Schedule & Scores for Friday, September 21, 2018

ClassAway   HomeLocation
Rapid City Central7 @ 41OGorman  
Washington41 @ 10Stevens  
Sturgis Brown21 @ 32Spearfish  
Lincoln10 @ 17Watertown  
Mitchell55 @ 20Douglas  
Flandreau6 @ 55Bridgewater/Emery/Ethan  
Tri-Valley6 @ 33Dell Rapids  
Dakota Valley41 @ 0Milbank  
Roncalli23 @ 6McCook Central/Montrose  
Tea46 @ 0Vermillion  
Roosevelt24 @ 7Brandon Valley  
Yankton38 @ 27Huron  
Harrisburg23 @ 21Aberdeen Central  
Riggs28 @ 0Brookings  
West Central14 @ 30Madison  
Garretson13 @ 6Baltic  
Webster54 @ 0Great Plains Lutheran  
Lennox16 @ 28Sioux Valley  
Chamberlain12 @ 13Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central  
Groton28 @ 26Mobridge-Pollock  
Sioux Falls Christian42 @ 7Elk Point-Jefferson  
Redfield/Doland22 @ 0Sisseton  
Belle Fourche21 @ 28Hot Springs  
Cheyenne-Eagle Butte0 @ 53More  
Red Cloud24 @ 39Todd County  
Crow Creek0 @ 50Pine Ridge  
Gregory6 @ 7Bon Homme  
Deubrook34 @ 32Oldham-Ramona/Rutland  
Wolsey-Wessington42 @ 14Kimball/White Lake  
Harding County36 @ 22Faith  
Corsica/Stickney6 @ 26Tripp-Delmont/Armour/Andes Central/Dakota Christian  
Gettysburg/Hoven51 @ 0Lower Brule  
Parker18 @ 24Viborg/Hurley  
Clark/Willow Lake27 @ 28Britton-Hecla  
Castlewood63 @ 14St. Mary  
Hanson6 @ 42Chester  
Faulkton36 @ 6North Border [Eureka/Bowdle/Leola/Frederick]  
Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint16 @ 66Deuel  
Wall56 @ 14Kadoka  
Lemmon/McIntosh6 @ 74Timber Lake  
Alcester-Hudson8 @ 62Colome  
Sully Buttes50 @ 10Sunshine Bible Academy  
Lyman24 @ 20Philip  
Rapid City Christian30 @ 32Hill City  
Stanley County59 @ 0St. Francis Indian  
Scotland18 @ 46Gayville-Volin  
Centerville6 @ 55South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]  
Northwestern Area6 @ 45Langford  
Dupree72 @ 0Crazy Horse  
Florence/Henry14 @ 12Waverly/South Shore  
Tiospa Zina12 @ 64Hitchcock-Tulare  
Edgemont18 @ 42Bison  
Howard44 @ 14Menno/Marion  
Warner27 @ 2Ipswich/Edmunds Central  
DeSmet6 @ 38Colman-Egan  
Mt Vernon/Plankinton30 @ 28Winner  
Northside Christian Academy0 @ 43Bethesda Academy GA  
Jones County/White River66 @ 18New Underwood  
Miller/Highmore/Harrold48 @ 8Platte/Geddes  
Wilmot/Waubay/Summit6 @ 45Hamlin  
Canistota/Freeman62 @ 27Irene/Wakonda  
Estelline/Hendricks6 @ 50Elkton/Lake Benton MN  
Linton/Hazelton-Moffit-Braddock ND 34 @ 20Herreid/Selby  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)