Schedule & Scores for Friday, September 29, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Rapid City Central6 @ 16Aberdeen Central  
Washington51 @ 0Brookings  
Spearfish14 @ 6Hot Springs  
Lincoln16 @ 10Yankton  
Douglas13 @ 24More  
Mitchell33 @ 12Huron  
Stevens14 @ 30Brandon Valley  
Dell Rapids21 @ 6Tea  
Dakota Valley43 @ 16Vermillion  
Roncalli14 @ 0Sisseton  
Roosevelt29 @ 24OGorman  
Parkston32 @ 38Wolsey-Wessington  
Bon Homme12 @ 18Warner  
West Central7 @ 10Tri-Valley  
Garretson49 @ 6Chester  
Canton7 @ 34Bridgewater/Emery/Ethan  
Webster12 @ 28Clark/Willow Lake  
Beresford14 @ 30Elk Point-Jefferson  
Watertown17 @ 31Harrisburg  
Lennox21 @ 51Madison  
Chamberlain13 @ 36Winner  
Groton0 @ 27Milbank  
Custer7 @ 26Pine Ridge  
Sioux Falls Christian44 @ 0Flandreau  
Redfield/Doland23 @ 28Wagner  
Sioux Valley34 @ 7McCook Central/Montrose  
Belle Fourche59 @ 28Little Wound  
Bennett County6 @ 32Red Cloud  
Cheyenne-Eagle Butte0 @ 47Mobridge-Pollock  
Lead-Deadwood35 @ 0McLaughlin  
Crow Creek58 @ 6St. Francis Indian  
Gregory60 @ 7Platte/Geddes  
Deubrook28 @ 0St. Mary  
Hamlin41 @ 0Waverly/South Shore  
Harding County70 @ 18Dupree  
Gettysburg/Hoven36 @ 28Timber Lake  
Faith36 @ 38Bison  
Avon42 @ 22South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]  
Ipswich/Edmunds Central16 @ 62Kimball/White Lake  
Langford52 @ 14Hitchcock-Tulare  
Lemmon/McIntosh62 @ 12Newell  
Alcester-Hudson72 @ 19Gayville-Volin  
Sully Buttes38 @ 12North Border [Eureka/Bowdle/Leola/Frederick]  
Lyman22 @ 0New Underwood  
Sunshine Bible Academy14 @ 43Northwestern Area  
Colman-Egan63 @ 0Oldham-Ramona/Rutland  
Philip30 @ 18Hill City  
Rapid City Christian34 @ 14Kadoka  
Great Plains Lutheran0 @ 38Wilmot/Waubay/Summit  
Stanley County14 @ 42Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central  
Scotland14 @ 20Colome  
Centerville0 @ 51Corsica/Stickney  
Florence/Henry8 @ 58Britton-Hecla  
Tiospa Zina0 @ 64Miller/Highmore/Harrold  
Edgemont50 @ 0Crazy Horse  
DeSmet14 @ 28Elkton/Lake Benton MN  
Jones County/White River34 @ 61Wall  
Arlington/Lake Preston30 @ 34Castlewood  
Iroquois6 @ 50Faulkton  
Canistota/Freeman28 @ 42Baltic  
Standing Rock/Selfridge ND 0 @ 60Todd County  
Strasburg/Zeeland ND 14 @ 28Herreid/Selby  
St. John's Christian Academy SC 30 @ 44Northside Christian Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)