Schedule & Scores for Friday, October 28, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Bellevue42 @ 0Lake Washington  
Camas49 @ 13Union  
Mount Si48 @ 34Newport (Bellevue)  
Royal79 @ 9River View  
Bothell24 @ 0Inglemoor  
Capital42 @ 14Shelton  
Tumwater42 @ 0WF West  
Othello14 @ 27Prosser  
Lynden54 @ 0Sehome  
Mead35 @ 18University  
Newport (Newport)21 @ 28Deer Park  
Hoquiam55 @ 22Forks  
Woodinville21 @ 16Eastlake  
North Thurston26 @ 28Gig Harbor  
Glacier Peak42 @ 20Mount Vernon  
Roosevelt7 @ 0Ballard  
Lakes36 @ 8Bethel  
Kennedy27 @ 40Mt Rainier  
ODea34 @ 7Garfield  
Central Valley19 @ 28Gonzaga Prep  
South Kitsap22 @ 59Curtis  
Kentwood36 @ 0Kentlake  
Kamiakin50 @ 10Southridge  
Mt Baker49 @ 7Meridian  
Jackson35 @ 42Mariner  
Issaquah6 @ 34Skyline  
Ferris24 @ 9Lewis & Clark  
Meadowdale28 @ 56Snohomish  
Kennewick46 @ 6Pasco  
Hanford7 @ 49Richland  
Mark Morris6 @ 26Woodland  
Mercer Island24 @ 14Juanita  
Chiawana14 @ 12Walla Walla  
Eastmont14 @ 17Wenatchee  
Zillah56 @ 0Cle Elum-Roslyn  
Edmonds-Woodway55 @ 21Everett  
Ellensburg58 @ 14Ephrata  
West Valley (Yakima)51 @ 14Moses Lake  
East Valley (Yakima)0 @ 29Quincy  
Cascade (Everett)26 @ 31Kamiak  
Auburn0 @ 28Auburn Riverside  
Monroe3 @ 42Lake Stevens  
Archbishop Murphy2 @ 0Cedarcrest  
Battle Ground64 @ 6Davis  
Lincoln14 @ 28Stadium  
Columbia River17 @ 22Ridgefield  
Sumner49 @ 42Emerald Ridge  
Seattle Prep17 @ 14Rainier Beach  
Wilson0 @ 16Mt Tahoma  
Pullman28 @ 27East Valley (Spokane)  
Bremerton41 @ 0North Mason  
Jenkins12 @ 43Colville  
Eatonville21 @ 13Washington  
Charles Wright47 @ 13Vashon Island  
Eisenhower13 @ 35Sunnyside  
Liberty (Spangle)32 @ 8Mary Walker  
Wahkiakum38 @ 12Toutle Lake  
Lindbergh19 @ 31Orting  
Yelm21 @ 38Central Kitsap  
Tenino16 @ 62North Kitsap  
Sedro-Woolley48 @ 7Anacortes  
Hockinson42 @ 30Long  
Heritage17 @ 34Skyview  
Puyallup21 @ 31Bellarmine Prep  
Freeman42 @ 8Riverside  
Cedar Park Christian (Bothell)42 @ 6South Whidbey  
Marysville Getchell7 @ 42Ferndale  
Napavine53 @ 8Chief Leschi  
Auburn Mountainview27 @ 28Enumclaw  
Spanaway Lake15 @ 39Bonney Lake  
Stanwood14 @ 47Olympia  
Clover Park26 @ 28Foss  
Hazen14 @ 23Tahoma  
Okanogan28 @ 23Omak  
Medical Lake13 @ 47Lakeside (Nine Mile Falls)  
Naches Valley42 @ 6Granger  
Fife14 @ 34Steilacoom  
Sultan7 @ 25Granite Falls  
Raymond6 @ 38Pe Ell/Willapa Valley  
Castle Rock20 @ 40LaCenter  
Elma0 @ 49Montesano  
Goldendale12 @ 0Highland  
Decatur12 @ 49Beamer  
Toledo60 @ 0Winlock  
Concrete21 @ 63LaConner  
Kingston10 @ 37Sequim  
Adna39 @ 0Onalaska  
Chelan33 @ 42Cascade (Leavenworth)  
Mossyrock13 @ 59Kalama  
Chief Sealth27 @ 13Ingraham  
White River21 @ 20Renton  
Lynden Christian21 @ 32Nooksack Valley  
Pierce28 @ 27River Ridge  
Warden40 @ 28Kiona-Benton  
Colfax24 @ 15Kettle Falls  
Tonasket16 @ 14Lake Roosevelt  
Olympic48 @ 0Port Angeles  
Shorecrest21 @ 36Lynnwood  
Rochester0 @ 53Black Hills  
Shorewood14 @ 50Mountlake Terrace  
Toppenish7 @ 42Selah  
Grandview43 @ 13Wapato  
La Salle49 @ 28Cashmere  
Chimacum6 @ 24Coupeville  
White Swan6 @ 15DeSales  
Darrington0 @ 2Friday Harbor  
Fort Vancouver7 @ 55Prairie  
Life Christian Academy19 @ 18Morton/White Pass  
Highline6 @ 28Foster  
Ocosta3 @ 41South Bend  
Ilwaco37 @ 14North Beach  
Dayton56 @ 12Liberty Christian  
Wahluke16 @ 62Connell  
Seattle Lutheran38 @ 8Muckleshoot Tribal  
Bridgeport14 @ 54Soap Lake  
Mabton48 @ 20Lyle/Wishram  
Odessa/Harrington50 @ 12Almira-Coulee-Hartline  
Selkirk14 @ 54Cusick  
Kings Way Christian47 @ 0Benson Tech OR  
Republic34 @ 42Inchelium  
Sunnyside Christian70 @ 40Pomeroy  
Wilbur-Creston14 @ 43Asotin  
Waterville12 @ 52Oroville  
West Valley (Spokane)17 @ 14Clarkston  
Evergreen (Vancouver)7 @ 48Mountain View  
Columbia (White Salmon)41 @ 14Stevenson  
Colton42 @ 22Garfield-Palouse  
Columbia58 @ 18Northport  
Northwest Christian (Colbert)27 @ 6Davenport  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)