Schedule & Scores for Friday, September 4, 2009

ClassAway   HomeLocation
Marquette University Soccer46 @ 17Franklin  
Brookfield East7 @ 27North (Waukesha)  
Hudson7 @ 6Somerset  
Homestead34 @ 7Lincoln (Wisconsin Rapids)  
Amherst6 @ 13Wild Rose  
Plymouth31 @ 7Grafton  
Seymour50 @ 14Oconto Falls  
Regis54 @ 6Altoona  
Watertown35 @ 47Milwaukee Lutheran  
River Valley35 @ 28Adams-Friendship  
Verona47 @ 26Madison Memorial  
Kimberly6 @ 12Appleton North  
Pewaukee42 @ 0Greenfield  
Cedarburg21 @ 14Chippewa Falls  
Waupaca16 @ 10Winneconne  
Brookfield Central49 @ 6Messmer/Shorewood  
Two Rivers13 @ 27Mishicot  
Jefferson26 @ 21Lake Mills  
Catholic Memorial38 @ 2Kettle Moraine Lutheran  
Menomonie27 @ 21Wausau West  
Athens6 @ 28Loyal/Granton  
Holmen7 @ 43Gale-Ettrick-Trempealeau  
West (Green Bay)21 @ 35North (Sheboygan)  
Hortonville0 @ 37Stevens Point  
Medford14 @ 16Ashland  
Roncalli14 @ 7Hilbert  
Prescott12 @ 27Glenwood City  
Oconomowoc7 @ 17Kettle Moraine  
Bradford56 @ 48Lake Forest IL  
Fort Atkinson2 @ 40Reedsburg  
Chilton19 @ 24New Holstein  
Stratford41 @ 14Auburndale  
McFarland35 @ 23Lakeside Lutheran  
St. Croix Central9 @ 34Baldwin-Woodville  
Menasha23 @ 20Oshkosh North  
Appleton East35 @ 7Kaukauna  
Wrightstown17 @ 19Sheboygan Falls  
Eau Claire Memorial3 @ 41Logan  
River Falls28 @ 6Ellsworth  
Muskego14 @ 34Waterford  
Marathon56 @ 6Chequamegon/Butternut  
Slinger0 @ 33Whitefish Bay  
St. Joseph6 @ 28Nicolet  
Merrill0 @ 24Marshfield  
Tomah7 @ 14Black River Falls  
Burlington20 @ 17Park  
Wausau East28 @ 13Sparta  
East Troy25 @ 0SWCHA Saints  
Superior13 @ 15Everest  
Westby35 @ 7Westfield Area  
Edgewood35 @ 6Portage  
Horlick13 @ 42West Allis Central  
Clayton30 @ 60Webster  
Lodi31 @ 0Wautoma/Faith Christian  
Mondovi14 @ 6Durand  
Evansville20 @ 21Union Grove  
Boyceville0 @ 20Plum City  
Craig6 @ 12Beloit Memorial  
Manitowoc Lutheran6 @ 35Brillion  
Cedar Grove-Belgium20 @ 6Laconia  
Cameron35 @ 0Northwood/Solon Springs  
Antigo49 @ 21Rhinelander  
Cuba City21 @ 41Brodhead/Juda  
Bloomer15 @ 6Mosinee  
Monroe15 @ 36Sauk Prairie  
West Salem9 @ 14Onalaska  
Edgerton28 @ 0Rio  
Brown Deer55 @ 26West (Wauwatosa)  
Campbellsport6 @ 7Mayville  
King27 @ 25Vincent  
Ashwaubenon38 @ 0De Pere  
Hartford14 @ 21Germantown  
Barron12 @ 36Osceola  
Parkview49 @ 15Belleville/Albany  
Beaver Dam34 @ 12Luther Prep  
Fall Creek38 @ 26Spencer/Columbus  
Catholic Central54 @ 26St. Johns Northwestern Military Academy  
Stoughton41 @ 7Baraboo  
Weyauwega-Fremont13 @ 14Southern Door  
Milton0 @ 35Waunakee  
New Glarus/Monticello40 @ 6Turner  
Gilman48 @ 0Abbotsford  
Deerfield15 @ 49Cambridge  
New Richmond0 @ 25Rice Lake  
Fond du Lac26 @ 14Neenah  
Lincoln (Alma Center)12 @ 6Royall  
New Berlin West9 @ 16Greendale  
Iola-Scandinavia44 @ 0Rosholt  
Oshkosh West54 @ 32Appleton West  
Northwestern42 @ 14Amery  
Osseo-Fairchild17 @ 41Colby  
Denmark7 @ 28West De Pere  
Kickapoo/La Farge8 @ 36Hillsboro  
