Schedule & Scores for Friday, September 18, 2009:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
La Follette42 @ 28Beloit Memorial  
Marquette University Soccer30 @ 0Wauwatosa East  
Arrowhead6 @ 12West (Waukesha)  
West De Pere56 @ 8Oconto Falls  
Waunakee42 @ 13Mount Horeb/Barneveld  
Sun Prairie10 @ 17Middleton  
Plymouth49 @ 28Waupun  
Appleton North21 @ 16Neenah  
Oak Creek6 @ 34Bradford  
Seymour34 @ 14Luxemburg-Casco  
Watertown7 @ 39Slinger  
River Valley32 @ 6Westfield Area  
Shiocton40 @ 3Pacelli  
Southwest16 @ 14Pulaski (Pulaski)  
Verona17 @ 14Parker  
St. Marys Springs45 @ 0Mayville  
Pewaukee42 @ 0St. Francis  
Waupaca7 @ 26Ripon  
Brookfield Central44 @ 16Brookfield East  
Little Wolf52 @ 12Amherst  
Stevens Point30 @ 13Marshfield  
Freedom14 @ 34Winneconne  
Holmen35 @ 18Logan  
West (Green Bay)0 @ 37Ashwaubenon  
Greendale0 @ 28Eisenhower  
Medford21 @ 35Lakeland  
Roncalli34 @ 13Sevastopol  
Prescott0 @ 35Somerset  
Osceola41 @ 26Baldwin-Woodville  
Fort Atkinson14 @ 29Monroe  
Nekoosa23 @ 27Arcadia  
Stratford19 @ 14Phillips  
Waterford23 @ 7Burlington  
Aquinas (La Crosse)21 @ 13Onalaska  
St. Croix Central43 @ 14Cameron  
Menasha54 @ 33Appleton East  
Hale26 @ 27West Allis Central  
Sturgeon Bay6 @ 32Valders  
Wrightstown60 @ 30Southern Door  
River Falls22 @ 29Eau Claire Memorial  
Grafton0 @ 56Cedarburg  
Marathon41 @ 0Pittsville  
Brodhead/Juda42 @ 7East Troy  
Everest42 @ 28Wausau East  
Oshkosh North29 @ 26Oshkosh West  
Mosinee7 @ 13Shawano Community/Gresham Community  
St. Joseph14 @ 20Martin Luther  
Tomah0 @ 28La Crosse Central  
Superior14 @ 13Rice Lake  
Westby20 @ 47Lancaster  
Edgewood42 @ 2Baraboo  
Clayton60 @ 12New Auburn  
Lodi21 @ 7New Glarus/Monticello  
Mondovi22 @ 36Glenwood City  
Evansville27 @ 28Parkview  
Boyceville13 @ 14Spring Valley  
Manitowoc Lutheran18 @ 48Algoma  
Necedah29 @ 14Hillsboro  
Iowa-Grant24 @ 0Fennimore  
Peshtigo51 @ 19Lena/Aquinas  
De Pere40 @ 28North (Sheboygan)  
Messmer/Shorewood0 @ 65Catholic Central  
Bloomer31 @ 0Chetek  
Fox Valley Lutheran14 @ 10Clintonville  
West Salem38 @ 21Platteville  
Bangor53 @ 21Wonewoc-Center  
Edgerton28 @ 14Turner  
Cumberland28 @ 42Hayward/Lac Courte Oreilles  
Campbellsport7 @ 21Kewaskum  
Riverside University75 @ 0Pulaski/Milwaukee Arts/Reagan Prep  
Lake Mills31 @ 13Cambridge  
Wausau West22 @ 45Lincoln (Wisconsin Rapids)  
Hartford14 @ 19Oconomowoc  
Barron16 @ 21Ladysmith  
Beaver Dam21 @ 42West (West Bend)  
Fall Creek0 @ 35Osseo-Fairchild  
Weyauwega-Fremont27 @ 34Bonduel  
Milton35 @ 0Stoughton  
Omro26 @ 16Berlin  
Portage6 @ 42DeForest  
Gilman41 @ 21Loyal/Granton  
Deerfield26 @ 14Johnson Creek  
New Richmond28 @ 21Durand  
Fond du Lac23 @ 36Kimberly  
Ellsworth6 @ 18Amery  
Lincoln (Alma Center)6 @ 42Whitehall  
Iola-Scandinavia34 @ 7Wittenberg-Birnamwood  
Northwestern54 @ 12Spooner  
Pardeeville47 @ 13Oakfield  
