Schedule & Scores for Friday, October 13, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Rapid City Central19 @ 52Washington  
Spearfish0 @ 24Huron  
Lincoln34 @ 14Brookings  
Mitchell3 @ 7Harrisburg  
OGorman37 @ 24Stevens  
Winner14 @ 21Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central  
Flandreau15 @ 54Dell Rapids  
Brandon Valley31 @ 7Yankton  
Dakota Valley54 @ 21Lennox  
Tea25 @ 30Sioux Falls Christian  
Roosevelt27 @ 21Riggs  
Bon Homme61 @ 6Platte/Geddes  
Garretson48 @ 8Canistota/Freeman  
Canton45 @ 0Wagner  
Deuel18 @ 0Waverly/South Shore  
More48 @ 0Belle Fourche  
Madison32 @ 13Tri-Valley  
Webster49 @ 12Wilmot/Waubay/Summit  
McCook Central/Montrose21 @ 28West Central  
Aberdeen Central25 @ 7Watertown  
Groton39 @ 6Redfield/Doland  
Custer14 @ 38Lead-Deadwood  
Todd County72 @ 0St. Francis Indian  
Vermillion12 @ 21Elk Point-Jefferson  
Hill City32 @ 52Kadoka  
Sioux Valley27 @ 15Bridgewater/Emery/Ethan  
Sisseton13 @ 51Milbank  
Red Cloud54 @ 0Little Wound  
Crow Creek12 @ 56Cheyenne-Eagle Butte  
Deubrook55 @ 0Estelline  
Hamlin22 @ 8Clark/Willow Lake  
Corsica/Stickney50 @ 0Gayville-Volin  
Gettysburg/Hoven36 @ 6Sunshine Bible Academy  
Colome26 @ 20Avon  
Castlewood49 @ 6Elkton/Lake Benton MN  
Hanson30 @ 36Parker  
Faulkton8 @ 24Sully Buttes  
South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]40 @ 28Alcester-Hudson  
Wall50 @ 0Edgemont  
Lemmon/McIntosh14 @ 55Herreid/Selby  
St. Mary8 @ 33Oldham-Ramona/Rutland  
Lyman0 @ 52Kimball/White Lake  
Newell18 @ 56Dupree  
Timber Lake6 @ 8Philip  
Great Plains Lutheran13 @ 55Britton-Hecla  
Stanley County6 @ 41Chamberlain  
Scotland48 @ 8Tripp-Delmont/Armour/Andes Central/Dakota Christian  
Baltic21 @ 41Irene/Wakonda  
Northwestern Area41 @ 8Iroquois  
Florence/Henry22 @ 12Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint  
McLaughlin0 @ 50Mobridge-Pollock  
Tiospa Zina32 @ 14Standing Rock/Selfridge ND  
Lower Brule0 @ 51Parkston  
Howard66 @ 20Viborg/Hurley  
Warner18 @ 19North Border [Eureka/Bowdle/Leola/Frederick]  
Crazy Horse0 @ 63Bison  
Mt Vernon/Plankinton36 @ 29Beresford  
Menno/Marion30 @ 34Chester  
Arlington/Lake Preston6 @ 52Colman-Egan  
Miller/Highmore/Harrold14 @ 44Gregory  
Calhoun Academy (St. Matthews) SC 24 @ 42Northside Christian Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)