Schedule & Scores for Friday, September 22, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Rapid City Central14 @ 27OGorman  
Washington29 @ 28Stevens  
Spearfish6 @ 20Sturgis Brown  
Douglas14 @ 22Mitchell  
Winner20 @ 14Mt Vernon/Plankinton  
Dell Rapids28 @ 21Tri-Valley  
Dakota Valley21 @ 14Milbank  
Harrisburg7 @ 10Aberdeen Central  
Bon Homme26 @ 36Gregory  
West Central25 @ 36Madison  
Deuel42 @ 0Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint  
More54 @ 0Cheyenne-Eagle Butte  
Brookings13 @ 28Riggs  
Webster39 @ 0Great Plains Lutheran  
McCook Central/Montrose14 @ 7Roncalli  
Hot Springs27 @ 30Belle Fourche  
Huron0 @ 37Yankton  
Mobridge-Pollock20 @ 28Groton  
Aberdeen Central10 @ 7Harrisburg MO  
Elk Point-Jefferson7 @ 45Sioux Falls Christian  
Britton-Hecla41 @ 18Clark/Willow Lake  
Todd County58 @ 28Red Cloud  
Vermillion6 @ 34Tea  
Hill City14 @ 34Rapid City Christian  
Sioux Valley41 @ 10Lennox  
Sisseton54 @ 22Redfield/Doland  
Bennett County7 @ 23Lead-Deadwood  
Pine Ridge46 @ 6Crow Creek  
St. Francis Indian0 @ 56Stanley County  
Herreid/Selby14 @ 48Linton/Hazelton-Moffit-Braddock ND  
Hamlin2 @ 0Wilmot/Waubay/Summit  
Viborg/Hurley13 @ 50Parker  
Colome64 @ 14Alcester-Hudson  
Faith0 @ 50Harding County  
Hitchcock-Tulare46 @ 6Tiospa Zina  
Chester34 @ 30Hanson  
Irene/Wakonda28 @ 34Canistota/Freeman  
Elkton/Lake Benton MN40 @ 0Estelline  
Waverly/South Shore45 @ 18Florence/Henry  
South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]58 @ 0Centerville  
Kadoka6 @ 21Wall  
Ipswich/Edmunds Central6 @ 56Warner  
Langford34 @ 18Northwestern Area  
Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central26 @ 13Chamberlain  
St. Mary0 @ 28Castlewood  
Bison28 @ 16Edgemont  
Sunshine Bible Academy0 @ 50Sully Buttes  
Timber Lake40 @ 22Lemmon/McIntosh  
Colman-Egan28 @ 0DeSmet  
Philip12 @ 38Lyman  
Gayville-Volin26 @ 40Scotland  
Baltic9 @ 7Garretson  
Lower Brule6 @ 56Gettysburg/Hoven  
Bridgewater/Emery/Ethan56 @ 6Flandreau  
Kimball/White Lake16 @ 14Wolsey-Wessington  
Crazy Horse0 @ 54Dupree  
Platte/Geddes12 @ 28Miller/Highmore/Harrold  
Little Wound28 @ 0McLaughlin  
Menno/Marion28 @ 71Howard  
Northside Christian Academy8 @ 56Wardlaw Academy SC  
Jones County/White River6 @ 56New Underwood  
North Border [Eureka/Bowdle/Leola/Frederick]23 @ 20Faulkton  
Tripp-Delmont/Armour/Andes Central/Dakota Christian0 @ 54Corsica/Stickney  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)