Schedule & Scores for Friday, September 28, 2012

ClassAway   HomeLocation
Rapid City Central33 @ 21Mitchell/Mitchell Christian  
Washington27 @ 20Riggs  
Spearfish7 @ 31Harrisburg  
Lincoln55 @ 0Sturgis Brown  
OGorman35 @ 19Brookings  
Stevens22 @ 42Douglas  
Winner51 @ 0Mobridge-Pollock  
Flandreau21 @ 6Garretson  
Brandon Valley31 @ 7Huron  
Dakota Valley45 @ 6Vermillion  
Tea34 @ 49Dell Rapids  
Parkston34 @ 6Sioux Falls Christian  
Yankton21 @ 35Roosevelt  
Deuel26 @ 13Webster  
McCook Central/Montrose7 @ 26Wagner  
Hot Springs49 @ 0Lead-Deadwood  
Milbank/Grant-Deuel37 @ 27Sisseton  
Beresford20 @ 47Canton  
Watertown28 @ 14Aberdeen Central  
Lennox14 @ 51West Central  
Chamberlain6 @ 28Platte/Geddes/Dakota Christian  
Groton26 @ 20Britton-Hecla  
Custer14 @ 34More  
Redfield/Doland0 @ 47Roncalli  
Hill City22 @ 28Upton/Sundance WY  
Sioux Valley56 @ 6Crow Creek  
Belle Fourche49 @ 6Pine Ridge  
Bennett County13 @ 20Todd County  
Little Wound/Crazy Horse25 @ 20Red Cloud  
Herreid/Selby56 @ 0McLaughlin  
Deubrook64 @ 30St. Mary  
Wolsey-Wessington50 @ 0Highmore/Harrold  
Viborg/Hurley20 @ 64Canistota  
Corsica/Stickney14 @ 38Kimball/White Lake  
Arlington42 @ 0DeSmet/Iroquois  
Chester35 @ 30Alcester-Hudson  
Mt. Vernon24 @ 14Hanson  
White River48 @ 8Lower Brule  
Elkton/Lake Benton MN21 @ 20Castlewood  
Faulkton32 @ 48Leola/Frederick  
Eureka/Bowdle38 @ 12Ipswich/Edmunds Central  
Wilmot44 @ 46Clark/Willow Lake  
Avon22 @ 20South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]  
Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint52 @ 6Waubay/Summit  
Wall19 @ 44Harding County  
Miller22 @ 8Sully Buttes  
Langford13 @ 45Warner  
Lemmon/McIntosh0 @ 52Faith  
Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central6 @ 42Hitchcock-Tulare  
Jones County28 @ 14Lyman  
Sunshine Bible Academy0 @ 38Colome  
Plankinton18 @ 6Menno  
Timber Lake58 @ 50Bison  
Colman-Egan26 @ 28Lake Preston  
Philip15 @ 14Stanley County  
Scotland8 @ 14Andes Central  
Centerville44 @ 19Baltic  
Gayville-Volin12 @ 63Irene/Wakonda  
Northwestern Area8 @ 62Gettysburg/Hoven  
Dupree8 @ 28Newell  
Freeman30 @ 46Marion  
Tripp-Delmont/Armour51 @ 0Marty Indian  
Florence/Henry20 @ 49Great Plains Lutheran  
Oldham-Ramona/Rutland14 @ 50Estelline  
Tiospa Zina0 @ 48Hamlin  
Edgemont6 @ 47New Underwood  
Howard26 @ 28Bridgewater/Emery/Ethan  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)