Schedule & Scores for Friday, October 16, 2009:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Middleton41 @ 0Beloit Memorial  
Arrowhead45 @ 0South (Waukesha)  
Whitefish Bay32 @ 51Cedarburg  
Lancaster48 @ 14Platteville  
Amherst7 @ 27Bonduel  
Sun Prairie14 @ 13Verona  
Watertown14 @ 31Hartford  
River Valley14 @ 25Prairie du Chien  
Mount Horeb/Barneveld27 @ 49Reedsburg  
Shiocton14 @ 7Iola-Scandinavia  
Menomonee Falls7 @ 27Marquette University Soccer  
Germantown14 @ 7Grafton  
Somerset39 @ 14Baldwin-Woodville  
Brookfield Central23 @ 6West Allis Central  
Little Chute13 @ 26Ripon  
Little Wolf24 @ 12Weyauwega-Fremont  
Two Rivers13 @ 42Plymouth  
Lakeside Lutheran34 @ 69Lake Mills  
Rice Lake19 @ 14Chippewa Falls  
Menomonie41 @ 7Eau Claire Memorial  
Freedom14 @ 21Berlin  
Holmen27 @ 7Onalaska  
Edgar41 @ 0Stratford  
Black River Falls14 @ 20Westby  
Greendale47 @ 6West (Wauwatosa)  
Owen-Withee22 @ 0Greenwood  
Hortonville10 @ 44West De Pere  
Hilbert14 @ 35Brillion  
Medford1 @ 0Mosinee  
Prescott14 @ 30Durand  
Logan27 @ 20La Crosse Central  
Osceola46 @ 12Ellsworth  
Nekoosa30 @ 0Mauston  
Arcadia18 @ 41Gale-Ettrick-Trempealeau  
Preble24 @ 0West (Green Bay)  
Chilton8 @ 39Kewaunee  
McFarland24 @ 8Brodhead/Juda  
Pacelli52 @ 21Wittenberg-Birnamwood  
St. Croix Central35 @ 6Colfax  
Spencer/Columbus42 @ 17Auburndale  
Madison Memorial22 @ 36Parker  
Appleton East6 @ 47Kimberly  
Hale20 @ 13Brookfield East  
Sturgeon Bay35 @ 7Southern Door  
Muskego7 @ 14Oak Creek  
Everest28 @ 42Wausau West  
Kewaskum41 @ 13Sheboygan Falls  
Laconia15 @ 29Mayville  
Slinger20 @ 54Wisconsin Lutheran  
Pulaski (Pulaski)42 @ 14De Pere  
St. Joseph7 @ 6St. Catherines  
Tomah24 @ 13Sparta  
Wausau East0 @ 35Marshfield  
East Troy22 @ 23Clinton  
Superior14 @ 28River Falls  
Horlick13 @ 12Case  
Winneconne7 @ 12Clintonville  
Boyceville14 @ 26Mondovi  
Craig7 @ 28West (Madison)  
Manitowoc Lutheran15 @ 8St. Mary Central  
Cedar Grove-Belgium49 @ 6Stockbridge  
Iowa-Grant7 @ 26Darlington  
Cameron0 @ 22Grantsburg  
Messmer/Shorewood6 @ 49University School of Milwaukee  
Luxemburg-Casco31 @ 7Oconto Falls  
West Salem10 @ 0Viroqua  
Bangor61 @ 35Necedah  
Frederic28 @ 32Shell Lake  
Cumberland16 @ 44Northwestern  
Campbellsport6 @ 39Waupun  
Riverside University25 @ 7Bay View/Conservatory of Lifelong Learning  
Port Washington0 @ 28Homestead  
Parkview12 @ 28Whitewater  
Beaver Dam26 @ 33Oconomowoc  
Stoughton14 @ 7Monroe  
Omro0 @ 54Waupaca  
Portage10 @ 56Waunakee  
New Glarus/Monticello12 @ 21Waterloo  
Gilman34 @ 7Newman  
Deerfield44 @ 6Oakfield  
Lincoln (Alma Center)22 @ 20Turtle Lake  
New Berlin West26 @ 48Brown Deer  
Wauwatosa East19 @ 55Hamilton (Sussex)  
Nicolet0 @ 21Milwaukee Lutheran  
Oshkosh West35 @ 28Menasha  
Notre Dame Academy45 @ 20North (Sheboygan)  
Rhinelander20 @ 62Escanaba MI  
Pardeeville40 @ 13Montello/Princeton/Green Lake  
