Schedule & Scores for Thursday, August 25, 2016

ClassAway   HomeLocation
North Shore56 @ 19Dekaney  
Westfield28 @ 38Lamar (Houston)  
Boyd (McKinney)31 @ 46Horn  
Cypress Springs55 @ 42Conroe  
Arlington20 @ 22South Grand Prairie  
Nolan Catholic14 @ 47Richland  
Everman7 @ 21Mansfield Timberview  
Barbers Hill40 @ 6Vidor  
Franklin (El Paso)28 @ 56Midland  
Del Valle (El Paso)6 @ 18Americas  
Newman Smith13 @ 62Carter  
Scarborough6 @ 50Austin (Houston)  
Holy Cross33 @ 0Lanier (San Antonio)  
Fort Bend Willowridge14 @ 7Aldine  
Pioneer27 @ 40McAllen Memorial  
Anderson21 @ 27McCallum  
Odem51 @ 20Taft (Taft)  
Veterans Memorial (Mission)14 @ 44Harlingen  
Harmony (Big Sandy)37 @ 19All Saints Episcopal  
Brownfield32 @ 48Clyde  
Forsan42 @ 19Coahoma  
John Paul II (Schertz)19 @ 35Natalia  
Life Oak Cliff0 @ 60Hirschi  
South San Antonio27 @ 41McCollum  
La Joya7 @ 12Rio Grande City  
Rivera14 @ 7Porter (Brownsville)  
Haskell42 @ 41Roscoe  
Beckville55 @ 27Anderson-Shiro  
Pace21 @ 41Pharr-San Juan-Alamo Southwest  
Rosehill Christian49 @ 6Northside HomeSchool  
Calvert85 @ 65Emery/Weiner  
Avalon52 @ 6Gholson  
Jefferson (Dallas)12 @ 34North Side  
Seven Lakes10 @ 7Memorial  
Sterling (Houston)16 @ 24La Marque  
Gilmer61 @ 55Liberty-Eylau  
Langham Creek29 @ 28Klein Oak  
La Porte23 @ 34Atascocita  
Alief Taylor48 @ 14Fort Bend Bush  
MacArthur (Irving)14 @ 22Garland  
Hughes Springs24 @ 0Daingerfield  
Killeen21 @ 14Stony Point  
Rogers0 @ 34Little River Academy  
Waller6 @ 27Terry  
Palo Duro14 @ 44Tascosa  
Clark (San Antonio)14 @ 33Churchill  
Fort Bend Kempner38 @ 31Mayde Creek  
Ysleta31 @ 14Burges  
Whitewright29 @ 10Bremond  
San Benito47 @ 21United  
Hamlin46 @ 17Anson  
Hanna10 @ 41Economedes  
Wheatley27 @ 25Sharpstown  
Paschal41 @ 29Irving  
Worthing21 @ 31Brazosport  
Westbury14 @ 16Lee (Baytown)  
Canutillo42 @ 6Socorro  
Sam Rayburn7 @ 30Fort Bend Clements  
Poly10 @ 26Adamson  
Roosevelt24 @ 45Spruce  
Normangee26 @ 28Snook  
Legacy Prep Christian Academy6 @ 19Village  
Trinity60 @ 0Dell City  
Knox City41 @ 68Ira  
Sands57 @ 6Lueders-Avoca  
Methodist Childrens Home25 @ 70Vanguard College Prep  
Southland24 @ 55ODonnell  
Prairie Lea46 @ 0Lohn  
Follett52 @ 6Water Valley  
Borden48 @ 0Meadow  
Crockett (Austin)13 @ 40Akins  
Parkland53 @ 8Jefferson (Silver Foxes)  
Elgin14 @ 35Harker Heights  
Plainview23 @ 30Coronado (Lubbock)  
Blooming Grove27 @ 3Marlin  
Lubbock HomeSchool50 @ 0Cotton Center  
Pebble Hills34 @ 6Irvin  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)