Schedule & Scores for Friday, October 17, 2014

ClassAway   HomeLocation
Spearfish7 @ 37Hot Springs  
Lincoln24 @ 0Washington  
Flandreau0 @ 47McCook Central/Montrose  
Dell Rapids27 @ 7Tri-Valley  
Tea7 @ 20Lennox  
Roosevelt28 @ 21OGorman  
Harrisburg8 @ 31Yankton  
Riggs27 @ 48Brandon Valley  
Canton63 @ 6Wagner  
More20 @ 13Sturgis Brown  
More20 @ 13Sturgis  
Madison25 @ 6Vermillion  
Platte/Geddes/Dakota Christian35 @ 8Colome  
Beresford32 @ 34Dakota Valley  
Watertown19 @ 22Mitchell  
Mobridge-Pollock46 @ 8Cheyenne-Eagle Butte  
Aberdeen Central17 @ 2Huron  
Groton62 @ 8Tiospa Zina  
Elk Point-Jefferson8 @ 54Bon Homme  
Britton-Hecla55 @ 8Northwestern Area  
Sioux Falls Christian37 @ 6Sisseton  
Todd County10 @ 18Chamberlain  
Redfield/Doland6 @ 56Parkston  
Hill City46 @ 24Edgemont  
Sioux Valley7 @ 51Roncalli  
Belle Fourche46 @ 3Lead-Deadwood  
Pine Ridge0 @ 52Custer  
St. Francis Indian0 @ 48Bennett County  
Crow Creek12 @ 84Winner  
Herreid/Selby53 @ 46Harding County  
Deubrook8 @ 55Arlington  
Hamlin36 @ 8Webster  
Corsica/Stickney0 @ 52Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central  
Gettysburg/Hoven1 @ 0McLaughlin/Wakpala  
Parker6 @ 36Alcester-Hudson  
Hitchcock-Tulare6 @ 48Wolsey-Wessington  
Irene/Wakonda0 @ 54Garretson  
White River40 @ 45Rapid City Christian  
Faulkton52 @ 22Ipswich/Edmunds Central  
Eureka/Bowdle32 @ 14Miller  
New Underwood54 @ 0Jones County  
Wilmot6 @ 56Waverly/South Shore  
Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint0 @ 46Deuel  
Langford30 @ 46Warner  
Lemmon/McIntosh6 @ 56Faith  
DeSmet/Iroquois54 @ 6Estelline  
St. Mary56 @ 0Lake Preston  
Lyman56 @ 6Kadoka  
Timber Lake70 @ 8Lower Brule  
Colman-Egan22 @ 46Elkton/Lake Benton MN  
Philip58 @ 6Wall  
Stanley County35 @ 10Highmore/Harrold  
Scotland58 @ 8Marty Indian  
Waubay/Summit6 @ 48Florence/Henry  
Centerville8 @ 63Chester  
Gayville-Volin64 @ 12Andes Central  
Baltic16 @ 22Viborg/Hurley  
Freeman16 @ 50Hanson  
Tripp-Delmont/Armour6 @ 22South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]  
Oldham-Ramona/Rutland43 @ 28Castlewood  
Howard52 @ 12Canistota  
Kimball/White Lake42 @ 14Bridgewater/Emery/Ethan  
Milbank0 @ 55West Central  
Little Wound6 @ 39Red Cloud  
Menno/Marion16 @ 12Mt Vernon/Plankinton  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)