Schedule & Scores for Friday, September 16, 2016

ClassAway   HomeLocation
Washington35 @ 14OGorman  
Douglas0 @ 20Spearfish  
Mitchell68 @ 8Sturgis Brown  
Stevens20 @ 49Brandon Valley  
Winner48 @ 0Valentine NE  
Tri-Valley8 @ 24Canton  
Dell Rapids0 @ 19Tea  
Dakota Valley48 @ 20Vermillion  
Parkston46 @ 0Redfield/Doland  
Yankton20 @ 24Aberdeen Central  
Harrisburg21 @ 41Roosevelt  
Garretson12 @ 6Viborg/Hurley  
Madison53 @ 7Lennox  
McCook Central/Montrose26 @ 7Flandreau  
Huron33 @ 34Riggs  
Watertown18 @ 14Rapid City Central  
Chamberlain62 @ 12Red Cloud  
Elk Point-Jefferson23 @ 26Beresford  
Britton-Hecla @ Wilmot  
Sioux Falls Christian26 @ 13Sioux Valley  
Todd County0 @ 7St. Francis Indian  
Hill City26 @ 62Philip  
Sisseton39 @ 14Mobridge-Pollock  
Belle Fourche34 @ 0Cheyenne-Eagle Butte  
Pine Ridge2 @ 53Hot Springs  
Lead-Deadwood16 @ 66More  
Crow Creek0 @ 46Little Wound  
Gregory @ Highmore/Harrold  
Gregory @ Miller  
Wolsey-Wessington54 @ 0Hitchcock-Tulare  
Hamlin35 @ 6Great Plains Lutheran  
Corsica/Stickney50 @ 0Avon  
Colome46 @ 8South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]  
Parker40 @ 36Alcester-Hudson  
Faith16 @ 22Eureka/Bowdle  
Castlewood @ Dell Rapids/St. Mary  
Castlewood @ Dell Rapids/St. Mary  
Hanson20 @ 56Baltic  
Waverly/South Shore40 @ 26Florence/Henry  
Faulkton8 @ 26Gettysburg/Hoven  
Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint16 @ 56Deuel  
Kadoka14 @ 42Platte/Geddes  
Langford40 @ 12DeSmet  
Sully Buttes48 @ 7Sunshine Bible Academy  
St. Mary22 @ 38Castlewood/Estelline  
Lyman36 @ 18Rapid City Christian  
Newell0 @ 50New Underwood  
Timber Lake12 @ 16Bison  
Colman-Egan44 @ 12Deubrook  
Stanley County21 @ 13Wall  
Scotland50 @ 0Tripp-Delmont/Armour  
Oldham-Ramona/Rutland50 @ 0Menno/Marion  
Lower Brule50 @ 12Crazy Horse  
Bridgewater/Emery/Ethan7 @ 20West Central  
Howard20 @ 37Chester  
Canistota46 @ 0Elkton/Lake Benton MN  
Kimball/White Lake30 @ 23Bon Homme  
Warner55 @ 6Northwestern Area  
Mt Vernon/Plankinton64 @ 14Irene/Wakonda  
Milbank28 @ 34Groton  
Kimball @ Bon Homme  
Northside Christian Academy12 @ 34Beaufort Academy SC  
Miller/Wolsey-Wessington @ Hitchcock-Tulare  
Jones County/White River16 @ 40Wagner  
Gordon-Rushville NE 36 @ 0Bennett County  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)