Schedule & Scores for Friday, September 19, 2008:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Camas56 @ 0Washougal  
Eastside Catholic28 @ 7North Mason  
Skyview44 @ 6Hockinson  
Lakewood21 @ 42South Whidbey  
Prosser54 @ 21Othello  
Cashmere63 @ 0Lake Roosevelt  
Peninsula36 @ 12Auburn Mountainview  
Shelton6 @ 55Bellarmine Prep  
Marysville-Pilchuck20 @ 17Glacier Peak  
ODea6 @ 21West Seattle  
Juanita49 @ 9Sammamish  
Jackson22 @ 28Arlington  
Issaquah36 @ 7Inglemoor  
Kennewick16 @ 13Sunnyside  
Hanford0 @ 12Kamiakin  
Olympia34 @ 0Wilson  
Mark Morris0 @ 13Eatonville  
Oak Harbor0 @ 22Everett  
Ellensburg50 @ 8Wapato  
Montesano40 @ 16Toledo  
River View12 @ 7Cle Elum-Roslyn  
West Valley (Yakima)7 @ 56Richland  
Southridge31 @ 3Moses Lake  
Ephrata27 @ 40East Valley (Yakima)  
Mariner14 @ 0Cascade (Everett)  
Mountain View19 @ 27Forest Grove OR  
Eisenhower33 @ 3Davis  
Bishop Blanchet16 @ 20Fife  
Wahkiakum7 @ 20Toutle Lake  
Lindbergh30 @ 26Renton  
Mountlake Terrace23 @ 17Meadowdale  
Interlake8 @ 37Mount Si  
Snohomish14 @ 28Shorecrest  
Friday Harbor43 @ 6LaConner  
Stanwood0 @ 35Lake Stevens  
Clover Park25 @ 41Bonney Lake  
Hazen22 @ 12Foster  
Okanogan56 @ 0Brewster  
Tahoma28 @ 14Kentwood  
Sultan19 @ 49Cedarcrest  
Prairie6 @ 27Evergreen (Vancouver)  
Elma13 @ 35WF West  
Decatur2 @ 6Spanaway Lake  
Pasco14 @ 7Wenatchee  
Concrete20 @ 34Nooksack Valley  
Chief Sealth0 @ 34Cleveland  
White River7 @ 49Lakes  
Pierce7 @ 48South Kitsap  
Foss28 @ 12Mt Tahoma  
Centralia40 @ 22Aberdeen  
Bellingham14 @ 35Lynden  
Kiona-Benton0 @ 38Connell  
Olympic28 @ 31North Thurston  
Granite Falls6 @ 42Archbishop Murphy  
Klahowya65 @ 12Chimacum  
Rochester6 @ 48Forks  
Toppenish41 @ 8Quincy  
La Salle57 @ 0Dayton  
Pe Ell20 @ 15Mossyrock  
Anacortes14 @ 21Mt Baker  
Omak13 @ 40Cascade (Leavenworth)  
Ingraham6 @ 51Rainier Beach  
Franklin14 @ 22Hale  
Port Angeles6 @ 57Capital  
Orcas Island19 @ 42Port Townsend  
Rainier40 @ 15Winlock  
Kalama41 @ 21Tenino  
Seattle Lutheran25 @ 6Northwest Christian  
Vashon Island6 @ 21Lakeside (Seattle)  
Liberty Bell48 @ 14Oroville  
Mabton6 @ 49Goldendale  
Chief Leschi8 @ 53North Beach  
Almira-Coulee-Hartline54 @ 6Curlew  
Lopez48 @ 24Mansfield  
Lake Quinault48 @ 18Clallam Bay  
Wilbur-Creston26 @ 52Inchelium  
West Valley (Spokane)45 @ 0Riverside  
Lummi58 @ 20St. John-Endicott  
Liberty (Renton)35 @ 14Mercer Island  
Rainier OR 32 @ 6Woodland  
Moscow ID 31 @ 28Clarkston  
Vancouver Collegiate (Vancouver British Columbia)12 @ 27Lynden Christian  
Joseph OR 42 @ 34Colton/Pullman Christian  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)