Schedule & Scores for Friday, September 21, 2012

ClassAway   HomeLocation
Sturgis Brown0 @ 50OGorman  
Lincoln13 @ 31Brandon Valley  
Douglas13 @ 76Rapid City Central  
Stevens0 @ 45Roosevelt  
Dell Rapids21 @ 28Tri-Valley  
Roncalli27 @ 6Deuel  
Tea37 @ 0Canton  
Yankton19 @ 0Brookings  
Riggs34 @ 6Mitchell  
Riggs34 @ 6Mitchell/Mitchell Christian  
Wagner0 @ 20Bon Homme  
West Central20 @ 26Harrisburg  
Webster21 @ 14Mobridge-Pollock  
Hot Springs6 @ 31Spearfish  
Milbank/Grant-Deuel19 @ 48Madison  
Platte/Geddes/Dakota Christian0 @ 47Winner  
Huron6 @ 20Aberdeen Central  
Watertown7 @ 58Washington  
Elk Point-Jefferson32 @ 33Beresford  
Sioux Falls Christian0 @ 26McCook Central/Montrose  
Redfield/Doland0 @ 21Groton  
Vermillion0 @ 40Lennox  
Sisseton18 @ 38Britton-Hecla  
Belle Fourche14 @ 20Custer  
Cheyenne-Eagle Butte12 @ 6Red Cloud  
Pine Ridge6 @ 60Bennett County  
Lead-Deadwood0 @ 52Hill City  
St. Francis Indian0 @ 52Todd County  
Crow Creek34 @ 35Little Wound/Crazy Horse  
Harding County48 @ 0Philip  
Gettysburg/Hoven14 @ 28Herreid/Selby  
Colome48 @ 8Plankinton  
Leola/Frederick38 @ 0Eureka/Bowdle  
Arlington38 @ 29Elkton/Lake Benton MN  
Parker30 @ 18Chester  
Faith50 @ 0Timber Lake  
Hitchcock-Tulare44 @ 18Langford  
Clark/Willow Lake21 @ 6Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint  
Castlewood12 @ 34Deubrook  
Irene/Wakonda51 @ 18Centerville  
Waverly/South Shore36 @ 32Wilmot  
New Underwood42 @ 44White River  
Wall41 @ 12Stanley County  
Miller59 @ 0McLaughlin  
Ipswich/Edmunds Central36 @ 14Sully Buttes  
Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central36 @ 14Sunshine Bible Academy  
Jones County0 @ 18Kadoka  
Marion52 @ 0Tripp-Delmont/Armour  
DeSmet/Iroquois30 @ 0Oldham-Ramona/Rutland  
Andes Central0 @ 56Corsica/Stickney  
St. Mary36 @ 30Colman-Egan  
Bison43 @ 20Rapid City Christian  
Newell20 @ 36Lemmon/McIntosh  
Estelline14 @ 28Lake Preston  
Menno32 @ 14Gayville-Volin  
Scotland16 @ 60Avon  
Waubay/Summit8 @ 48Hamlin  
Baltic12 @ 48Alcester-Hudson  
Dupree56 @ 14Edgemont  
Freeman6 @ 49Howard  
Florence/Henry18 @ 0Tiospa Zina  
Marty Indian14 @ 65Gregory  
Lower Brule22 @ 52Highmore/Harrold  
Bridgewater/Emery/Ethan56 @ 8Hanson  
Canistota63 @ 12Mt. Vernon  
Kimball/White Lake45 @ 6Lyman  
Warner46 @ 0Faulkton  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)