Schedule & Scores for Saturday, September 17, 2011:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Federal Way17 @ 7Curtis  
Gonzaga Prep0 @ 30University  
Bothell24 @ 28Newport (Bellevue)  
Capital7 @ 57Lakes  
Othello14 @ 33Prosser  
Kings42 @ 13Sultan  
Lynden45 @ 19Blaine  
Lakewood55 @ 16Coupeville  
Ferndale0 @ 13Arlington  
Marysville-Pilchuck48 @ 0Cascade (Everett)  
Kennedy28 @ 0Hazen  
South Kitsap6 @ 30Olympia  
Juanita24 @ 47Mercer Island  
Issaquah55 @ 15Ballard  
Cle Elum-Roslyn49 @ 14Chelan  
Edmonds-Woodway7 @ 27Meadowdale  
WF West7 @ 42Tumwater  
Ephrata14 @ 28Toppenish  
Mariner37 @ 14Stanwood  
Lewis & Clark20 @ 21Mead  
Burlington-Edison21 @ 0Squalicum  
Ridgefield41 @ 7Columbia (White Salmon)  
Rogers (Spokane)6 @ 49Central Valley  
Wilson21 @ 52Peninsula  
Meridian50 @ 27Friday Harbor  
Bremerton27 @ 47Port Angeles  
Wenatchee38 @ 17Walla Walla  
Lind-Ritzville36 @ 16Kittitas  
Lindbergh40 @ 43Renton  
Waitsburg/Prescott50 @ 28Elgin OR  
Bonney Lake33 @ 28Timberline  
Interlake20 @ 42Bellevue  
Washington34 @ 49Eatonville  
Sedro-Woolley14 @ 12Anacortes  
Hockinson34 @ 26Tacoma Baptist  
Redmond7 @ 55Woodinville  
Napavine14 @ 7Morton/White Pass  
Mount Vernon47 @ 7Sehome  
Auburn Mountainview45 @ 7Foss  
Evergreen (Seattle)21 @ 40Bellevue Christian  
Clarkston13 @ 21Moscow ID  
Enumclaw21 @ 50Lincoln  
Spanaway Lake12 @ 41Emerald Ridge  
North Kitsap45 @ 0North Mason  
Fife0 @ 41Sumner  
Colville28 @ 33Newport (Newport)  
Reardan21 @ 14Kettle Falls  
Jefferson8 @ 7Auburn  
Davis35 @ 18Moses Lake  
Kentridge50 @ 14Kent-Meridian  
Tri-Cities Prep47 @ 14Lake Roosevelt  
Tonasket0 @ 54Jenkins  
Kiona-Benton26 @ 27River View  
Shorecrest22 @ 54Glacier Peak  
Sequim53 @ 0Klahowya  
Stadium0 @ 63Bellarmine Prep  
Rochester0 @ 55Montesano  
Shorewood33 @ 56Oak Harbor  
Auburn Riverside48 @ 13Beamer  
Wapato6 @ 47Ellensburg  
Cleveland20 @ 19Chief Sealth  
Foster41 @ 42Highline  
Omak28 @ 48Okanogan  
Orcas Island0 @ 44St. Margarets CA  
Rainier33 @ 40Tenino  
Oroville35 @ 29Manson  
Kalama34 @ 27Castle Rock  
Vashon Island62 @ 30Port Townsend  
Bridgeport3 @ 27Liberty Bell  
Mabton7 @ 39Wahluke  
South Bend42 @ 0Ocosta  
Taholah14 @ 56Wishkah Valley  
LaCrosse/Washtucna30 @ 14Odessa/Harrington  
Lopez56 @ 20Muckleshoot Tribal  
Selkirk14 @ 56Cusick  
Kings Way Christian22 @ 76Camas Valley OR  
Colton/Pullman Christian75 @ 30Joseph OR  
Quilcene24 @ 52Evergreen Lutheran  
Pateros0 @ 49Warden  
Entiat0 @ 46Brewster  
Highland Christian32 @ 56Tulalip Heritage  
Rogers (Puyallup)8 @ 63Bethel  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)