Schedule & Scores for Friday, September 14, 2018

ClassAway   HomeLocation
Rapid City Central7 @ 47Brandon Valley  
Spearfish7 @ 49Belle Fourche  
Lincoln7 @ 39OGorman  
Douglas0 @ 48Harrisburg  
Mitchell12 @ 49Washington  
Stevens12 @ 28Aberdeen Central  
Winner26 @ 20Valentine NE  
Dell Rapids14 @ 42West Central  
Dakota Valley25 @ 7Tri-Valley  
Roncalli26 @ 45Milbank  
Tea12 @ Milbank  
Roosevelt35 @ 22Yankton  
Garretson47 @ 6Hanson  
Canton28 @ 14Beresford  
Deuel46 @ 6Florence/Henry  
More20 @ 33Sturgis Brown  
Brookings27 @ 14Watertown  
McCook Central/Montrose21 @ 8Wagner  
Hot Springs56 @ 13Custer  
Huron7 @ 34Riggs  
Lennox15 @ 40Tea  
Groton21 @ 8Chamberlain  
Vermillion0 @ 40Madison  
Hill City19 @ 60Lyman  
Sioux Valley6 @ 47Sioux Falls Christian  
Cheyenne-Eagle Butte0 @ 50Sisseton  
Pine Ridge56 @ 6McLaughlin  
Lead-Deadwood58 @ 6Crow Creek  
St. Francis Indian0 @ 57Red Cloud  
Herreid/Selby22 @ 34Harding County  
Deubrook14 @ 6Elkton/Lake Benton MN  
Viborg/Hurley6 @ 54Canistota/Freeman  
Faith34 @ 6Edgemont  
Hitchcock-Tulare14 @ 22Faulkton  
Clark/Willow Lake27 @ 28Britton-Hecla  
Irene/Wakonda57 @ 60Howard  
Waverly/South Shore25 @ 24Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint  
New Underwood60 @ 6Newell  
South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]32 @ 40Tripp-Delmont/Armour/Andes Central/Dakota Christian  
Ipswich/Edmunds Central16 @ 48Miller/Highmore/Harrold  
Langford14 @ 48North Border [Eureka/Bowdle/Leola/Frederick]  
Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central14 @ 8Redfield/Doland  
St. Mary30 @ 20DeSmet  
Timber Lake52 @ 0Bison  
Colman-Egan50 @ 0Estelline/Hendricks  
Rapid City Christian0 @ 50Gregory  
Great Plains Lutheran6 @ 56Hamlin  
Stanley County14 @ 8Mobridge-Pollock  
Scotland6 @ 54Corsica/Stickney  
Centerville12 @ 26Avon  
Gayville-Volin16 @ 68Colome  
Dupree30 @ 14Standing Rock/Selfridge ND  
Tiospa Zina0 @ 50Wolsey-Wessington  
Lower Brule0 @ 54Bon Homme  
Bridgewater/Emery/Ethan26 @ 10Elk Point-Jefferson  
Warner40 @ 58Sully Buttes  
Platte/Geddes20 @ 38Parkston  
Mt Vernon/Plankinton54 @ 7Flandreau  
Little Wound14 @ 44Todd County  
Menno/Marion16 @ 38Parker  
Jones County/White River46 @ 0Crazy Horse  
Arlington/Lake Preston44 @ 13Oldham-Ramona/Rutland  
Wilmot/Waubay/Summit7 @ 58Clark/Willow Lake  
Iroquois14 @ 55Sunshine Bible Academy  
Gordon-Rushville NE 28 @ 6Bennett County  
Thomas Sumter Academy SC 4 @ Northside Christian Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)