Schedule & Scores for Thursday, October 22, 2009

ClassAway   HomeLocation
Northland Pines/Phelps8 @ 44West Iron County MI  
Hurley45 @ 0Ewen-Trout Creek MI  
West (Madison)31 @ 12La Follette  
Hudson35 @ 3Eau Claire Memorial  
Dodgeville6 @ 43Lancaster  
New London8 @ 22West De Pere  
Amherst20 @ 38Pacelli  
Sheboygan Falls13 @ 42Plymouth  
Vincent24 @ 16Hamilton (Milwaukee)  
Seymour21 @ 13Denmark  
McDonell Central21 @ 48Regis  
River Valley34 @ 13Platteville  
Shiocton27 @ 0Little Wolf  
Durand28 @ 47Somerset  
Sparta7 @ 45La Crosse Central  
Monona Grove23 @ 7Stoughton  
Waupaca24 @ 7Xavier  
Clintonville9 @ 10Little Chute  
Two Rivers0 @ 14Campbellsport  
Lakeside Lutheran6 @ 20Columbus  
Colby20 @ 6Spencer/Columbus  
Whitewater0 @ 47Jefferson  
Marshfield23 @ 20Lincoln (Wisconsin Rapids)  
River Falls3 @ 28Rice Lake  
Stevens Point50 @ 9Wausau East  
Chippewa Falls13 @ 26Menomonie  
Fox Valley Lutheran52 @ 20Freedom  
Tomah28 @ 35Holmen  
Marathon0 @ 61Edgar  
Viroqua8 @ 40Black River Falls  
Pulaski (Pulaski)56 @ 7West (Green Bay)  
Elk Mound20 @ 14Glenwood City  
Thorp0 @ 12Owen-Withee  
Hortonville0 @ 1Marinette  
Waterford28 @ 34Badger  
Sevastopol0 @ 22Hilbert  
Medford14 @ 15Luxemburg-Casco  
Roncalli31 @ 22Manitowoc Lutheran  
Ellsworth6 @ 34Prescott  
Aquinas (La Crosse)14 @ 23Logan  
Tremper6 @ 35Bradford  
New Richmond10 @ 19Osceola  
Nekoosa34 @ 6Adams-Friendship  
Westby21 @ 42Arcadia  
Greenwood8 @ 41Loyal/Granton  
Preble14 @ 17East (Green Bay)  
Stratford25 @ 8Rib Lake-Prentice  
South (Waukesha)28 @ 48Mukwonago  
Edgerton0 @ 28McFarland  
Mondovi6 @ 28St. Croix Central  
Mishicot48 @ 16Sturgeon Bay  
Wrightstown34 @ 12Valders  
Potosi21 @ 14Belmont  
Parkview0 @ 48Brodhead/Juda  
New Holstein8 @ 27Kewaskum  
Mosinee34 @ 7Tomahawk  
Horicon6 @ 48Laconia  
Ozaukee3 @ 49Cedar Grove-Belgium  
Evansville34 @ 0East Troy  
Eau Claire North34 @ 20Superior  
Berlin0 @ 27Winneconne  
Clayton46 @ 22Lake Holcombe  
Lodi41 @ 0Luther Prep  
Boyceville26 @ 14Webster  
Necedah60 @ 6Royall  
Suring7 @ 35Peshtigo  
Iowa-Grant27 @ 6Boscobel  
Luck21 @ 0Cameron  
Pittsville26 @ 18Auburndale  
Antigo35 @ 21Lakeland  
De Pere28 @ 21Lincoln (Manitowoc)  
Cuba City21 @ 0Southwestern  
Gale-Ettrick-Trempealeau21 @ 7West Salem  
Bloomer27 @ 14Ladysmith  
Wilmot26 @ 3Westosha Central  
Kewaunee47 @ 6Southern Door  
Bangor42 @ 6New Lisbon  
Barron16 @ 35Cumberland  
Custer0 @ 60Riverside University  
Lake Mills0 @ 6Poynette  
Ashwaubenon13 @ 34Notre Dame Academy  
Wausau West45 @ 7Rhinelander  
Fall Creek29 @ 22Altoona  
Baldwin-Woodville7 @ 13Amery  
Weyauwega-Fremont19 @ 27Iola-Scandinavia  
Ripon24 @ 14Omro  
Gilman40 @ 0Augusta  
Deerfield0 @ 32Pardeeville  
Lincoln (Alma Center)44 @ 6Independence/Gilmanton  
Bonduel33 @ 0Wittenberg-Birnamwood  
Hayward/Lac Courte Oreilles8 @ 35Northwestern  
South Milwaukee20 @ 6More  
Pulaski/Milwaukee Arts/Reagan Prep8 @ 40Onalaska  
Reedsville26 @ 36Gibraltar  
Eleva-Strum13 @ 28Cochrane-Fountain City  
Osseo-Fairchild22 @ 0Neillsville  
Flambeau27 @ 10Whitehall  
Riverdale0 @ 40Darlington  
Waupun0 @ 16Kiel  
Crivitz0 @ 52Coleman  
Spooner21 @ 6Chetek  
Mauston6 @ 13Wisconsin Dells  
St. Croix Falls13 @ 20Unity  
Grantsburg6 @ 45Clear Lake  
Mineral Point0 @ 35Fennimore  
Colfax7 @ 16Spring Valley  
Johnson Creek20 @ 40Lourdes  
Delavan-Darien0 @ 6Elkhorn  
Clinton0 @ 40Turner  
Elkhart Lake-Glenbeulah6 @ 21Howards Grove  
Fall River8 @ 49Rio  
Marion/Tigerton14 @ 21Wild Rose  
Wisconsin Heights0 @ 8Cambridge  
North (Sheboygan)36 @ 26South (Sheboygan)  
St. Mary Central0 @ 1Algoma  
Waterloo28 @ 6Belleville/Albany  
Sheboygan Area Lutheran/Kohler14 @ 42Random Lake  
Newman13 @ 0Assumption  
Blair-Taylor7 @ 14Melrose-Mindoro  
Montello/Princeton/Green Lake7 @ 14Dodgeland  
Brookfield Academy23 @ 0Dominican  
River Ridge14 @ 34Shullsburg  
Ithaca22 @ 24Wauzeka-Steuben  
Northwood/Solon Springs21 @ 8Turtle Lake  
Wabeno/Laona37 @ 12Menominee Indian  
Stockbridge8 @ 47Oostburg  
Elcho/White Lake0 @ 1Florence  
Shawano Community/Gresham Community41 @ 20Oconto Falls  
Winter32 @ 49Shell Lake  
Oakfield7 @ 38Markesan  
Williams Bay6 @ 34Hustisford  
Maranatha Baptist6 @ 44Cambria-Friesland  
Lena/Aquinas35 @ 0Wausaukee  
Phillips49 @ 6Chequamegon/Butternut  
Tri-County6 @ 48Edwards  
Plum City50 @ 13Cornell  
New Auburn6 @ 54Elmwood  
Siren0 @ 55Bruce  
Gladstone MI 13 @ 20Brillion  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)