Whitehall0 @ 48Nekoosa  
Darlington54 @ 7Wisconsin Heights  
Flambeau48 @ 0Winter  
Prairie du Chien21 @ 28Decorah-North Winneshiek IA  
Xavier19 @ 3Freedom  
Wittenberg-Birnamwood28 @ 7Sturgeon Bay  
Pecatonica/Argyle0 @ 60Potosi  
Wisconsin Dells6 @ 16Poynette  
Richland Center14 @ 41Waterloo  
Grantsburg8 @ 41Cumberland  
Fennimore14 @ 42Lancaster  
New London42 @ 6Marinette  
Spring Valley12 @ 19Elmwood  
McDonell Central28 @ 14Rib Lake-Prentice  
Elkhorn0 @ 45St. Marys Springs  
Clinton13 @ 63Iowa-Grant  
Pius XI7 @ 12Oak Creek  
Howards Grove13 @ 48Kiel  
Oconto33 @ 16Coleman  
Algoma7 @ 42Kewaunee  
Westosha Central20 @ 0Port Washington  
Oregon14 @ 10Mount Horeb/Barneveld  
Winnebago Lutheran Academy34 @ 10Random Lake  
Eau Claire North7 @ 41La Crosse Central  
Berlin6 @ 40Ripon  
Vincent25 @ 27Whitewater  
Newman39 @ 28Owen-Withee  
Melrose-Mindoro0 @ 6Viroqua  
Mineral Point26 @ 22Dodgeville  
Fall River0 @ 55Columbus  
Clintonville34 @ 0Omro  
Hayward/Lac Courte Oreilles34 @ 20Colfax  
Brookfield Academy55 @ 6Williams Bay  
Cadott6 @ 48Edgar  
North Crawford14 @ 26Edwards  
Palmyra-Eagle27 @ 6Custer  
Valders30 @ 9Lena/Aquinas  
Almond-Bancroft8 @ 21Montello/Princeton/Green Lake  
Horace Mann54 @ 16Ozaukee  
Ithaca24 @ 41New Lisbon  
Clear Lake53 @ 18Prairie Farm  
Marion/Tigerton0 @ 37Shiocton  
More6 @ 56Eisenhower  
Southwestern6 @ 28Platteville  
Mauston15 @ 35Waupun  
Eleva-Strum8 @ 34Elk Mound  
Cudahy21 @ 42Whitnall  
Oostburg42 @ 20Martin Luther  
Living Word Lutheran7 @ 28Sheboygan Area Lutheran/Kohler  
Benton/Scales Mound14 @ 50Aquin Catholic IL  
Shell Lake26 @ 15Turtle Lake  
Racine Lutheran54 @ 20Horicon  
Blair-Taylor0 @ 12Arcadia  
St. Mary Central13 @ 53Gibraltar  
Thorp47 @ 0Greenwood  
Sevastopol28 @ 20Reedsville  
Ladysmith6 @ 13Tomahawk  
Cassville19 @ 22Shullsburg  
Phillips26 @ 32Pittsville  
St. Francis10 @ 40South Milwaukee  
Wauzeka-Steuben0 @ 12Boscobel  
Weston0 @ 35Wonewoc-Center  
Madison University/Northwest0 @ 41Bay View/Conservatory of Lifelong Learning  
Cornell0 @ 27Luck  
HOPE Christian20 @ 44Stockbridge  
Oakfield0 @ 14Lomira  
Seneca14 @ 55Bangor  
New Auburn0 @ 60Cochrane-Fountain City  
Three Lakes40 @ 72Northland Pines/Phelps  
Bruce45 @ 0Weyerhaeuser/Birchwood  
Elkhart Lake-Glenbeulah18 @ 31Necedah  
Wayland Academy20 @ 42Maranatha Baptist  
Siren15 @ 75Frederic  
Oneida Nation0 @ 1Menominee Indian  
West (Madison)21 @ 16Middleton  
West (Waukesha)20 @ 12Wisconsin Lutheran  
East (West Bend)6 @ 41Menomonee Falls  
West (West Bend)0 @ 14Kewaskum  
Lincoln (Manitowoc)27 @ 6Notre Dame Academy  
East (Green Bay)13 @ 41Southwest  
South (Sheboygan)13 @ 51Pulaski (Pulaski)  
Shawano Community/Gresham Community26 @ 21Luxemburg-Casco  
Chetek7 @ 20Unity  
Menominee MI 42 @ 7Spooner  
Rushford-Peterson MN 40 @ 6Luther  
Kingsford MI 6 @ 35Lakeland  
Wright MI 28 @ 21Niagara/Goodman/Pembine  
North Dickinson MI 24 @ 19Florence  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)