Schedule & Scores for Friday, September 23, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Skyline38 @ 14Newport (Bellevue)  
Camas49 @ 30Coeur dAlene ID  
Capital42 @ 0North Thurston  
Othello31 @ 7Toppenish  
Kings45 @ 21Cedarcrest  
Lynden35 @ 14Sedro-Woolley  
Skyview56 @ 31Mountain View  
Newport (Newport)50 @ 0Medical Lake  
Union20 @ 27Tumwater  
Hoquiam6 @ 30LaCenter  
Lakewood28 @ 49Burlington-Edison  
Woodinville17 @ 10Bothell  
Prosser12 @ 35Ellensburg  
Glacier Peak37 @ 31Jackson  
Peninsula42 @ 0Shelton  
Roosevelt40 @ 0Ingraham  
Ferndale41 @ 0Arlington  
Lakes0 @ 40Lincoln  
Kennedy22 @ 21Kentridge  
Central Kitsap8 @ 24Timberline  
Kamiakin56 @ 6Pasco  
Issaquah6 @ 27Mount Si  
Ferris24 @ 0North Central  
Meadowdale41 @ 7Mountlake Terrace  
Kennewick41 @ 40Walla Walla  
Hanford14 @ 49Chiawana  
Olympia42 @ 23Curtis  
Mark Morris10 @ 24Washougal  
Eastmont6 @ 12Moses Lake  
Zillah49 @ 0Goldendale  
Richland26 @ 10Southridge  
West Valley (Yakima)14 @ 7Davis  
Kelso35 @ 6Centralia  
Ephrata10 @ 17Quincy  
University0 @ 18Shadle Park  
Mariner22 @ 12Kamiak  
Mariner22 @ 12Kamiak  
Monroe52 @ 7Cascade (Everett)  
Archbishop Murphy2 @ 0South Whidbey  
Lake Washington14 @ 28WF West  
Columbia River28 @ 14Long  
Hale17 @ 35Rainier Beach  
Cascade Christian47 @ 17Chimacum  
Rogers (Spokane)7 @ 49Gonzaga Prep  
Black Hills59 @ 14Evergreen (Vancouver)  
Seattle Prep7 @ 46Eastside Catholic  
Pullman46 @ 0Bonners Ferry ID  
Wenatchee7 @ 39Sunnyside  
Eatonville28 @ 34Steilacoom  
Bishop Blanchet15 @ 49ODea  
Squalicum47 @ 14Stanwood  
Wahkiakum6 @ 27Raymond  
DeSales47 @ 28Liberty Christian  
Yelm29 @ 37Gig Harbor  
Connell48 @ 13Warden  
Bonney Lake35 @ 3Bethel  
Bainbridge20 @ 7Lakeside (Seattle)  
Interlake42 @ 19Clover Park  
Nooksack Valley36 @ 44Mt Baker  
Emerald Ridge24 @ 27Bellarmine Prep  
Hockinson35 @ 21Ridgefield  
Heritage14 @ 17Redmond  
Puyallup77 @ 60South Kitsap  
Cheney28 @ 14Eisenhower  
Deer Park20 @ 13Lakeside (Nine Mile Falls)  
Freeman42 @ 0Jenkins  
Snohomish27 @ 31Lynnwood  
Marysville Getchell14 @ 35Marysville-Pilchuck  
Napavine34 @ 6Onalaska  
LaConner60 @ 0Concrete  
Friday Harbor41 @ 6Darrington  
Mount Vernon7 @ 63Lake Stevens  
Ballard20 @ 36West Seattle  
Auburn Mountainview34 @ 20Auburn Riverside  
Evergreen (Seattle)0 @ 27Foss  
Sehome27 @ 35Anacortes  
Enumclaw35 @ 32Decatur  
Okanogan53 @ 14Oroville  
Naches Valley46 @ 0Highland  
Fife46 @ 20Lindbergh  
Sultan48 @ 41Cascade (Leavenworth)  
Prairie14 @ 48Battle Ground  
Elma13 @ 49Kings Way Christian  
Toledo27 @ 0Pe Ell/Willapa Valley  
Kingston3 @ 37Mercer Island  
Chelan20 @ 26Granger  
Mossyrock48 @ 26South Bend  
Colville42 @ 0Riverside  
Chief Sealth0 @ 65Garfield  
Beamer24 @ 21Federal Way  
Lynden Christian30 @ 34Meridian  
North Mason6 @ 0Port Angeles  
Pierce37 @ 12White River  
Bellingham17 @ 24Blaine  
Kiona-Benton28 @ 42Columbia (Burbank)  
Olympic14 @ 38North Kitsap  
Granite Falls27 @ 0Cedar Park Christian (Bothell)  
Shorecrest0 @ 54Edmonds-Woodway  
Klahowya35 @ 14Vashon Island  
Sequim7 @ 0Bremerton  
Rochester7 @ 63Montesano  
Toutle Lake14 @ 26Ilwaco  
Grandview6 @ 42Selah  
La Salle42 @ 0Cle Elum-Roslyn  
Stevenson21 @ 13Tenino  
Davenport6 @ 60Asotin  
Wapato6 @ 42East Valley (Yakima)  
Cleveland10 @ 48Liberty (Renton)  
Everett28 @ 7Shorewood  
Foster12 @ 22Washington  
White Swan22 @ 20Mabton  
White Swan20 @ 22Mabton  
Mt Tahoma6 @ 59Stadium  
Coupeville20 @ 23Charles Wright  
Hudsons Bay39 @ 24Woodland  
Mt Rainier27 @ 6Hazen  
Omak35 @ 21Kellogg ID  
Life Christian Academy19 @ 52Adna  
North Beach12 @ 28Kalama  
Highline16 @ 48Orting  
Mary Walker13 @ 45Reardan  
Brewster14 @ 36Lake Roosevelt  
Kettle Falls16 @ 48Northwest Christian (Colbert)  
Rainier44 @ 14Morton/White Pass  
Wahluke36 @ 30River View  
Seattle Lutheran68 @ 65Clallam Bay  
Winlock35 @ 40Chief Leschi  
Liberty Bell12 @ 52Soap Lake  
Manson64 @ 0Bridgeport  
Almira-Coulee-Hartline30 @ 12Cusick  
Knight42 @ 44Rainier Christian  
Selkirk6 @ 76Odessa/Harrington  
Sunnyside Christian58 @ 20Entiat  
Pateros34 @ 54Republic  
Evergreen Lutheran8 @ 46Naselle  
Wilbur-Creston26 @ 72Liberty (Spangle)  
Muckleshoot Tribal0 @ 2Lummi  
Waterville8 @ 48Tonasket  
West Valley (Spokane)28 @ 21Moscow ID  
Touchet34 @ 0Ione OR  
Neah Bay26 @ 20Forks  
Rogers (Puyallup)21 @ 53Oak Harbor  
Colton60 @ 16Tekoa-Rosalia  
Inchelium62 @ 12Wellpinit  
Orofino ID 35 @ 40Clarkston  
Benson Tech OR 24 @ 28Fort Vancouver  
Lewis County co-op [Highland/Nezperce/Culdesac] ID 0 @ 50Garfield-Palouse  
Potlatch ID 60 @ 74Pomeroy  
Lake City ID 30 @ 40East Valley (Spokane)  
The Dalles-Wahtonka OR 20 @ 44Columbia (White Salmon)  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)