Schedule & Scores for Friday, September 9, 2011

ClassAway   HomeLocation
Bellevue31 @ 17Skyline  
Capital7 @ 10Olympia  
Eastside Catholic21 @ 42Peninsula  
Mead28 @ 41Central Valley  
Timberline19 @ 26North Thurston  
Newport (Newport)40 @ 13Priest River ID  
Union49 @ 7Enumclaw  
Hoquiam33 @ 7Kalama  
Woodinville35 @ 0Monroe  
Cashmere50 @ 21Cle Elum-Roslyn  
Kentwood7 @ 24Jefferson  
Hanford21 @ 35Richland  
Mark Morris14 @ 36Heritage  
Eastmont19 @ 40Wenatchee  
Zillah14 @ 12Kiona-Benton  
Edmonds-Woodway13 @ 21Marysville-Pilchuck  
Cascade (Everett)24 @ 31Everett  
Auburn48 @ 7Mt Rainier  
Lewis & Clark31 @ 24University  
Lake Washington39 @ 17Redmond  
Columbia River40 @ 12Kelso  
Sumner21 @ 26Bonney Lake  
Hale20 @ 21West Seattle  
Wilson13 @ 45Bellarmine Prep  
Shadle Park19 @ 39Ferris  
Pullman9 @ 42Moscow ID  
Quincy8 @ 48Othello  
Kamiak20 @ 21Lake Stevens  
Arlington49 @ 42Jackson  
Charles Wright47 @ 14Port Townsend  
Eisenhower44 @ 13West Valley (Yakima)  
Bishop Blanchet28 @ 0Granite Falls  
Walla Walla22 @ 42Southridge  
DeSales13 @ 20Colfax  
Waitsburg/Prescott60 @ 14Pilot Rock/Nixyaawii Community OR  
Woodland20 @ 27Ridgefield  
Nooksack Valley44 @ 0LaConner  
Cheney47 @ 24Timberlake ID  
Gig Harbor7 @ 0Graham-Kapowsin  
Snohomish14 @ 42Eastlake  
Moses Lake21 @ 37Kamiakin  
Marysville Getchell8 @ 44Meadowdale  
Mt Spokane19 @ 35Gonzaga Prep  
Evergreen (Seattle)14 @ 42Fife  
Willapa Valley14 @ 31Raymond  
Lakeside (Nine Mile Falls)19 @ 37Deer Park  
Prairie55 @ 7Hockinson  
Elma20 @ 24Aberdeen  
Pasco14 @ 22Chiawana  
Kingston14 @ 28Bainbridge  
Colville0 @ 37West Valley (Spokane)  
Chief Sealth6 @ 39Ingraham  
Granger52 @ 7Mabton  
Pierce19 @ 13Cascade Christian  
Tri-Cities Prep46 @ 6Pendleton OR  
Centralia20 @ 15North Kitsap  
Bellingham7 @ 45Lynden  
Toutle Lake20 @ 0Pe Ell  
Lynnwood16 @ 28Shorewood  
Columbia (Burbank)30 @ 20La Salle  
Davenport40 @ 14Lake Roosevelt  
Cleveland6 @ 41Rainier Beach  
Sammamish22 @ 27Garfield  
Darrington6 @ 41Sultan  
Hudsons Bay0 @ 21Long  
Fort Vancouver13 @ 54Battle Ground  
Highline7 @ 47Seattle Prep  
Brewster39 @ 21Highland  
Vashon Island7 @ 48Lakeside (Seattle)  
Liberty Bell27 @ 0Soap Lake/Wilson Creek  
Bridgeport6 @ 48Reardan  
Almira-Coulee-Hartline46 @ 44Liberty Christian  
Odessa/Harrington48 @ 52Cusick  
LaCrosse/Washtucna42 @ 14Kootenai ID  
Wellpinit18 @ 0Republic  
Crescent54 @ 0Clallam Bay  
Selkirk0 @ 44Garfield-Palouse  
Columbia/Inchelium14 @ 26Wilbur-Creston  
Colton/Pullman Christian38 @ 30Salmon River ID  
Entiat14 @ 28Waterville  
Northport48 @ 8Mansfield  
Rainier Christian22 @ 62Lummi  
Highland Christian1 @ 0Muckleshoot Tribal  
East Valley (Spokane)17 @ 31Lakeland ID  
Columbia (White Salmon)0 @ 56Washougal  
Northwest Christian0 @ 51Tenino  
Lyle/Wishram14 @ 0Sunnyside Christian  
St. Maries ID 0 @ 46Freeman  
Knappa OR 6 @ 47Naselle  
Grangeville ID 51 @ 6Asotin  
Condon/Wheeler OR 8 @ 50Touchet  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)