Schedule & Scores for Friday, October 6, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Skyline31 @ 24Eastlake  
Camas38 @ 20Skyview  
Mount Si44 @ 7Issaquah  
Royal49 @ 0Kiona-Benton  
Gonzaga Prep14 @ 24Central Valley  
Capital14 @ 20Central Kitsap  
Othello47 @ 21East Valley (Yakima)  
Lynden35 @ 12Blaine  
Lakewood37 @ 7Anacortes  
Woodinville42 @ 7Inglemoor  
Cashmere34 @ 14Omak  
North Thurston0 @ 49Peninsula  
Lake Stevens63 @ 14Glacier Peak  
Roosevelt16 @ 32Seattle Prep  
Lakes47 @ 28Spanaway Lake  
Marysville-Pilchuck14 @ 49Arlington  
ODea7 @ 21Eastside Catholic  
South Kitsap10 @ 26Bellarmine Prep  
Juanita0 @ 41Lake Washington  
Kamiakin0 @ 33Richland  
Mt Baker15 @ 26Meridian  
Cle Elum-Roslyn0 @ 52Cascade (Leavenworth)  
Meadowdale6 @ 21Edmonds-Woodway  
Morton/White Pass46 @ 0Neah Bay  
Hanford35 @ 0Kennewick  
Oak Harbor49 @ 7Marysville Getchell  
Curtis37 @ 41Rogers (Puyallup)  
Chiawana34 @ 0Southridge  
Eastmont41 @ 6Sandpoint ID  
Zillah19 @ 0Naches Valley  
Ellensburg20 @ 42Prosser  
River View6 @ 42Connell  
Kelso23 @ 29Mountain View  
River Ridge24 @ 33Eatonville  
Cascade (Everett)35 @ 21Mount Vernon  
Monroe51 @ 13Mariner  
Battle Ground8 @ 52Union  
Lincoln44 @ 0Mt Tahoma  
Columbia River19 @ 13Woodland  
Burlington-Edison48 @ 20Sedro-Woolley  
Sumner28 @ 0Olympia  
Hale41 @ 31West Seattle  
Cascade Christian55 @ 0Vashon Island  
Ridgefield27 @ 30Mark Morris  
Rogers (Spokane)0 @ 47University  
Black Hills13 @ 7Aberdeen  
Kentlake20 @ 38Tahoma  
Wilson14 @ 34Bonney Lake  
Shadle Park14 @ 28Lewis & Clark  
Quincy28 @ 42Ephrata  
Kamiak14 @ 34Jackson  
Liberty (Spangle)26 @ 0Colfax  
Rainier Beach27 @ 12Garfield  
Walla Walla26 @ 7Pasco  
Lindbergh13 @ 54Foster  
Yelm14 @ 23Timberline  
Bainbridge42 @ 8Sammamish  
Interlake6 @ 47Bellevue  
Emerald Ridge20 @ 45Newport (Bellevue)  
Hockinson41 @ 7Washougal  
Heritage34 @ 14Benson Tech OR  
Sunnyside14 @ 41West Valley (Yakima)  
Deer Park7 @ 9Freeman  
Gig Harbor30 @ 12Shelton  
Redmond7 @ 31Mercer Island  
Cedar Park Christian (Bothell)27 @ 45Kings  
LaConner13 @ 47South Whidbey  
Friday Harbor2 @ 0Darrington  
Orting6 @ 25Steilacoom  
Mt Spokane19 @ 24Mead  
Ballard13 @ 20Bishop Blanchet  
Auburn Mountainview30 @ 17Auburn  
Clarkston24 @ 21Cheney  
Stanwood3 @ 35Ferndale  
Bethel38 @ 35Stadium  
Long10 @ 32Montesano  
North Kitsap33 @ 7Bremerton  
Hazen65 @ 20Kentridge  
Lakeside (Nine Mile Falls)38 @ 6Jenkins  
Goldendale0 @ 27La Salle  
Forks32 @ 12Tenino  
Adna38 @ 16Rainier  
Chelan7 @ 56Okanogan  
Mossyrock0 @ 50Toledo  
Colville42 @ 0Medical Lake  
Chief Sealth40 @ 0Ingraham  
White River7 @ 36Fife  
Lynden Christian28 @ 14Nooksack Valley  
Jefferson7 @ 31Beamer  
Davis0 @ 35Moses Lake  
Pierce49 @ 0Evergreen (Seattle)  
Warden34 @ 28Columbia (Burbank)  
Foss28 @ 35Washington  
Centralia7 @ 49Tumwater  
Tonasket23 @ 7Liberty Bell  
Bellingham39 @ 20Sehome  
Olympic40 @ 12Kingston  
Granite Falls14 @ 52Archbishop Murphy  
Shorecrest17 @ 33Everett  
Klahowya7 @ 12Charles Wright  
Sequim38 @ 19North Mason  
Cedarcrest14 @ 32Sultan  
Rochester20 @ 54WF West  
Toppenish62 @ 7Grandview  
Toutle Lake33 @ 0Winlock  
Lynnwood8 @ 27Mountlake Terrace  
Stevenson32 @ 64LaCenter  
Davenport21 @ 0Lind-Ritzville/Sprague/Washtucna  
Wapato7 @ 65Selah  
Asotin49 @ 8Kettle Falls  
Onalaska73 @ 0Chief Leschi  
Coupeville12 @ 61Port Townsend  
Hudsons Bay16 @ 13Prairie  
Riverside0 @ 35Newport (Newport)  
Highland0 @ 40Granger  
Life Christian Academy28 @ 65Napavine  
Highline32 @ 28Clover Park  
Port Angeles7 @ 38Renton  
Mary Walker6 @ 26Wilbur-Creston  
Ilwaco25 @ 7Raymond  
Kalama35 @ 2Wahkiakum  
Seattle Lutheran0 @ 52Rainier Christian  
Seton Catholic7 @ 48Columbia (White Salmon)  
Bridgeport10 @ 56Brewster  
Almira-Coulee-Hartline52 @ 22Entiat  
Wellpinit20 @ 44Tekoa-Rosalia  
Crescent68 @ 27Clallam Bay  
Garfield-Palouse46 @ 28Clearwater Valley ID  
Wishkah Valley0 @ 2Knight  
Kings Way Christian14 @ 55Castle Rock  
Pateros0 @ 77Odessa  
Northport34 @ 62Columbia  
Waterville7 @ 47Manson  
Curlew16 @ 58Republic  
West Valley (Spokane)35 @ 14Pullman  
Cusick60 @ 0Selkirk  
Liberty Christian6 @ 36Tri-Cities Prep  
Touchet14 @ 62Sunnyside Christian  
Evergreen (Vancouver)56 @ 13Fort Vancouver  
Liberty (Renton)40 @ 0Cleveland  
Lakeside (Seattle)38 @ 6Franklin  
Lyle/Wishram50 @ 22White Swan  
Colton72 @ 28St. John-Endicott/LaCrosse  
Inchelium6 @ 24Yakama Tribal  
Northwest Christian (Colbert)30 @ 33Reardan  
Soap Lake26 @ 14Oroville  
Pe Ell/Willapa Valley36 @ 12South Bend  
Kittitas/Thorp6 @ 27DeSales  
College Place26 @ 30Wahluke  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)