Schedule & Scores for Friday, October 27, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Skyline18 @ Issaquah  
Bellarmine Prep @ 10Puyallup  
Kings @ 20Stanwood  
Lynden @ 11Eastlake  
Skyview21 @ Heritage  
Mead @ 12Gonzaga Prep  
Timberline @ 1Peninsula  
Newport (Newport)7 @ Deer Park  
Union @ 2Camas  
Lakewood13 @ Bellingham  
Lake Stevens @ 2Monroe  
Ferndale46 @ Marysville Getchell  
Central Valley18 @ Lewis & Clark  
Juanita @ 12Mercer Island  
Central Kitsap @ 7Yelm  
Jackson6 @ Mariner  
Cle Elum-Roslyn @ 46Zillah  
Ferris @ 26University  
Olympia6 @ Meadowdale  
Curtis22 @ South Kitsap  
Eastmont8 @ Wenatchee  
WF West @ 22Tumwater  
Montesano30 @ Elma  
Richland22 @ Hanford  
River View @ 63Royal  
West Valley (Yakima) @ 2Moses Lake  
LaCenter25 @ Castle Rock  
Lake Washington @ 13Bellevue  
Columbia River3 @ Ridgefield  
Burlington-Edison18 @ Blaine  
Inglemoor @ 29Bothell  
Cascade Christian24 @ Port Townsend  
Mountain View17 @ Evergreen (Vancouver)  
Black Hills16 @ Rochester  
Kentlake @ 15Kentwood  
Meridian0 @ Mt Baker  
Kamiak @ 15Cascade (Everett)  
Arlington9 @ Squalicum  
Walla Walla @ 33Chiawana  
DeSales13 @ White Swan  
Connell26 @ Wahluke  
Bonney Lake2 @ Spanaway Lake  
Tenino @ 4Cedar Park Christian (Bothell)  
Woodland23 @ Mark Morris  
Mountlake Terrace @ 8Shorecrest  
Interlake @ 8Redmond  
Nooksack Valley3 @ Lynden Christian  
Emerald Ridge @ 42Sumner  
Sunnyside18 @ Eisenhower  
Steilacoom @ 16Fife  
Gig Harbor19 @ North Thurston  
Snohomish @ 7Edmonds-Woodway  
Friday Harbor4 @ LaConner  
Mount Vernon @ 5Glacier Peak  
Sehome2 @ Shorewood  
Clarkston @ 21West Valley (Spokane)  
Bethel @ 6Lakes  
Long @ 21Hockinson  
Lakeside (Nine Mile Falls)26 @ Medical Lake  
Prairie22 @ Fort Vancouver  
Concrete36 @ Darrington  
Kingston @ 28Sequim  
Naselle @ 39Sunnyside Christian  
Mossyrock @ 51Kalama  
Aberdeen7 @ Centralia  
Colville33 @ Jenkins  
Granger7 @ Naches Valley  
Jefferson @ 19Federal Way  
North Mason @ 21Bremerton  
Davis7 @ Battle Ground  
Kiona-Benton4 @ Warden  
Granite Falls7 @ Sultan  
Stadium @ 21Lincoln  
Cedarcrest @ 44Archbishop Murphy  
Toutle Lake @ 13Wahkiakum  
Lynnwood @ 31Everett  
Auburn Riverside26 @ Auburn  
Chimacum @ 11Coupeville  
Columbia (Burbank)10 @ College Place  
Stevenson @ 8Columbia (White Salmon)  
Davenport8 @ Northwest Christian (Colbert)  
Asotin17 @ Wilbur-Creston  
Anacortes @ 25Sedro-Woolley  
Onalaska @ 7Adna  
Mt Tahoma @ 13Wilson  
Hudsons Bay @ 14Kelso  
Riverside @ 11Freeman  
Highland1 @ Goldendale  
Bellevue Christian @ 0Klahowya  
North Beach @ 13Ilwaco  
Mary Walker @ 34Liberty (Spangle)  
Brewster @ 6Manson  
Kettle Falls @ 26Colfax  
Winlock @ 20Toledo  
Vashon Island @ 25Charles Wright  
Liberty Bell @ 4South Whidbey  
Seton Catholic @ 5Vernonia OR  
South Bend23 @ Ocosta  
Lake Roosevelt @ 6Tonasket  
Chief Leschi @ 56Napavine  
Almira-Coulee-Hartline @ 0Odessa  
Garfield-Palouse10 @ Colton  
Selkirk12 @ Northport  
East Valley (Spokane) @ 9Pullman  
Liberty Christian15 @ Dayton/Waitsburg  
Newport (Bellevue) @ 12Mount Si  
Lummi6 @ Neah Bay  
Lakeside (Seattle)2 @ Seattle Prep  
Lakeside (Seattle)14 @ Roosevelt  
Lyle/Wishram24 @ Mabton  
Columbia17 @ Curlew  
Yakama Tribal9 @ Wellpinit  
Pe Ell/Willapa Valley12 @ Raymond  
Tekoa-Rosalia @ 12Cusick  
Lind-Ritzville/Sprague/Washtucna @ 2Reardan  
Kittitas/Thorp @ 18Tri-Cities Prep  
St. John-Endicott/LaCrosse @ 26Touchet  
Shelton CT 1 @ Capital  
Santiam Christian OR 6 @ Washougal  
Benson Tech OR @ 3Kings Way Christian  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)