Schedule & Scores for Friday, August 31, 2012

ClassAway   HomeLocation
Washington32 @ 7Lincoln  
Spearfish38 @ 0Stevens  
Sturgis Brown6 @ 49Rapid City Central  
Winner56 @ 31More  
Tri-Valley16 @ 8Garretson  
Tea41 @ 0Lennox  
Roosevelt19 @ 7OGorman  
Parkston10 @ 15Wagner  
Yankton30 @ 7Huron  
Harrisburg22 @ 36Luverne MN  
Riggs37 @ 7Aberdeen Central  
West Central35 @ 7Madison  
Canton7 @ 39Dell Rapids  
Deuel28 @ 14Sioux Valley  
Brookings28 @ 0Mitchell/Mitchell Christian  
Webster37 @ 0Britton-Hecla  
McCook Central/Montrose0 @ 49Flandreau  
Hot Springs28 @ 12Douglas  
Milbank/Grant-Deuel40 @ 27Redfield/Doland  
Platte/Geddes/Dakota Christian0 @ 33Bon Homme  
Beresford0 @ 35Dakota Valley  
Mobridge-Pollock0 @ 36Roncalli  
Sioux Falls Christian21 @ 28Elk Point-Jefferson  
Sisseton18 @ 15Groton  
Belle Fourche47 @ 6Lead-Deadwood  
Bennett County7 @ 26Custer  
Cheyenne-Eagle Butte68 @ 16Crow Creek  
Pine Ridge32 @ 20Little Wound/Crazy Horse  
Red Cloud0 @ 46Todd County  
St. Francis Indian0 @ 50Hill City  
Wolsey-Wessington22 @ 20Hitchcock-Tulare  
Gettysburg/Hoven33 @ 12Faulkton  
Colome20 @ 48Gregory  
Leola/Frederick46 @ 16Ipswich/Edmunds Central  
Arlington46 @ 6Estelline  
Parker36 @ 6Centerville  
Faith1 @ 0Dupree  
Chester48 @ 42Mt. Vernon  
Waverly/South Shore14 @ 34Clark/Willow Lake  
Eureka/Bowdle58 @ 0McLaughlin  
New Underwood6 @ 0Kadoka  
Wilmot44 @ 22Waubay/Summit  
Avon14 @ 30Hanson  
South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]36 @ 0Scotland  
Langford66 @ 28Northwestern Area  
Marion0 @ 48Irene/Wakonda  
Lake Preston6 @ 56Castlewood  
DeSmet/Iroquois28 @ 34St. Mary  
Andes Central50 @ 12Tripp-Delmont/Armour  
Lyman20 @ 36White River  
Bison6 @ 30Lemmon/McIntosh  
Newell0 @ 53Harding County  
Timber Lake6 @ 76Herreid/Selby  
Colman-Egan26 @ 55Deubrook  
Philip3 @ 8Jones County  
Menno0 @ 50Corsica/Stickney  
Stanley County0 @ 35Miller  
Gayville-Volin0 @ 36Alcester-Hudson  
Baltic0 @ 44Viborg/Hurley  
Highmore/Harrold0 @ 36Sully Buttes  
Florence/Henry0 @ 52Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint  
Oldham-Ramona/Rutland0 @ 49Elkton/Lake Benton MN  
Marty Indian0 @ 1Plankinton  
Tiospa Zina20 @ 54Great Plains Lutheran  
Lower Brule0 @ 42Sunshine Bible Academy  
Kimball/White Lake44 @ 16Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central  
Valentine NE 29 @ 12Chamberlain  
South Sioux City NE 28 @ 20Vermillion  
Hay Springs NE 34 @ 48Rapid City Christian  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)