Schedule & Scores for Friday, October 12, 2018

ClassAway   HomeLocation
Rapid City Central27 @ 56Washington  
Spearfish0 @ 28Huron  
Sturgis Brown42 @ 22Pine Ridge  
Lincoln7 @ 21Brookings  
OGorman62 @ 7Stevens  
Brandon Valley34 @ 9Yankton  
Tri-Valley18 @ 49Madison  
Dell Rapids34 @ 18Flandreau  
Roosevelt39 @ 34Riggs  
Parkston70 @ 0Lower Brule  
Harrisburg21 @ 17Mitchell  
Wagner12 @ 48Canton  
West Central49 @ 0McCook Central/Montrose  
Webster46 @ 8Wilmot/Waubay/Summit  
Hot Springs46 @ 0Douglas  
Beresford41 @ 24Mt Vernon/Plankinton  
Watertown34 @ 20Aberdeen Central  
Mobridge-Pollock71 @ 0McLaughlin  
Lennox18 @ 50Dakota Valley  
Chamberlain20 @ 7Stanley County  
Elk Point-Jefferson43 @ 27Vermillion  
Britton-Hecla48 @ 7Great Plains Lutheran  
Sioux Falls Christian16 @ 36Tea  
Redfield/Doland14 @ 21Groton  
Belle Fourche20 @ 21More  
Cheyenne-Eagle Butte38 @ 18Crow Creek  
Lead-Deadwood13 @ 26Custer  
St. Francis Indian0 @ 51Todd County  
Herreid/Selby54 @ 14Lemmon/McIntosh  
Gregory36 @ 12Miller/Highmore/Harrold  
Deubrook65 @ 34Estelline/Hendricks  
Hamlin21 @ 7Clark/Willow Lake  
Viborg/Hurley54 @ 52Howard  
Parker34 @ 0Hanson  
Chester21 @ 28Menno/Marion  
Irene/Wakonda52 @ 8Baltic  
Elkton/Lake Benton MN30 @ 26Castlewood  
Waverly/South Shore6 @ 44Deuel  
Avon8 @ 70Colome  
Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint14 @ 52Florence/Henry  
South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]30 @ 14Alcester-Hudson  
Kadoka58 @ 40Hill City  
Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central0 @ 40Winner  
Sully Buttes50 @ 12Faulkton  
Lyman0 @ 54Kimball/White Lake  
Bison76 @ 0Crazy Horse  
Sunshine Bible Academy0 @ 34Gettysburg/Hoven  
Colman-Egan12 @ 34Arlington/Lake Preston  
Philip28 @ 42Timber Lake  
Rapid City Christian6 @ 54Jones County/White River  
Gayville-Volin18 @ 20Corsica/Stickney  
Dupree36 @ 46Newell  
Oldham-Ramona/Rutland6 @ 36St. Mary  
Edgemont6 @ 58Wall  
Bridgewater/Emery/Ethan55 @ 12Sioux Valley  
Platte/Geddes8 @ 58Bon Homme  
Milbank48 @ 0Sisseton  
Little Wound24 @ 69Red Cloud  
Iroquois0 @ 48Northwestern Area  
Canistota/Freeman22 @ 42Garretson  
North Border [Eureka/Bowdle/Leola/Frederick]0 @ 40Warner  
Tripp-Delmont/Armour/Andes Central/Dakota Christian28 @ 8Scotland  
Standing Rock/Selfridge ND 20 @ 66Tiospa Zina  
Christian Academy SC 18 @ 50Northside Christian Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)