Schedule & Scores for Friday, October 18, 2013

ClassAway   HomeLocation
Mount Si13 @ 52Bellevue  
Bellarmine Prep53 @ 14Yelm  
Royal0 @ 28Connell  
Federal Way44 @ 13Spanaway Lake  
Bothell47 @ 6Inglemoor  
Capital39 @ 7Black Hills  
Tumwater59 @ 20Centralia  
Othello53 @ 21Selah  
Skyview42 @ 15Evergreen (Vancouver)  
Mead14 @ 41Central Valley  
Timberline60 @ 0Mt Tahoma  
Union6 @ 44Camas  
Prosser7 @ 13West Valley (Yakima)  
Cashmere59 @ 24Brewster  
Glacier Peak20 @ 8Shorewood  
Lake Stevens35 @ 21Stanwood  
Roosevelt35 @ 20Garfield  
Lakes24 @ 19Auburn Mountainview  
Kennedy20 @ 10Renton  
ODea63 @ 45Eastside Catholic  
Juanita52 @ 7Sammamish  
Kamiakin46 @ 14Pasco  
Mt Baker50 @ 7Friday Harbor  
Jackson0 @ 37Cascade (Everett)  
Issaquah41 @ 18Ballard  
Ferris34 @ 6Lewis & Clark  
Meadowdale27 @ 48Eastlake  
Kennewick31 @ 14Hanford  
Mark Morris48 @ 7Ridgefield  
Chiawana26 @ 33Lake City ID  
Eastmont35 @ 21Sunnyside  
Zillah43 @ 13Cle Elum-Roslyn  
Ellensburg51 @ 6Wapato  
Richland42 @ 13Post Falls ID  
River View55 @ 15Wahluke  
West Valley (Yakima)21 @ 53Othello  
River Ridge21 @ 44WF West  
Ephrata42 @ 7Toppenish  
University10 @ 42Mt Spokane  
Mariner13 @ 48Kamiak  
Monroe19 @ 15Arlington  
Battle Ground49 @ 7Heritage  
Lincoln42 @ 35South Kitsap  
Blaine24 @ 21Meridian  
Columbia River35 @ 12Prairie  
Burlington-Edison24 @ 45Lynden  
Hale30 @ 14Ingraham  
Mountain View63 @ 20Hudsons Bay  
Kentlake14 @ 54Wilbur-Creston  
Quincy44 @ 6Tonasket  
Jenkins7 @ 52Freeman  
Eatonville44 @ 8Bellevue Christian  
Bishop Blanchet43 @ 9Seattle Prep  
Walla Walla26 @ 21Southridge  
Wahkiakum0 @ 51Morton/White Pass  
Lindbergh40 @ 6Highline  
Waitsburg/Prescott46 @ 8Mabton  
Bonney Lake14 @ 7Enumclaw  
Tenino26 @ 6Montesano  
Woodland63 @ 28Stevenson  
Interlake20 @ 56Lake Washington  
Washington8 @ 55Sumner  
Nooksack Valley18 @ 43Lynden Christian  
Hockinson30 @ 34Long  
Steilacoom22 @ 28Orting  
Deer Park14 @ 28Cheney  
Gig Harbor27 @ 21Olympia  
Moses Lake34 @ 33Eisenhower  
Marysville Getchell7 @ 41Oak Harbor  
Mount Vernon20 @ 10Snohomish  
Evergreen (Seattle)19 @ 25Foster  
Evergreen (Seattle)15 @ 42Skyview  
Sehome48 @ 21Squalicum  
Clarkston7 @ 27Colville  
Bethel28 @ 48Rogers (Puyallup)  
Hazen49 @ 35Bainbridge  
Lakeside (Nine Mile Falls)56 @ 47Newport (Newport)  
Naches Valley14 @ 50Goldendale  
Fife20 @ 7Pierce  
Sultan21 @ 16Archbishop Murphy  
Raymond55 @ 16Naselle  
Castle Rock7 @ 42Columbia (White Salmon)  
Decatur6 @ 40Peninsula  
Forks7 @ 35Rochester  