Highland21 @ 42Kickapoo/La Farge  
Cochrane-Fountain City34 @ 7Independence/Gilmanton  
Denmark21 @ 18Marinette  
Whitnall29 @ 12West (Wauwatosa)  
Darlington45 @ 0Southwestern  
Kiel16 @ 20Two Rivers  
Prairie du Chien26 @ 13Wisconsin Dells  
Hurley54 @ 36Northland Pines/Phelps  
Wautoma/Faith Christian19 @ 20Black River Falls  
Xavier15 @ 14Little Chute  
Poynette31 @ 6Wisconsin Heights  
Pecatonica/Argyle14 @ 12Cassville  
Chippewa Falls14 @ 19Hudson  
Richland Center18 @ 46Mauston  
Unity21 @ 34Grantsburg  
Whitewater19 @ 20Palmyra-Eagle  
Park28 @ 21Horlick  
New London28 @ 21Hortonville  
South (Milwaukee)6 @ 18Vincent  
Mishicot24 @ 12Chilton  
Rosholt6 @ 34Edwards  
McDonell Central41 @ 16Auburndale  
Clinton7 @ 33McFarland  
Columbus14 @ 21Belleville/Albany  
Sauk Prairie14 @ 45Reedsburg  
Kettle Moraine Lutheran39 @ 13Horicon  
Greenfield32 @ 42South Milwaukee  
Westosha Central24 @ 7Elkhorn  
Luther Prep27 @ 24Waterloo  
Rib Lake-Prentice32 @ 29Altoona  
Winnebago Lutheran Academy48 @ 6Lomira  
Random Lake36 @ 28Howards Grove  
Royall14 @ 34New Lisbon  
Eau Claire North0 @ 35Menomonie  
Colfax0 @ 41Elk Mound  
Assumption3 @ 14Owen-Withee  
Crivitz0 @ 39Suring  
Newman41 @ 0Greenwood  
Melrose-Mindoro20 @ 27Wild Rose  
Mineral Point21 @ 56Cuba City  
Niagara/Goodman/Pembine42 @ 0Elcho/White Lake  
Kaukauna8 @ 36Appleton West  
Delavan-Darien36 @ 38Union Grove  
Tomahawk18 @ 25Rhinelander  
Cadott26 @ 32Neillsville  
Almond-Bancroft20 @ 42Marion/Tigerton  
Horace Mann12 @ 13Laconia  
Shullsburg17 @ 13Belmont  
Clear Lake52 @ 27St. Croix Falls  
New Holstein27 @ 13Sheboygan Falls  
Wabeno/Laona42 @ 6Crandon  
Eleva-Strum14 @ 40Blair-Taylor  
Cudahy10 @ 41Brown Deer  
Viroqua24 @ 8Dodgeville  
Oostburg38 @ 0Ozaukee  
Florence40 @ 14Wausaukee  
Shell Lake7 @ 55Flambeau  
St. Mary Central6 @ 56Hilbert  
Maranatha Baptist54 @ 22Fall River  
Gibraltar16 @ 40Brillion  
Augusta17 @ 30Abbotsford  
Cambria-Friesland30 @ 17Rio  
Sheboygan Area Lutheran/Kohler10 @ 52Cedar Grove-Belgium  
Wauzeka-Steuben6 @ 14Seneca  
Adams-Friendship6 @ 48Gale-Ettrick-Trempealeau  
Weston6 @ 12North Crawford  
Dodgeland21 @ 14Markesan  
Shoreland Lutheran12 @ 21St. Catherines  
Lake Holcombe0 @ 55Elmwood  
Bay View/Conservatory of Lifelong Learning0 @ 34Bradley Tech  
Boscobel35 @ 0Riverdale  
Prairie Farm28 @ 55Cornell  
Luck14 @ 22Webster  
Abundant Life48 @ 0Williams Bay  
Northwood/Solon Springs7 @ 0Bruce  
Elkhart Lake-Glenbeulah26 @ 6Stockbridge  
Wayland Academy6 @ 42Brookfield Academy  
West (Madison)35 @ 12East (Madison)  
Hamilton (Sussex)7 @ 17Menomonee Falls  
South (Waukesha)14 @ 19Pius XI  
North (Waukesha)15 @ 21Kettle Moraine  
Lincoln (Manitowoc)20 @ 0Preble  
South (Sheboygan)21 @ 14East (Green Bay)  
Weyerhaeuser/Birchwood22 @ 42Turtle Lake  
Fillmore Central MN 38 @ 28Luther  
Proctor MN 0 @ 36Ashland  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)