Schedule & Scores for Saturday, September 6, 2008

ClassAway   HomeLocation
Bellevue41 @ 13Central Catholic OR  
Gonzaga Prep31 @ 13East Valley (Spokane)  
Eastside Catholic16 @ 8Eisenhower  
Mead29 @ 22Mt Spokane  
Hoquiam20 @ 35Steilacoom  
North Thurston7 @ 14WF West  
Roosevelt24 @ 8Rainier Beach  
Central Valley31 @ 0Rogers (Spokane)  
Graham-Kapowsin28 @ 7Curtis  
Issaquah0 @ 42Bothell  
Mark Morris20 @ 14Kelso  
Eastmont14 @ 26Wenatchee  
Edmonds-Woodway27 @ 28Meadowdale  
Ephrata7 @ 49West Valley (Spokane)  
Lewis & Clark39 @ 0Lake City ID  
Battle Ground6 @ 27Columbia River  
Lincoln29 @ 27Foss  
Burlington-Edison17 @ 14Sedro-Woolley  
Kentlake7 @ 2Kentridge  
Shadle Park6 @ 13University  
Pullman33 @ 6Ellensburg  
Quincy8 @ 26Lakeside (Nine Mile Falls)  
Eatonville7 @ 39Orting  
Squalicum42 @ 19Meridian  
Lindbergh33 @ 3Highline  
Bainbridge7 @ 33North Kitsap  
Washington6 @ 22Yelm  
Heritage44 @ 47Camas  
Deer Park30 @ 13Chewelah  
Napavine26 @ 41Rainier  
LaConner12 @ 51Kings  
Clover Park20 @ 44Auburn Mountainview  
Tahoma51 @ 32Jefferson  
Naches Valley14 @ 47Royal  
Fife7 @ 46Cascade Christian  
Prairie21 @ 14Mountain View  
Decatur14 @ 31Emerald Ridge  
Toledo54 @ 20White Pass  
Naselle0 @ 13Wahkiakum  
Mossyrock22 @ 20Onalaska  
Colville20 @ 21Sandpoint ID  
Lynden Christian0 @ 54Sehome  
Granger16 @ 14Columbia (Burbank)  
South Whidbey40 @ 0Cedar Park Christian (Bothell)  
Tacoma Baptist28 @ 39Charles Wright  
Sequim0 @ 19Forks  
Garfield7 @ 34Franklin  
Rochester25 @ 46Castle Rock  
Toppenish12 @ 7Zillah  
Lynnwood6 @ 29Mountlake Terrace  
Davenport0 @ 46Garfield-Palouse  
Anacortes16 @ 20Mount Vernon  
Coupeville14 @ 37Port Townsend  
Highland16 @ 41River View  
Fort Vancouver29 @ 34Long  
Life Christian Academy38 @ 0Cleveland  
Kalama40 @ 21Woodland  
Seattle Lutheran20 @ 18Darrington  
South Bend8 @ 28Willapa Valley  
Republic13 @ 20Oroville  
Clallam Bay26 @ 54Neah Bay  
Entiat19 @ 18Bridgeport  
Evergreen Lutheran0 @ 55Adna  
Wilbur-Creston32 @ 16Wellpinit  
Liberty Christian1 @ 0White Swan  
Touchet68 @ 34Condon/Wheeler OR  
Newport (Bellevue)20 @ 37Woodinville  
Rogers (Puyallup)35 @ 14Bethel  
Lakeside (Seattle)42 @ 32Lakewood  
Lyle/Wishram28 @ 38Lowell OR  
Columbia54 @ 22Pateros  
Inchelium32 @ 58Almira-Coulee-Hartline  
Odessa6 @ 34Cusick  
Vancouver Christian0 @ 38Gaston OR  
Easton/Thorp22 @ 66Arlington OR  
Lakeland ID 10 @ 30Cheney  
Lewiston ID 39 @ 0Clarkston  
Echo OR 30 @ 64Tri-Cities Prep  
Orofino ID 14 @ 25Asotin  
Nixyaawii Community OR 20 @ 68LaCrosse/Washtucna  
Kootenai ID 42 @ 0St. John-Endicott  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)