Schedule & Scores for Friday, October 27, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Ensworth @ 15Brentwood Academy  
Dobyns-Bennett13 @ Jefferson County  
Beech32 @ Hillwood  
Montgomery Bell Academy15 @ Baylor  
Sevier County12 @ Carter  
Christian Brothers8 @ Memphis University  
Brentwood21 @ Centennial  
Bearden5 @ Morristown-Hamblen West  
Lenoir City @ 20Knoxville Catholic  
Covington12 @ Bolivar Central  
Mount Juliet10 @ Hendersonville  
Oak Ridge @ 8Fulton  
Wilson Central3 @ Station Camp  
Blackman9 @ Riverdale  
East Hamilton @ 5Howard Tech  
Independence @ 9Ravenwood  
DeKalb County6 @ Cumberland County  
Daniel Boone11 @ Cherokee  
White Station4 @ Memphis Central  
Briarcrest Christian17 @ St. Benedict at Auburndale  
Ooltewah12 @ Heritage  
Dickson County @ 27Franklin  
Christ Presbyterian Academy26 @ Franklin Road Academy  
Henry County31 @ Northwest  
Gordonsville4 @ Clay County  
Bradley Central @ 8Maryville  
South-Doyle @ 1Powell  
Grace Christian5 @ Chattanooga Christian  
Trezevant @ 18Raleigh-Egypt  
Cheatham County Central @ 16Fairview  
Cleveland14 @ McMinn County  
St. Georges @ 8Houston  
Columbia Central @ 13Page  
South Gibson @ 7Milan  
Arlington @ 3Collierville  
Elizabethton49 @ Sullivan Central  
Smith County23 @ Grundy County  
Friendship Christian42 @ Concord Christian  
Germantown1 @ Whitehaven  
Father Ryan @ 13McCallie  
Battle Ground Academy18 @ Lipscomb Academy  
Northeast11 @ East Nashville Magnet  
Greeneville38 @ Sullivan East  
Millington Central @ 22Memphis East  
Livingston Academy5 @ Macon County  
Boyd-Buchanan @ 3Christian Academy of Knoxville  
Southwind11 @ Ridgeway  
Greenback43 @ Oakdale  
Signal Mountain1 @ Sweetwater  
Hillsboro35 @ Hunters Lane  
Munford5 @ Brighton  
Polk County @ 8Marion County  
Loudon @ 0Red Bank  
Oneida @ 21Coalfield  
Adamsville @ 2Peabody  
Knoxville Central2 @ Gibbs  
Dresden32 @ Humboldt  
Sullivan South13 @ Sullivan North  
White House4 @ Greenbrier  
Westmoreland22 @ Cascade  
Maplewood0 @ Tullahoma  
Hardin County1 @ Liberty Tech Magnet  
Roane County8 @ Gatlinburg-Pittman  
Harding Academy @ 11University School of Jackson  
Walker Valley @ 16Soddy Daisy  
Seymour @ 6Halls (Knoxville)  
Goodpasture Christian @ 23Pope John Paul II  
Crockett County10 @ Dyersburg  
York Institute41 @ Cannon County  
Smyrna3 @ McGavock  
Lincoln County @ 23Summit  
Cookeville15 @ Siegel  
Sequoyah @ 33Anderson County  
Dyer County1 @ Kenwood  
West Carroll1 @ Greenfield  
Lawrence County @ 22Spring Hill  
Hickman County @ 24Waverly Central  
Trousdale County23 @ Jackson County  
Austin-East @ 4Alcoa  
Morristown-Hamblen East @ 6David Crockett  
Moore County @ 8Mt Pleasant  
Franklin County @ 8Shelbyville Central  
Chester County @ 8Lexington  
Hamilton @ 32Mitchell  
Volunteer @ 22Cocke County  
Silverdale Academy @ 25Webb  
Stratford @ 17Giles County  
Collinwood @ 6Wayne County  
Rhea County @ 11Cane Ridge  
Copper Basin @ 27Cloudland  
East Hickman County @ 15Riverside  
Haywood18 @ Obion County  
Donelson Christian Academy @ 1Mount Juliet Christian Academy  
Nashville Christian7 @ Tipton-Rosemark Academy  
Jackson South Side7 @ Jackson North Side  
Campbell County @ 0West  
Cumberland Gap @ 3Rockwood  
Springfield12 @ Creek Wood  
Karns @ 3Clinton  
East Ridge12 @ Hixson  
Jackson Christian @ 1Fayette Academy  
White House-Heritage1 @ Montgomery Central  
Stone Memorial @ 5William Blount  
Wooddale9 @ Melrose  
Upperman @ 9Sequatchie County  
Kingsbury @ 13Bolton  
Chattanooga Central1 @ Tyner Academy  
Lookout Valley @ 33South Pittsburg  
Unicoi County @ 12Johnson County  
Davidson Academy28 @ Clarksville Academy  
Chuckey-Doak @ 4West Greene  
Cordova30 @ Bartlett  
Glencliff @ 41Gallatin  
Forrest12 @ Community  
Monterey9 @ Red Boiling Springs  
Whites Creek @ 41Pearl-Cohn  
Halls (Halls) @ 24Union City  
Ezell-Harding Christian @ 40Kings Academy  
Lebanon @ 13Rossview  
McKenzie19 @ Gibson County  
Coffee County Central22 @ White County  
Warren County @ 36Oakland  
Brainerd18 @ McMinn Central  
Columbia Academy23 @ Loretto  
Harpeth @ 4Sycamore  
Bledsoe County8 @ Tellico Plains  
Scott @ 10Pigeon Forge  
McNairy Central8 @ Westview  
Happy Valley22 @ South Greene  
Douglass5 @ Fairley  
Rossville Christian Academy @ 19Zion Christian Academy  
Cornersville39 @ Lancaster Christian Academy  
South Fulton20 @ Gleason  
Stewart County @ 13Camden Central  
Wartburg Central @ 32Meigs County  
Grace Baptist Academy @ 17Middle Tennessee Christian  
McEwen @ 4Hollow Rock-Bruceton Central  
West Creek @ 6Clarksville  
North Greene @ 31Claiborne  
Midway @ 8Oliver Springs  
East Robertson @ 11Watertown  
Cosby @ 24Hampton  
Scotts Hill @ 0Houston County  
Richland @ 9Huntland  
Middleton @ 0Perry County  
Fayette Ware @ 2Craigmont  
Union County @ 28Grainger  
Sunbright24 @ Unaka  
Lausanne Collegiate26 @ First Assembly Christian  
Jellico8 @ Berea KY  
Pickett County @ 32Jo Byrns  
Sacred Heart of Jesus @ 19Macon Road Baptist  
Fayetteville6 @ Grace Christian Academy  
Overton (Nashville)8 @ Antioch  
Summertown @ 29Eagleville  
Sale Creek @ 47Whitwell  
Stewarts Creek10 @ LaVergne  
Memphis Academy of Science and Engineering4 @ Washington  
Nolensville @ 17Marshall County  
Southern Baptist MS 3 @ Evangelical Christian  
Carolina Gladiators NC @ 14Trinity Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)