Kingston40 @ 6Bremerton  
Adna40 @ 7Toutle Lake  
Mossyrock0 @ 55Onalaska  
Aberdeen21 @ 28Washougal  
Reardan35 @ 14Mary Walker  
White River28 @ 20Clover Park  
Granger17 @ 14Highland  
Davis8 @ 17Wenatchee  
Warden24 @ 27Columbia (Burbank)  
Kentridge28 @ 56Kentlake  
Foss14 @ 13Wilson  
Colfax47 @ 12Liberty (Spangle)  
South Whidbey57 @ 33Coupeville  
Tri-Cities Prep27 @ 0Dayton  
Centralia6 @ 50Capital  
Kittitas36 @ 23Bridgeport  
Kiona-Benton15 @ 26La Salle  
Olympic19 @ 33North Mason  
Granite Falls7 @ 55Kings  
Granite Falls20 @ 8Shorewood  
Shorecrest14 @ 28Mountlake Terrace  
Sequim21 @ 44Klahowya  
Stadium21 @ 41Central Kitsap  
Cedarcrest0 @ 21Lakewood  
Toppenish27 @ 7Clarkston  
Lynnwood7 @ 35Edmonds-Woodway  
Auburn Riverside22 @ 49Curtis  
Grandview27 @ 46East Valley (Yakima)  
Chimacum14 @ 55Charles Wright  
Davenport8 @ 42Lind-Ritzville  
Wapato27 @ 46Grandview  
Everett27 @ 63Marysville-Pilchuck  
Anacortes7 @ 35Sedro-Woolley  
White Swan70 @ 0Chief Leschi  
Mt Rainier0 @ 41Jefferson  
Omak0 @ 45Chelan  
Riverside42 @ 14Kellogg ID  
Fort Vancouver20 @ 42Kelso  
North Beach70 @ 0South Bend  
Port Angeles7 @ 47North Kitsap  
Ocosta7 @ 49Napavine  
Kettle Falls15 @ 24Medical Lake  
Ilwaco20 @ 56Elma  
Rainier9 @ 46Hoquiam  
Oroville42 @ 14Lake Roosevelt  
Kalama33 @ 6Toledo  
Winlock0 @ 29Pe Ell  
Vashon Island15 @ 35Darrington  
Seton Catholic14 @ 49LaCenter  
Bridgeport14 @ 42Oroville  
Lake Roosevelt67 @ 27Manson  
Chief Leschi0 @ 70LaConner  
Manson27 @ 67White Swan  
Almira-Coulee-Hartline20 @ 58Cusick  
Taholah38 @ 65Rosalia  
LaCrosse/Washtucna6 @ 56Touchet  
Wellpinit26 @ 63Curlew  
Selkirk46 @ 12Northport  
Columbia/Inchelium23 @ 36Kittitas  
Republic66 @ 24Waterville  
Colton/Pullman Christian44 @ 32Liberty Christian  
Entiat20 @ 54Pateros  
Pomeroy30 @ 44Garfield-Palouse  
Evergreen Lutheran24 @ 54Rainier Christian  
Wilbur-Creston54 @ 14Almira-Coulee-Hartline  
Soap Lake/Wilson Creek38 @ 58Odessa/Harrington  
St. John-Endicott0 @ 52Sunnyside Christian  
East Valley (Spokane)7 @ 13West Valley (Yakima)  
East Valley (Spokane)26 @ 39West Valley (Spokane)  
Cusick58 @ 20Columbia/Inchelium  
Liberty Christian32 @ 44Colton  
Cascade (Leavenworth)15 @ 29Okanogan  
Newport (Bellevue)17 @ 34Skyline  
Lummi74 @ 26Clallam Bay  
Liberty (Renton)35 @ 28Mercer Island  
Northwest Christian (Colbert)33 @ 34Riverside OR  
Lind-Ritzville42 @ 8Davenport  
Days Creek OR 18 @ 62Kings Way Christian  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)