  
Wautoma/Faith Christian49 @ 13Wisconsin Dells  
Coleman52 @ 15Suring  
Poynette28 @ 20Lake Mills  
Spooner20 @ 26Ladysmith  
Richland Center16 @ 31Prairie du Chien  
Unity14 @ 34Glenwood City  
Whitewater13 @ 27East Troy  
Grantsburg36 @ 14Cameron  
Auburndale44 @ 14Neillsville  
Luther18 @ 49Markesan  
Park13 @ 43Franklin  
New London7 @ 34Denmark  
Mishicot7 @ 32Oconto  
Elkhorn13 @ 20Union Grove  
Lakeland23 @ 14Ashland  
Clinton50 @ 34Turner  
Howards Grove0 @ 1Stockbridge  
Ripon28 @ 32Freedom  
Crandon0 @ 50Florence  
Columbus0 @ 42Lakeside Lutheran  
Wild Rose46 @ 6Bowler/Gresham Community  
Martin Luther21 @ 20St. Catherines  
Sparta6 @ 49Logan  
Westosha Central21 @ 14Waterford  
Luther Prep6 @ 41Lodi  
Waterloo27 @ 23New Glarus/Monticello  
Oregon14 @ 7Fort Atkinson  
Random Lake7 @ 42Oostburg  
Appleton West17 @ 10Neenah  
Mayville0 @ 46Omro  
Waupun29 @ 32Sheboygan Falls  
Eau Claire North32 @ 35River Falls  
Beloit Memorial0 @ 41Madison Memorial  
Assumption10 @ 8Loyal/Granton  
Berlin0 @ 42Waupaca  
Vincent34 @ 18Pulaski/Milwaukee Arts/Reagan Prep  
Mineral Point31 @ 19Iowa-Grant  
Montello/Princeton/Green Lake35 @ 7Deerfield  
Fall River12 @ 15Hustisford  
Niagara/Goodman/Pembine42 @ 18Crivitz  
Cashton22 @ 52Bangor  
Clintonville0 @ 28Xavier  
Tomahawk20 @ 21Rhinelander  
Valders0 @ 35Kewaunee  
Independence/Gilmanton6 @ 49Whitehall  
Almond-Bancroft23 @ 47Tri-County  
Ithaca44 @ 48Shullsburg  
Wabeno/Laona29 @ 26Three Lakes  
Marion/Tigerton41 @ 12Rosholt  
More0 @ 69Brown Deer  
Webster12 @ 47St. Croix Falls  
Mauston27 @ 21Adams-Friendship  
Cudahy24 @ 48Pewaukee  
Viroqua26 @ 19Westby  
Brookwood22 @ 45New Lisbon  
Shell Lake20 @ 0Frederic  
Racine Lutheran34 @ 55Shoreland Lutheran  
St. Mary Central7 @ 55Brillion  
Thorp21 @ 0Gilman  
Gibraltar14 @ 49Algoma  
Sevastopol38 @ 14Manitowoc Lutheran  
University School of Milwaukee0 @ 35St. Joseph  
Wausaukee8 @ 53Peshtigo  
Cambria-Friesland60 @ 12Williams Bay  
Phillips8 @ 62Rib Lake-Prentice  
Riverdale12 @ 54Cuba City  
Wauzeka-Steuben45 @ 6Kickapoo/La Farge  
River Ridge16 @ 12Belmont  
Weston25 @ 49De Soto  
Dodgeland20 @ 34Oakfield  
Madison University/Northwest0 @ 39Bradley Tech  
Horicon35 @ 12Eleva-Strum  
Wonewoc-Center14 @ 37Necedah  
Boscobel0 @ 58Darlington  
Gillett0 @ 27Lena/Aquinas  
Dominican8 @ 56Brookfield Academy  
Seneca55 @ 8North Crawford  
Menominee Indian14 @ 22Elcho/White Lake  
Prairie Farm0 @ 55Plum City  
New Auburn0 @ 21Lake Holcombe  
Bruce16 @ 27Luck  
Northwood/Solon Springs48 @ 12Birchwood  
Elkhart Lake-Glenbeulah0 @ 35Cedar Grove-Belgium  
Siren55 @ 0Winter  
West (Madison)10 @ 55Verona  
Hamilton (Sussex)28 @ 13Hale  
South (Waukesha)14 @ 30Catholic Memorial  
West (Wauwatosa)13 @ 12Greenfield  
East (Green Bay)34 @ 17North (Sheboygan)  
Lincoln (Wisconsin Rapids)43 @ 14Tomah  
Elmwood12 @ 6Pepin/Alma  
Shawano Community/Gresham Community0 @ 37West De Pere  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)