Schedule & Scores for Friday, September 22, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Eastlake59 @ 21Newport (Bellevue)  
Bellevue35 @ 21Archbishop Murphy  
Gonzaga Prep42 @ 28Mt Spokane  
Capital47 @ 20North Thurston  
Tumwater29 @ 33Union  
Othello46 @ 0Quincy  
Eastside Catholic42 @ 24Rainier Beach  
Timberline21 @ 7Central Kitsap  
Newport (Newport)48 @ 0Medical Lake  
Hoquiam19 @ 30LaCenter  
Woodinville38 @ 7Mount Si  
Lake Stevens72 @ 14Mount Vernon  
Shelton0 @ 56Peninsula  
Marysville-Pilchuck42 @ 6Marysville Getchell  
Kentwood20 @ 24Tahoma  
Kamiakin59 @ 0Pasco  
Mt Baker14 @ 26Nooksack Valley  
Jackson41 @ 48Glacier Peak  
Cle Elum-Roslyn0 @ 41La Salle  
Morton/White Pass40 @ 41Rainier  
Oak Harbor35 @ 7Rogers (Puyallup)  
Curtis17 @ 14Olympia  
Mercer Island64 @ 14Kingston  
Chiawana26 @ 7Hanford  
Edmonds-Woodway44 @ 13Everett  
Ellensburg14 @ 35Ephrata  
WF West23 @ 28Lake Washington  
Montesano54 @ 19Rochester  
Richland63 @ 14Southridge  
River View8 @ 31Wahluke  
Kelso42 @ 0Centralia  
River Ridge14 @ 7Renton  
Cascade (Everett)22 @ 52Monroe  
University49 @ 10Lewis & Clark  
Lincoln30 @ 14Lakes  
Blaine35 @ 36Bellingham  
Burlington-Edison17 @ 34Lakewood  
Sumner28 @ 34Graham-Kapowsin  
Mountain View21 @ 49Skyview  
Ridgefield15 @ 42Hockinson  
Meridian28 @ 7Lynden Christian  
Bremerton30 @ 22Sequim  
Jenkins6 @ 28Freeman  
Kamiak14 @ 21Mariner  
Arlington13 @ 41Ferndale  
Charles Wright52 @ 20Coupeville  
Eisenhower6 @ 0Cheney  
Liberty (Spangle)42 @ 8Wilbur-Creston  
Walla Walla20 @ 3Kennewick  
Lindbergh7 @ 63Fife  
Tenino12 @ 20Stevenson  
Woodland15 @ 16Hudsons Bay  
Bainbridge28 @ 0Ingraham  
Mountlake Terrace20 @ 0Shorewood  
Washington24 @ 21Foster  
Sedro-Woolley34 @ 20Lynden  
Emerald Ridge0 @ 34Bellarmine Prep  
Sunnyside40 @ 7Wenatchee  
Steilacoom13 @ 9Eatonville  
Selah21 @ 12Prosser  
Gig Harbor17 @ 21Yelm  
Redmond38 @ 20Heritage  
Snohomish38 @ 6Meadowdale  
Moses Lake38 @ 21Eastmont  
Cedar Park Christian (Bothell)9 @ 23Granite Falls  
LaConner0 @ 14Friday Harbor  
Orting35 @ 20Highline  
Ballard50 @ 15Hale  
Sehome21 @ 35Anacortes  
Clarkston31 @ 13Orofino ID  
Spanaway Lake13 @ 12Wilson  
Bethel28 @ 14Bonney Lake  
Clover Park18 @ 12Interlake  
Long13 @ 25Columbia River  
Lakeside (Nine Mile Falls)20 @ 14Deer Park  
North Central7 @ 41Central Valley  
Prairie21 @ 20Battle Ground  
Raymond14 @ 21Wahkiakum  
Goldendale6 @ 46Zillah  
Naselle66 @ 8Oakville  
Aberdeen35 @ 21Castle Rock  
Chief Sealth0 @ 9Lakeside (Seattle)  
Reardan26 @ 0Mary Walker  
Beamer28 @ 18Federal Way  
White River17 @ 20Pierce  
Kent-Meridian21 @ 34Kentlake  
Granger62 @ 38Chelan  
Davis26 @ 55West Valley (Yakima)  
Warden3 @ 17Connell  
Foss2 @ 0Evergreen (Seattle)  
Colfax12 @ 6Lind-Ritzville/Sprague/Washtucna  
South Whidbey13 @ 7Ocosta  
Tri-Cities Prep47 @ 14Dayton/Waitsburg  
Washougal20 @ 14Mark Morris  
Tonasket46 @ 12Waterville  
Shorecrest46 @ 7Lynnwood  
Stadium56 @ 28Mt Tahoma  
Garfield46 @ 34Seattle Prep  
Cedarcrest10 @ 31Kings  
Cedarcrest14 @ 20Shorewood  
Toppenish48 @ 0Wapato  
Auburn Riverside49 @ 10Auburn Mountainview  
Grandview7 @ 27East Valley (Yakima)  
Columbia (Burbank)30 @ 41Kiona-Benton  
Cleveland22 @ 14West Seattle  
Asotin14 @ 20Davenport  
Sammamish19 @ 18Franklin  
Onalaska8 @ 40Napavine  
Darrington0 @ 47Concrete  
Riverside6 @ 49Colville  
Highland6 @ 55Naches Valley  
Bellevue Christian14 @ 27Port Townsend  
Fort Vancouver0 @ 18Benson Tech OR  
Port Angeles13 @ 2North Mason  
Ilwaco21 @ 18Toutle Lake  
Oroville13 @ 64Okanogan  
Kalama44 @ 7Kings Way Christian  
Seattle Lutheran0 @ 64Tulalip Heritage  
Seton Catholic36 @ 28Elma  
Bridgeport0 @ 42Manson  
South Bend44 @ 0Mossyrock  
Lake Roosevelt24 @ 19Brewster  
Chief Leschi6 @ 61Winlock  
Knight2 @ 0Taholah  
Selkirk8 @ 22Republic  
Entiat6 @ 66Sunnyside Christian  
Curlew6 @ 56Pateros  
East Valley (Spokane)20 @ 24Lake City ID  
Cusick70 @ 0Northport  
Liberty Christian24 @ 38DeSales  
Touchet14 @ 64Odessa  
Cascade (Leavenworth)22 @ 5Sultan  
Evergreen (Vancouver)9 @ 6Black Hills  
Neah Bay0 @ 50Forks  
Liberty (Renton)28 @ 33Bishop Blanchet  
Columbia (White Salmon)29 @ 8The Dalles-Wahtonka OR  
Lyle/Wishram30 @ 32Kittitas/Thorp  
Colton66 @ 36Tekoa-Rosalia  
Columbia30 @ 22St. John-Endicott/LaCrosse  
Yakama Tribal0 @ 48Almira-Coulee-Hartline  
Northwest Christian (Colbert)1 @ 0Kettle Falls  
Soap Lake14 @ 21Liberty Bell  
Pe Ell/Willapa Valley12 @ 14Toledo  
North Creek0 @ 42Issaquah  
College Place0 @ 74Royal  
Coeur dAlene ID 25 @ 28Camas  
Mullen CO 28 @ 31Bothell  
Bonners Ferry ID 14 @ 50Pullman  
Kellogg ID 46 @ 3Omak  
Moscow ID 15 @ 49West Valley (Spokane)  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)