Schedule & Scores for Friday, October 25, 2013

ClassAway   HomeLocation
Eastlake50 @ 14Redmond  
Skyline30 @ 17Issaquah  
Bellevue38 @ 7Liberty (Renton)  
Gonzaga Prep35 @ 45Mt Spokane  
Capital59 @ 0River Ridge  
Othello29 @ 47Sandpoint ID  
Lynden14 @ 6Ferndale  
Newport (Newport)21 @ 6Jenkins  
Hoquiam32 @ 38Tenino  
Lakewood42 @ 21Granite Falls  
Woodinville0 @ 35Bothell  
Prosser0 @ 40Selah  
North Thurston7 @ 34Timberline  
Peninsula42 @ 7Enumclaw  
Lakes21 @ 24Bonney Lake  
Central Valley28 @ 47Shadle Park  
South Kitsap28 @ 7Stadium  
Kentwood28 @ 21Auburn Riverside  
Central Kitsap21 @ 14Foss  
Jackson56 @ 34Lynnwood  
Cle Elum-Roslyn38 @ 13Granger  
Meadowdale17 @ 20Glacier Peak  
Morton/White Pass55 @ 14North Beach  
Olympia28 @ 10Bellarmine Prep  
Oak Harbor21 @ 39Marysville-Pilchuck  
Mercer Island7 @ 45Mount Si  
Chiawana7 @ 28Richland  
Edmonds-Woodway56 @ 12Mariner  
WF West42 @ 28Capital  
Montesano35 @ 6Rainier  
Richland28 @ 7Hanford  
West Valley (Yakima)3 @ 59Ellensburg  
Southridge7 @ 55Chiawana  
Kelso0 @ 55Mountain View  
River Ridge0 @ 59Tumwater  
East Valley (Yakima)16 @ 49Prosser  
Monroe25 @ 24Mount Vernon  
LaCenter49 @ 27Toledo  
Archbishop Murphy40 @ 21Cedarcrest  
Battle Ground14 @ 21Skyview  
Blaine19 @ 52Mt Baker  
Lake Washington7 @ 20Juanita  
Inglemoor16 @ 24Arlington  
Sumner37 @ 31Fife  
Cascade Christian47 @ 7Eatonville  
Rogers (Spokane)6 @ 37Mead  
Black Hills45 @ 20Centralia  
Kentlake26 @ 72Almira-Coulee-Hartline  
Wilson16 @ 21Lincoln  
Pullman36 @ 52East Valley (Spokane)  
Meridian45 @ 14Lynden Christian  
Bremerton3 @ 27Olympic  
Kamiak14 @ 28Cascade (Everett)  
Wenatchee13 @ 10Moses Lake  
Charles Wright24 @ 12Bellevue Christian  
Eisenhower41 @ 0Eastmont  
Bishop Blanchet12 @ 41Eastside Catholic  
Liberty (Spangle)16 @ 19Mabton  
Walla Walla20 @ 40Kamiakin  
Squalicum25 @ 32Burlington-Edison  
Wahkiakum0 @ 21Jefferson  
Yelm14 @ 56Gig Harbor  
Connell24 @ 14River View  
Sedro-Woolley49 @ 24Sehome  
Heritage0 @ 62Camas  
Sunnyside7 @ 35Davis  
Steilacoom34 @ 33White River  
Cheney59 @ 3West Valley (Yakima)  
Cheney20 @ 14West Valley (Spokane)  
Selah41 @ 0Wapato  
Freeman46 @ 7Kettle Falls  
Snohomish11 @ 48Lake Stevens  
Marysville Getchell27 @ 16Shorecrest  
Napavine40 @ 3Mossyrock  
Friday Harbor28 @ 35Nooksack Valley  
Orting41 @ 12Washington  
Ballard0 @ 34Roosevelt  
Auburn Mountainview45 @ 32Decatur  
Spanaway Lake46 @ 69Emerald Ridge  
Stanwood14 @ 0Everett  
Long49 @ 12Ridgefield  
