Schedule & Scores for Friday, October 12, 2018

ClassAway   HomeLocation
Bellevue23 @ 20Liberty (Renton)  
Mount Si42 @ 7Skyline  
Bellarmine Prep31 @ 35Rogers (Puyallup)  
Royal55 @ 0Kiona-Benton  
Capital14 @ 34Timberline  
Othello10 @ 7Ellensburg  
Kings14 @ 28Cedar Park Christian (Bothell)  
Lynden55 @ 21Sedro-Woolley  
Newport (Newport)7 @ 28Colville  
Cashmere7 @ 33Okanogan  
Glacier Peak28 @ 13Mariner  
Lake Stevens69 @ 20Cascade (Everett)  
Peninsula21 @ 42Yelm  
Shelton14 @ 50Gig Harbor  
Marysville-Pilchuck21 @ 42Ferndale  
Kennedy51 @ 17Auburn Riverside  
ODea35 @ 24Rainier Beach  
Kentwood37 @ 6Tahoma  
Kamiakin14 @ 21Richland  
Mt Baker20 @ 13Lynden Christian  
Graham-Kapowsin27 @ 26Curtis  
Ferris21 @ 42Central Valley  
Meadowdale24 @ 54Shorecrest  
Kennewick37 @ 17Walla Walla  
Hanford50 @ 6Pasco  
Olympia7 @ 42Skyview  
Mark Morris14 @ 25Washougal  
Oak Harbor42 @ 14Marysville Getchell  
Mercer Island2 @ 21Lake Washington  
Chiawana44 @ 0Southridge  
WF West7 @ 28Tumwater  
Montesano25 @ 37Hoquiam  
River View35 @ 16Goldendale  
Kelso49 @ 18Fort Vancouver  
Ephrata7 @ 38Selah  
Auburn13 @ 54Kentridge  
Archbishop Murphy27 @ 13Burlington-Edison  
Hale14 @ 17Ingraham  
Ridgefield21 @ 42Woodland  
Rogers (Spokane)16 @ 33Mt Spokane  
Black Hills53 @ 14Aberdeen  
Seattle Prep24 @ 50Eastside Catholic  
Pullman27 @ 54West Valley (Spokane)  
Quincy30 @ 33East Valley (Yakima)  
Kamiak13 @ 48Monroe  
Wenatchee41 @ 0Davis  
Charles Wright20 @ 44Klahowya  
Eisenhower42 @ 61Hermiston OR  
Liberty (Spangle)36 @ 15Lind-Ritzville/Sprague/Washtucna/Kahlotus  
Lindbergh9 @ 68Foster  
Bonney Lake7 @ 27Wilson  
Bainbridge80 @ 32Franklin  
Interlake13 @ 40Juanita  
Nooksack Valley27 @ 40Meridian  
Emerald Ridge0 @ 65Sumner  
Sunnyside27 @ 34Eastmont  
Steilacoom49 @ 21Eatonville  
Puyallup48 @ 0South Kitsap  
Cheney21 @ 28Clarkston  
Redmond7 @ 40Bothell  
Moses Lake7 @ 27West Valley (Yakima)  
LaConner0 @ 48Friday Harbor  
Orting6 @ 41Lakewood  
Mount Vernon49 @ 24Jackson  
Spanaway Lake0 @ 42Lakes  
Stanwood10 @ 42Squalicum  
Lakeside (Nine Mile Falls)56 @ 34Freeman  
North Central7 @ 44Shadle Park  
Fife42 @ 7Renton  
Elma62 @ 0Tenino  
Toledo24 @ 6Wahkiakum  
Kingston0 @ 50Bremerton  
Naselle82 @ 22Darrington  
Beamer27 @ 23Enumclaw  
Granger52 @ 6Cle Elum-Roslyn  
North Mason6 @ 53North Kitsap  
Pierce7 @ 18White River  
Warden6 @ 20Connell  
Foss6 @ 59Washington  
Colfax7 @ 28Asotin  
Tri-Cities Prep76 @ 0White Swan  
Bellingham17 @ 7Mountlake Terrace  
Olympic26 @ 49Forks  
Granite Falls34 @ 6Sultan  
Stadium21 @ 44Bethel  
Garfield7 @ 40Bishop Blanchet  
Cedarcrest8 @ 49Blaine  
Rochester21 @ 55Centralia  
Shorewood17 @ 20Edmonds-Woodway  
Toppenish0 @ 34Prosser  
Toutle Lake27 @ 41Winlock  
Port Townsend36 @ 20Concrete  
Lynnwood7 @ 62Snohomish  
La Salle7 @ 21Zillah  
Columbia (Burbank)44 @ 16DeSales  
Stevenson27 @ 14Castle Rock  
Wapato0 @ 49Grandview  
Cleveland12 @ 45Ballard  
Everett28 @ 49Arlington  
Sammamish16 @ 47Chief Sealth  
Onalaska30 @ 36Napavine  
Mt Tahoma0 @ 53Lincoln  
Coupeville20 @ 48South Whidbey  
Hudsons Bay21 @ 23Prairie  
Mt Rainier42 @ 7Decatur  
Omak21 @ 10Reardan  
Riverside14 @ 7Medical Lake  
Bellevue Christian28 @ 22Chimacum  
Life Christian Academy21 @ 22Morton/White Pass  
North Beach24 @ 46Pe Ell/Willapa Valley  
Highline48 @ 13Evergreen (Seattle)  
Port Angeles6 @ 46Sequim  
Ocosta14 @ 41Raymond  
Mary Walker27 @ 46Davenport  
Kettle Falls0 @ 56Jenkins  
Dayton10 @ Kittitas  
Rainier6 @ 49Adna  
Oroville32 @ 22Tonasket  
Wahluke25 @ 36College Place  
Kalama67 @ 7Mossyrock  
Seton Catholic14 @ 48LaCenter  
South Bend20 @ 28Chief Leschi  
Lake Roosevelt33 @ 7Manson  
Almira-Coulee-Hartline70 @ 6Pateros  
Knight60 @ 8Oakville  
Wellpinit60 @ 76Yakama Tribal  
Garfield-Palouse28 @ 64Sunnyside Christian  
Entiat68 @ 24Waterville  
Northport8 @ 52Curlew  
Wilbur-Creston12 @ 44Northwest Christian (Colbert)  
Muckleshoot Tribal0 @ 2Rainier Christian  
Liberty Christian18 @ 8Mabton  
Touchet0 @ 2Pomeroy  
Cascade (Leavenworth)34 @ 28Chelan  
Newport (Bellevue)13 @ 58Eastlake  
Neah Bay8 @ 42Lummi  
Columbia (White Salmon)34 @ 14Kings Way Christian  
Lakeside (Seattle)64 @ 58Roosevelt  
Columbia0 @ 62Republic  
Odessa2 @ 0Bridgeport  
Soap Lake32 @ 54Brewster  
Tekoa-Rosalia68 @ 8Cusick  
North Creek26 @ 7Issaquah  
Dayton/Waitsburg58 @ 22Kittitas/Thorp  
St. John-Endicott/LaCrosse16 @ 90Colton  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)