Schedule & Scores for Friday, August 24, 2018

ClassAway   HomeLocation
Washington28 @ 14Brandon Valley  
Douglas7 @ 31Huron  
Stevens19 @ 48Roosevelt  
Dakota Valley49 @ 32Dell Rapids  
Roncalli32 @ 8Redfield/Doland  
Parkston0 @ 40Gregory  
Harrisburg24 @ 14Riggs  
Bon Homme36 @ 38Wolsey-Wessington  
West Central24 @ 30Tea  
Canton23 @ 6Chamberlain  
Deuel12 @ 41Webster  
Brookings24 @ 23Yankton  
Madison20 @ 14Milbank  
Hot Springs28 @ 14Tri-Valley  
Beresford38 @ 14Sioux Valley  
Mobridge-Pollock0 @ 39Sioux Falls Christian  
Aberdeen Central14 @ 58OGorman  
Lennox28 @ 14Vermillion  
Elk Point-Jefferson27 @ 20McCook Central/Montrose  
Britton-Hecla62 @ 8Wilmot/Waubay/Summit  
Sisseton16 @ 44Milnor/North Sargent ND  
Cheyenne-Eagle Butte24 @ 0St. Francis Indian  
Lead-Deadwood0 @ 42Upton/Sundance WY  
Red Cloud46 @ 28Pine Ridge  
Crow Creek0 @ 51Todd County  
Herreid/Selby6 @ 50Sully Buttes  
Deubrook20 @ 56Castlewood  
Viborg/Hurley34 @ 26Menno/Marion  
Gettysburg/Hoven44 @ 7Platte/Geddes  
Colome54 @ 6Tripp-Delmont/Armour/Andes Central/Dakota Christian  
Parker16 @ 21Garretson  
Faith20 @ 36Kadoka  
Hitchcock-Tulare56 @ 7Sunshine Bible Academy  
Irene/Wakonda57 @ 12Hanson  
Waverly/South Shore36 @ 6Great Plains Lutheran  
Avon0 @ 53Alcester-Hudson  
Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint6 @ 61Clark/Willow Lake  
Wall42 @ 20Lyman  
Ipswich/Edmunds Central22 @ 12Northwestern Area  
Langford55 @ 0Iroquois  
Lemmon/McIntosh34 @ 48Harding County  
Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central0 @ 41Bridgewater/Emery/Ethan  
Newell22 @ 36Bison  
Rapid City Christian6 @ 26New Underwood  
Stanley County7 @ 50Winner  
Scotland60 @ 16Centerville  
Gayville-Volin6 @ 52South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]  
Baltic26 @ 0Chester  
Dupree8 @ 58Timber Lake  
Florence/Henry6 @ 46Hamlin  
Oldham-Ramona/Rutland0 @ 43Elkton/Lake Benton MN  
Warner18 @ 16Faulkton  
Crazy Horse0 @ 58Tiospa Zina  
DeSmet0 @ 48Arlington/Lake Preston  
Mt Vernon/Plankinton58 @ 7Wagner  
Little Wound12 @ 18Bennett County  
Jones County/White River22 @ 13Philip  
Miller/Highmore/Harrold22 @ 39Kimball/White Lake  
Canistota/Freeman36 @ 12Howard  
Estelline/Hendricks8 @ 22St. Mary  
Ellendale/Edgeley/Kulm ND 0 @ 20Groton  
Newcastle WY 6 @ 35Custer  
Crawford NE 58 @ 28Edgemont  
Standing Rock/Selfridge ND 6 @ 56Lower Brule  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)