Schedule & Scores for Friday, September 15, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Rapid City Central23 @ 55Brandon Valley  
Washington45 @ 7Mitchell  
Spearfish36 @ 13Belle Fourche  
Sturgis Brown0 @ 36More  
Lincoln7 @ 47OGorman  
Douglas14 @ 13Harrisburg  
Flandreau20 @ 48Mt Vernon/Plankinton  
Tri-Valley41 @ 42Dakota Valley  
Tea34 @ 7Lennox  
Parkston32 @ 6Platte/Geddes  
Yankton17 @ 34Roosevelt  
Riggs43 @ 0Huron  
Wagner0 @ 54McCook Central/Montrose  
Bon Homme54 @ 0Lower Brule  
West Central13 @ 35Dell Rapids  
Brookings13 @ 14Watertown  
Madison42 @ 0Vermillion  
Beresford6 @ 37Canton  
Mobridge-Pollock14 @ 17Stanley County  
Aberdeen Central0 @ 14Stevens  
Chamberlain7 @ 17Groton  
Elk Point-Jefferson3 @ 49Bridgewater/Emery/Ethan  
Custer0 @ 43Hot Springs  
Sioux Falls Christian14 @ 21Sioux Valley  
Redfield/Doland21 @ 41Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central  
Sisseton40 @ 0Cheyenne-Eagle Butte  
Bennett County0 @ 63Gordon-Rushville NE  
Red Cloud60 @ 0St. Francis Indian  
Gregory52 @ 0Rapid City Christian  
Wolsey-Wessington59 @ 8Tiospa Zina  
Hamlin41 @ 0Great Plains Lutheran  
Harding County20 @ 16Herreid/Selby  
Corsica/Stickney44 @ 6Scotland  
Colome60 @ 6Gayville-Volin  
Parker48 @ 18Menno/Marion  
Clark/Willow Lake52 @ 0Wilmot/Waubay/Summit  
Hanson0 @ 41Garretson  
Elkton/Lake Benton MN0 @ 27Deubrook  
Faulkton50 @ 6Hitchcock-Tulare  
Avon52 @ 0Centerville  
Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint12 @ 27Waverly/South Shore  
Sully Buttes24 @ 18Warner  
Lyman36 @ 42Hill City  
Bison14 @ 47Timber Lake  
Newell0 @ 2New Underwood  
Sunshine Bible Academy30 @ 6Iroquois  
Estelline13 @ 47Colman-Egan  
Florence/Henry0 @ 32Deuel  
Oldham-Ramona/Rutland8 @ 48Arlington/Lake Preston  
McLaughlin0 @ 36Pine Ridge  
Edgemont16 @ 44Faith  
Howard36 @ 42Irene/Wakonda  
Crazy Horse12 @ 66Jones County/White River  
DeSmet36 @ 8St. Mary  
Milbank32 @ 7Roncalli  
Miller/Highmore/Harrold50 @ 6Ipswich/Edmunds Central  
Canistota/Freeman38 @ 33Viborg/Hurley  
North Border [Eureka/Bowdle/Leola/Frederick]40 @ 6Langford  
Tripp-Delmont/Armour/Andes Central/Dakota Christian6 @ 60South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]  
Valentine NE 12 @ 24Winner  
Standing Rock/Selfridge ND 0 @ 46Dupree  
Beaufort Academy SC 52 @ 26Northside Christian Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)