Schedule & Scores for Friday, October 9, 2009:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Middleton11 @ 14Madison Memorial  
Marquette University Soccer35 @ 0Brookfield Central  
Whitefish Bay0 @ 7Homestead  
West De Pere51 @ 7Shawano Community/Gresham Community  
Waunakee37 @ 0Stoughton  
Plymouth14 @ 6Kewaskum  
Appleton North35 @ 0Kaukauna  
Wisconsin Lutheran26 @ 6West (West Bend)  
Seymour21 @ 14Lakeland  
River Valley48 @ 37Dodgeville  
Mount Horeb/Barneveld47 @ 12Baraboo  
Menomonee Falls28 @ 10West Allis Central  
Kimberly28 @ 21Oshkosh West  
St. Marys Springs57 @ 13Laconia  
La Crosse Central15 @ 10Onalaska  
Pewaukee35 @ 0Cudahy  
Cedarburg42 @ 21Port Washington  
Little Chute14 @ 28Omro  
Franklin42 @ 20Park  
Colby42 @ 14Altoona  
Jefferson49 @ 7East Troy  
Marshfield42 @ 7Rhinelander  
Catholic Memorial35 @ 0South (Waukesha)  
Stevens Point34 @ 3Everest  
Holmen27 @ 40Aquinas (La Crosse)  
Brillion47 @ 0St. Mary Central  
West (Green Bay)7 @ 42Southwest  
Greendale20 @ 21Whitnall  
Oconomowoc14 @ 7Slinger  
Logan21 @ 7Sparta  
Fort Atkinson6 @ 35Oregon  
Arcadia16 @ 3West Salem  
Greenwood22 @ 38Abbotsford  
Stratford6 @ 33McDonell Central  
Waterford27 @ 13Westosha Central  
Reedsburg0 @ 28DeForest  
Loyal/Granton44 @ 22Owen-Withee  
Menasha27 @ 0Neenah  
Spencer/Columbus14 @ 20Neillsville  
Hale19 @ 41Hamilton (Sussex)  
Sturgeon Bay12 @ 53Wrightstown  
Muskego34 @ 49Horlick  
Oshkosh North43 @ 42Appleton West  
Merrill41 @ 12Tomahawk  
Marinette13 @ 46Luxemburg-Casco  
Ozaukee16 @ 41Random Lake  
Burlington14 @ 20Badger  
Westby34 @ 14Viroqua  
Edgewood7 @ 31Milton  
Lodi31 @ 7Lakeside Lutheran  
Evansville14 @ 35McFarland  
Manitowoc Lutheran17 @ 7Sevastopol  
Suring21 @ 54Coleman  
Pittsville16 @ 30Rib Lake-Prentice  
Antigo49 @ 14Medford  
Peshtigo54 @ 14Wausaukee  
De Pere28 @ 21Preble  
Cuba City48 @ 0Riverdale  
Gale-Ettrick-Trempealeau15 @ 34Black River Falls  
Fox Valley Lutheran7 @ 14Waupaca  
Kewaunee61 @ 0Valders  
Edgerton27 @ 48Whitewater  
Brown Deer35 @ 0More  
Frederic14 @ 36Ontonagon MI  
Campbellsport20 @ 21Kiel  
Lake Mills34 @ 14Luther Prep  
Wausau West49 @ 28Tomah  
Hartford27 @ 19Beaver Dam  
Fall Creek8 @ 16Regis  
Hillsboro18 @ 42Bangor  
Weyauwega-Fremont28 @ 41Pacelli  
Pepin/Alma40 @ 0Lake Holcombe  
New Glarus/Monticello8 @ 6Belleville/Albany  
Sheboygan Falls21 @ 43Waupun  
Fond du Lac18 @ 15Appleton East  
Wauwatosa East7 @ 21Brookfield East  
Iola-Scandinavia46 @ 6Amherst  
Nicolet13 @ 42Germantown  
Bonduel13 @ 27Little Wolf  
Notre Dame Academy20 @ 17Pulaski (Pulaski)  
South Milwaukee27 @ 48Eisenhower  
Pardeeville43 @ 16Dodgeland  
Reedsville37 @ 21Hilbert  
Osseo-Fairchild33 @ 12Cadott  
Denmark0 @ 35New London  
Whitehall33 @ 0Independence/Gilmanton  
Darlington69 @ 21Boscobel  
Prairie du Chien33 @ 0Platteville  
Wautoma/Faith Christian26 @ 48Mauston  
Wittenberg-Birnamwood28 @ 42Shiocton  
Poynette49 @ 28Columbus  
Spooner13 @ 25Hayward/Lac Courte Oreilles  
Richland Center6 @ 49Lancaster  
Unity6 @ 36Clear Lake  
Case16 @ 55Bradford  
Auburndale46 @ 6Chequamegon/Butternut  
Luther14 @ 42Lewiston-Altura MN  
Rosholt6 @ 28Marion/Tigerton  
Lourdes0 @ 34Deerfield  
Clinton6 @ 51Parkview  
Pius XI7 @ 28West (Waukesha)  
Howards Grove7 @ 47Cedar Grove-Belgium  
Ripon30 @ 20Winneconne  
Johnson Creek33 @ 0Oakfield  
Westfield Area7 @ 28Nekoosa  
Sauk Prairie24 @ 22Portage  
Kettle Moraine Lutheran42 @ 6Lomira  
Greenfield7 @ 28West (Wauwatosa)  
Wild Rose31 @ 7Eleva-Strum  
East (Madison)18 @ 27Craig  
Cambridge6 @ 23Waterloo  
North (Sheboygan)20 @ 39East (Green Bay)  
Algoma28 @ 6Gibraltar  
Milwaukee Lutheran21 @ 14Grafton  
Mayville30 @ 0Horicon  
Beloit Memorial14 @ 49Verona  
Crivitz16 @ 36Niagara/Goodman/Pembine  
Berlin12 @ 28Xavier  
Southern Door20 @ 27Chilton  
Newman42 @ 15Augusta  
Melrose-Mindoro36 @ 14Cochrane-Fountain City  
Mineral Point19 @ 28Iowa-Grant  
Cashton0 @ 28Necedah  
Clintonville17 @ 10Freedom  
North Crawford28 @ 12Seneca  
Palmyra-Eagle20 @ 0Turner  
New Holstein36 @ 20Two Rivers  
Southwestern6 @ 39Fennimore  
Florence48 @ 8Crandon  
Oconto Falls8 @ 41Hortonville  
Union Grove20 @ 0Elkhorn  
Markesan6 @ 28Montello/Princeton/Green Lake  
Blair-Taylor44 @ 20Lincoln (Alma Center)  
Hustisford21 @ 12Fall River  
Thorp48 @ 7Assumption  
Phillips0 @ 49Edgar  
St. Francis0 @ 28New Berlin West  
Sheboygan Area Lutheran/Kohler28 @ 20Stockbridge  
Shoreland Lutheran19 @ 41Martin Luther  
Williams Bay0 @ 69Cambria-Friesland  
Abundant Life3 @ 0Rio  
Bruce55 @ 6Winter  
Elkhart Lake-Glenbeulah6 @ 35Oostburg  
Wayland Academy22 @ 46HOPE Christian  
West (Madison)19 @ 28Sun Prairie  
North (Waukesha)9 @ 35Arrowhead  
East (West Bend)20 @ 28Watertown  
Lincoln (Manitowoc)28 @ 14South (Sheboygan)  
Lincoln (Wisconsin Rapids)29 @ 7Wausau East  
Virginia MN 26 @ 53Ashland  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)