Schedule & Scores for Friday, September 1, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Rapid City Central18 @ 26Watertown  
Washington41 @ 7Roosevelt  
Spearfish2 @ 33Stevens  
Sturgis Brown9 @ 33Douglas  
Lincoln24 @ 38Brandon Valley  
Winner14 @ 0West Central  
Dell Rapids27 @ 8Vermillion  
Dakota Valley65 @ 22Todd County  
Roncalli0 @ 38Canton  
Parkston26 @ 18Kimball/White Lake  
Yankton14 @ 42Riggs  
Bon Homme34 @ 28Miller/Highmore/Harrold  
Deuel46 @ 8Great Plains Lutheran  
More14 @ 20Tea  
Madison47 @ 21Belle Fourche  
Webster7 @ 35Hamlin  
McCook Central/Montrose28 @ 0Beresford  
Hot Springs44 @ 0Bennett County  
Aberdeen Central28 @ 27Huron  
Lennox20 @ 27Tri-Valley  
Chamberlain51 @ 0St. Francis Indian  
Elk Point-Jefferson54 @ 14Flandreau  
Redfield/Doland0 @ 55Milbank  
Sisseton0 @ 15Groton  
Cheyenne-Eagle Butte22 @ 46Red Cloud  
Lead-Deadwood14 @ 20Pine Ridge  
Deubrook26 @ 50Arlington/Lake Preston  
Harding County56 @ 20Bison  
Viborg/Hurley20 @ 52Hanson  
Corsica/Stickney58 @ 14Alcester-Hudson  
Parker12 @ 54Howard  
Faith12 @ 34Lemmon/McIntosh  
Hitchcock-Tulare8 @ 44Warner  
Irene/Wakonda43 @ 13Chester  
Waverly/South Shore0 @ 50Clark/Willow Lake  
Faulkton48 @ 6Northwestern Area  
Avon59 @ 12Tripp-Delmont/Armour/Andes Central/Dakota Christian  
Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint0 @ 54Britton-Hecla  
South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]14 @ 64Colome  
Langford51 @ 0Ipswich/Edmunds Central  
Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central27 @ 6Mt Vernon/Plankinton  
Alcester-Hudson36 @ 72Avon  
Lyman16 @ 12Kadoka  
Timber Lake50 @ 0Newell  
Estelline6 @ 56Castlewood  
Colman-Egan40 @ 0St. Mary  
Philip16 @ 30New Underwood  
Rapid City Christian0 @ 35Wall  
Stanley County20 @ 14Wagner  
Gayville-Volin38 @ 8Centerville  
Florence/Henry33 @ 30Wilmot/Waubay/Summit  
Oldham-Ramona/Rutland6 @ 38DeSmet  
McLaughlin14 @ 0Crow Creek  
Tiospa Zina6 @ 30Sunshine Bible Academy  
Edgemont8 @ 46Hill City  
Crazy Horse0 @ 50Standing Rock/Selfridge ND  
Platte/Geddes14 @ 36Wolsey-Wessington  
Little Wound24 @ 45Custer  
Menno/Marion14 @ 55Baltic  
Jones County/White River6 @ 56Gregory  
Iroquois0 @ 54Lower Brule  
North Border [Eureka/Bowdle/Leola/Frederick]40 @ 12Gettysburg/Hoven  
Newberry Academy SC 19 @ 52Northside Christian Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)