North Kitsap37 @ 30Kingston  
Okanogan35 @ 34Quincy  
Goldendale6 @ 64Zillah  
Forks7 @ 30Elma  
Aberdeen22 @ 17Hockinson  
Colville20 @ 24Deer Park  
Chief Sealth28 @ 6Ingraham  
Reardan14 @ 0Davenport  
Beamer10 @ 35Graham-Kapowsin  
Kent-Meridian45 @ 21Mt Rainier  
Jefferson21 @ 0Kentridge  
Pierce42 @ 12Clover Park  
South Whidbey28 @ 40Sultan  
Tri-Cities Prep14 @ 16DeSales  
Washougal22 @ 49Mark Morris  
Tonasket35 @ 21Omak  
Bellingham12 @ 43Anacortes  
Kiona-Benton24 @ 32Warden  
Klahowya17 @ 28North Mason  
Garfield6 @ 42Newport (Bellevue)  
Shorewood14 @ 56Mountlake Terrace  
Toppenish12 @ 56Othello  
Toutle Lake7 @ 38Wahkiakum  
Grandview18 @ 62Ephrata  
La Salle7 @ 6Naches Valley  
Pe Ell18 @ 20Adna  
Columbia (Burbank)0 @ 49Royal  
Stevenson27 @ 49Rochester  
Davenport17 @ 29Bridgeport  
Wapato59 @ 3West Valley (Yakima)  
Cleveland35 @ 29Rainier Beach  
Asotin34 @ 21Waitsburg/Prescott  
Sammamish21 @ 7Interlake  
Foster6 @ 55Hazen  
White Swan22 @ 20Oroville  
Onalaska49 @ 0Winlock  
Mt Tahoma0 @ 42Shelton  
Darrington38 @ 41Concrete  
Coupeville0 @ 28Kings  
Hudsons Bay0 @ 40Columbia River  
Omak49 @ 16East Valley (Yakima)  
Riverside32 @ 29Lakeside (Nine Mile Falls)  
Fort Vancouver6 @ 54Prairie  
Highline0 @ 51Kennedy  
Port Angeles37 @ 21Sequim  
Ocosta0 @ 36Naselle  
Brewster16 @ 35Chelan  
Ilwaco8 @ 38Castle Rock  
Orcas Island7 @ 48LaConner  
Oroville41 @ 38Darrington  
Wahluke26 @ 9Highland  
Vashon Island21 @ 20Chimacum  
Liberty Bell45 @ 0Lake Roosevelt  
Seton Catholic12 @ 56Kalama  
Bridgeport29 @ 27Manson  
Mabton20 @ 18Pe Ell  
South Bend0 @ 43Willapa Valley  
Lake Roosevelt20 @ 22White Swan  
Almira-Coulee-Hartline72 @ 26Wellpinit  
Odessa/Harrington55 @ 16Selkirk  
LaCrosse/Washtucna8 @ 48St. John-Endicott  
Lopez28 @ 54Lummi  
Selkirk16 @ 55Cusick  
Columbia/Inchelium34 @ 80Republic  
Sunnyside Christian16 @ 54Colton/Pullman Christian  
Pateros28 @ 44Soap Lake/Wilson Creek  
Tulalip Heritage30 @ 28Clallam Bay  
Lake Quinault48 @ 63Kings Way Christian  
Wilbur-Creston42 @ 0Odessa/Harrington  
Waterville22 @ 52Entiat  
Curlew46 @ 8Northport  
Cusick0 @ 14Reardan  
Liberty Christian42 @ 28Pomeroy  
Touchet36 @ 14Garfield-Palouse  
Evergreen (Vancouver)10 @ 54Union  
Rogers (Puyallup)48 @ 53Curtis  
Lummi48 @ 7Orcas Island  
Columbia (White Salmon)9 @ 42Woodland  
Northwest Christian (Colbert)39 @ 34Mary Walker  
Sandpoint ID 47 @ 29Clarkston  
Riverside OR 6 @ 14Dayton  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)