Schedule & Scores for Friday, September 28, 2018

ClassAway   HomeLocation
Rapid City Central39 @ 38Aberdeen Central  
Washington27 @ 7Brookings  
Lincoln23 @ 30Yankton  
Douglas13 @ 54More  
OGorman36 @ 0Roosevelt  
Stevens14 @ 34Brandon Valley  
Winner42 @ 40Chamberlain  
Flandreau6 @ 45Sioux Falls Christian  
Tri-Valley0 @ 50West Central  
Dakota Valley47 @ 14Vermillion  
Tea56 @ 6Dell Rapids  
Harrisburg33 @ 35Watertown  
Riggs35 @ 0Sturgis Brown  
Wagner18 @ 26Redfield/Doland  
Bon Homme39 @ 14Warner  
Madison33 @ 28Lennox  
McCook Central/Montrose6 @ 28Sioux Valley  
Hot Springs16 @ 0Spearfish  
Huron13 @ 28Mitchell  
Mobridge-Pollock50 @ 0Cheyenne-Eagle Butte  
Elk Point-Jefferson7 @ 47Beresford  
Britton-Hecla48 @ 6Florence/Henry  
Todd County68 @ 8Standing Rock/Selfridge ND  
Hill City27 @ 32Philip  
Sisseton6 @ 41Roncalli  
Pine Ridge26 @ 48Custer  
Red Cloud28 @ 24Bennett County  
St. Francis Indian0 @ 2Crow Creek  
Herreid/Selby32 @ 0Strasburg/Zeeland ND  
Wolsey-Wessington58 @ 14Parkston  
Hamlin50 @ 0Waverly/South Shore  
Harding County42 @ 0Dupree  
Corsica/Stickney59 @ 6Centerville  
Colome52 @ 0Scotland  
Hitchcock-Tulare8 @ 33Langford  
Clark/Willow Lake31 @ 28Webster  
Chester17 @ 57Garretson  
Castlewood31 @ 60Arlington/Lake Preston  
Elkton/Lake Benton MN16 @ 14DeSmet  
Faulkton50 @ 0Iroquois  
New Underwood48 @ 26Lyman  
Avon6 @ 59South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]  
Kadoka30 @ 8Rapid City Christian  
Wall51 @ 8Jones County/White River  
Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central0 @ 17Stanley County  
St. Mary20 @ 49Deubrook  
Bison0 @ 52Faith  
Newell0 @ 46Lemmon/McIntosh  
Timber Lake48 @ 44Gettysburg/Hoven  
Great Plains Lutheran13 @ 42Wilmot/Waubay/Summit  
Gayville-Volin30 @ 62Alcester-Hudson  
Baltic30 @ 34Canistota/Freeman  
Northwestern Area12 @ 27Sunshine Bible Academy  
Oldham-Ramona/Rutland3 @ 41Colman-Egan  
McLaughlin0 @ 50Lead-Deadwood  
Bridgewater/Emery/Ethan17 @ 24Canton  
Kimball/White Lake37 @ 0Ipswich/Edmunds Central  
Crazy Horse2 @ 61Edgemont  
Platte/Geddes6 @ 46Gregory  
Milbank34 @ 13Groton  
Little Wound0 @ 50Belle Fourche  
Miller/Highmore/Harrold56 @ 0Tiospa Zina  
North Border [Eureka/Bowdle/Leola/Frederick]14 @ 24Sully Buttes  
Heyward Academy SC 42 @ 0Northside Christian Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)