Cochrane-Fountain City28 @ 52Whitehall  
Whitnall32 @ 0South Milwaukee  
Flambeau27 @ 14Bruce  
Kiel14 @ 26New Holstein  
Eisenhower48 @ 0Greenfield  
Xavier25 @ 17Fox Valley Lutheran  
Richland Center14 @ 27Dodgeville  
Neenah7 @ 21Oshkosh North  
Unity12 @ 46Glenwood City  
New Lisbon28 @ 16Hillsboro  
Fennimore20 @ 35Cuba City  
New London6 @ 7Seymour  
Spring Valley0 @ 37Elk Mound  
Mishicot28 @ 55Wrightstown  
Rosholt36 @ 27Northland Pines/Phelps  
Baraboo0 @ 1DeForest  
McDonell Central20 @ 21Marathon  
Elkhorn12 @ 47Waterford  
Lakeland7 @ 35Merrill  
Pius XI14 @ 49Catholic Memorial  
Howards Grove28 @ 12Ozaukee  
Abbotsford0 @ 27Thorp  
Rio0 @ 21Hustisford  
Columbus8 @ 35Lodi  
Wild Rose26 @ 40Edwards  
Martin Luther36 @ 39Catholic Central  
Algoma28 @ 39Reedsville  
Westosha Central7 @ 21Delavan-Darien  
Luther Prep28 @ 31Poynette  
Altoona6 @ 50Osseo-Fairchild  
Rib Lake-Prentice30 @ 8Phillips  
Oregon20 @ 31Milton  
Winnebago Lutheran Academy55 @ 6Horicon  
Random Lake24 @ 6Elkhart Lake-Glenbeulah  
Royall12 @ 20Cashton  
Appleton West6 @ 27Appleton North  
Eau Claire North14 @ 34Hudson  
Amery7 @ 29New Richmond  
St. Croix Falls7 @ 33Webster  
Kaukauna7 @ 35Fond du Lac  
Hayward/Lac Courte Oreilles7 @ 14Bloomer  
Tomahawk0 @ 51Antigo  
Cadott12 @ 35Fall Creek  
Neillsville0 @ 28Colby  
North Crawford42 @ 11Kickapoo/La Farge  
Bradley Tech28 @ 6South (Milwaukee)  
Palmyra-Eagle0 @ 20Evansville  
Independence/Gilmanton8 @ 42Blair-Taylor  
Shullsburg7 @ 40Potosi  
Clear Lake37 @ 35Luck  
Belleville/Albany35 @ 18Wisconsin Heights  
More12 @ 50Pewaukee  
Eleva-Strum0 @ 36Melrose-Mindoro  
Cudahy21 @ 14St. Francis  
Oostburg59 @ 7Sheboygan Area Lutheran/Kohler  
Living Word Lutheran7 @ 44Brookfield Academy  
Florence33 @ 19Niagara/Goodman/Pembine  
Racine Lutheran49 @ 20Shoreland Lutheran  
Maranatha Baptist48 @ 12Williams Bay  
Gibraltar12 @ 28Roncalli  
Pulaski/Milwaukee Arts/Reagan Prep0 @ 14Washington  
Sevastopol25 @ 8Almond-Bancroft  
Ladysmith32 @ 7Spooner  
Augusta17 @ 49Loyal/Granton  
Wausaukee26 @ 34Suring  
Cambria-Friesland36 @ 2Abundant Life  
Riverdale0 @ 35Mineral Point  
Turner6 @ 54Jefferson  
River Ridge42 @ 0Wauzeka-Steuben  
Weston0 @ 39Ithaca  
Dodgeland35 @ 6Johnson Creek  
Elcho/White Lake0 @ 45Wabeno/Laona  
Madison University/Northwest30 @ 0Custer  
Cornell42 @ 22Clayton  
Lake Holcombe28 @ 6New Auburn  
Boscobel14 @ 6Southwestern  
HOPE Christian12 @ 41Lake Country Lutheran  
Winter22 @ 26Siren  
West (Waukesha)38 @ 14Kettle Moraine  
West (West Bend)9 @ 6East (West Bend)  
South (Sheboygan)0 @ 23Southwest  
Plum City60 @ 14Prairie Farm  
Shawano Community/Gresham Community49 @ 0Denmark  
Chequamegon/Butternut13 @ 34Pittsville  
Chetek40 @ 15Barron  
Weyerhaeuser/Birchwood8 @ 27Northwood/Solon Springs  
Ontonagon MI 28 @ 56Hurley  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)