Schedule & Scores for Friday, October 13, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Skyline45 @ 21Puyallup  
Bellevue40 @ 7Mercer Island  
Bellarmine Prep14 @ 45Sumner  
Tumwater60 @ 0Aberdeen  
Tumwater60 @ 0Aberdeen/Wishkah Valley  
Kings14 @ 15Granite Falls  
Skyview48 @ 13Battle Ground  
Timberline24 @ 10Gig Harbor  
Newport (Newport)20 @ 16Lakeside (Nine Mile Falls)  
Woodinville40 @ 0Newport (Bellevue)  
Prosser24 @ 10Toppenish  
Cashmere29 @ 6Cascade (Leavenworth)  
Lake Stevens59 @ 7Kamiak  
Shelton7 @ 20North Thurston  
Ferndale29 @ 28Oak Harbor  
Central Valley33 @ 17Mead  
Juanita21 @ 28Redmond  
Jackson39 @ 22Cascade (Everett)  
Issaquah7 @ 41Bothell  
Cle Elum-Roslyn12 @ 6Highland  
Meadowdale52 @ 17Lynnwood  
Kennewick12 @ 35Kamiakin  
Morton/White Pass19 @ 26Onalaska  
Hanford49 @ 47Southridge  
Olympia7 @ 31Graham-Kapowsin  
Mark Morris0 @ 48Hudsons Bay  
Ellensburg35 @ 17Othello  
WF West11 @ 10Black Hills  
Richland39 @ 6Walla Walla  
West Valley (Yakima)31 @ 10Pullman  
East Valley (Yakima)21 @ 27Quincy  
University14 @ 42Gonzaga Prep  
Mariner13 @ 28Glacier Peak  
LaCenter48 @ 20Burlington-Edison  
Lewis & Clark28 @ 0Ferris  
Archbishop Murphy40 @ 0Cedar Park Christian (Bothell)  
Blaine30 @ 32Lakewood  
Lake Washington37 @ 12Interlake  
Inglemoor7 @ 52Mount Si  
Ridgefield7 @ 29Long  
Seattle Prep13 @ 42Eastside Catholic  
Bremerton42 @ 13Port Angeles  
Jenkins6 @ 27Riverside  
Wenatchee41 @ 6Davis  
Arlington28 @ 27Stanwood  
Eisenhower7 @ 21Eastmont  
Bishop Blanchet35 @ 8Hale  
Liberty (Spangle)23 @ 2Northwest Christian (Colbert)  
Rainier Beach28 @ 49ODea  
Yelm35 @ 14Capital  
Connell21 @ 24Royal  
Bonney Lake0 @ 45Lakes  
Tenino6 @ 39Elma  
Washington68 @ 25Lindbergh  
Nooksack Valley12 @ 29Mt Baker  
Emerald Ridge0 @ 56Curtis  
Hockinson42 @ 14Columbia River  
Steilacoom40 @ 20Highline  
Cheney7 @ 41West Valley (Spokane)  
Selah56 @ 49Ephrata  
Freeman0 @ 34Colville  
Snohomish42 @ 7Shorecrest  
Moses Lake21 @ 14Sunnyside  
Marysville Getchell20 @ 55Squalicum  
Napavine48 @ 6LaConner  
Mount Vernon7 @ 58Monroe  
Evergreen (Seattle)0 @ 48Fife  
Spanaway Lake0 @ 55Lincoln  
North Kitsap54 @ 0Kingston  
Medical Lake @ 6Jenkins  
Medical Lake14 @ 52Deer Park  
Naches Valley0 @ 48Okanogan  
Sultan7 @ 35Shorewood  
Prairie6 @ 49Kelso  
West Seattle7 @ 49Liberty (Renton)  
Castle Rock @ 8Stevenson  
Decatur31 @ 36Jefferson  
Toledo7 @ 18Wahkiakum  
Concrete20 @ 10Friday Harbor  
Reardan6 @ 24Asotin  
Beamer26 @ 27Auburn Mountainview  
Renton16 @ 36Orting  
White River23 @ 16Foss  
Lynden Christian20 @ 33Meridian  
Kent-Meridian13 @ 56Kentwood  
Granger56 @ 0Goldendale  
North Mason15 @ 14Forks  
Kentridge27 @ 37Mt Rainier  
Colfax28 @ 38Davenport  
South Whidbey56 @ 19Darrington  
Tri-Cities Prep26 @ 7DeSales  
Washougal7 @ 20Woodland  
Kiona-Benton35 @ 7College Place  
Olympic18 @ 31Sequim  
Stadium29 @ 33Wilson  
Garfield59 @ 15Roosevelt  
Cedarcrest18 @ 20Eatonville  
Rochester35 @ 42Centralia  
Toutle Lake0 @ 48Kalama  
Port Townsend6 @ 7Klahowya  
Auburn Riverside27 @ 30Enumclaw  
Grandview3 @ Wapato  
La Salle7 @ 27Zillah  
Pe Ell @ Ilwaco  
Columbia (Burbank)29 @ 24River View  
Cleveland19 @ 35Ballard  
Everett43 @ 22Marysville-Pilchuck  
Anacortes20 @ 56Lynden  
Sammamish12 @ 47Chief Sealth  
Foster14 @ 17Pierce  
Omak55 @ 22Chelan  
Ingraham14 @ 35Lakeside (Seattle)  
Franklin6 @ 48Bainbridge  
Bellevue Christian24 @ 12Coupeville  
Ocosta0 @ 35Raymond  
Brewster24 @ 21Tonasket  
Wahluke28 @ 20Warden  
Winlock54 @ 26Mossyrock  
Vashon Island39 @ 0Chimacum  
Liberty Bell12 @ 14Waterville  
Mabton8 @ 6Kittitas/Thorp  
South Bend47 @ 0North Beach  
Lake Roosevelt26 @ 14Soap Lake  
Chief Leschi0 @ 42Adna  
Almira-Coulee-Hartline66 @ 0Wellpinit  
Knight22 @ 70Naselle  
Crescent20 @ 70Lummi  
Kings Way Christian27 @ 21Columbia (White Salmon)  
Republic1 @ Pateros  
Quilcene52 @ 8Muckleshoot Tribal  
Sunnyside Christian60 @ 12Colton  
Northport44 @ 12Inchelium  
Wilbur-Creston58 @ 21Kettle Falls  
Curlew12 @ 60Selkirk  
East Valley (Spokane)42 @ 26Clarkston  
Liberty Christian14 @ 44Lyle/Wishram  
Rogers (Puyallup)56 @ 26South Kitsap  
Columbia8 @ 50Cusick  
Yakama Tribal12 @ 40Tekoa-Rosalia  
Odessa66 @ 20Entiat  
Pe Ell/Willapa Valley38 @ 20Ilwaco  
Lind-Ritzville/Sprague/Washtucna33 @ 16Mary Walker  
North Creek0 @ 56Eastlake  
Hoquiam/Lake Quinault13 @ 35Montesano  
Dayton/Waitsburg29 @ 30White Swan  
St. John-Endicott/LaCrosse0 @ 76Garfield-Palouse  
Grants NM @ 3Wapato  
Horizon Christian OR @ 4Seton Catholic  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)