Schedule & Scores for Friday, October 12, 2012:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Spearfish51 @ 0Belle Fourche  
Sturgis Brown13 @ 48Douglas  
OGorman11 @ 0Aberdeen Central  
Stevens3 @ 62Washington  
Brandon Valley42 @ 27Riggs  
Dakota Valley7 @ 27Tri-Valley  
Roosevelt34 @ 0Rapid City Central  
Harrisburg7 @ 27Tea  
Wagner0 @ 35Winner  
Bon Homme0 @ 55Flandreau  
Garretson26 @ 20Beresford  
Canton36 @ 27Elk Point-Jefferson  
More60 @ 8Lead-Deadwood  
Brookings21 @ 40Lincoln  
Madison40 @ 8Vermillion  
Webster0 @ 35Roncalli  
McCook Central/Montrose14 @ 7Sioux Valley  
Milbank/Grant-Deuel6 @ 53West Central  
Platte/Geddes/Dakota Christian14 @ 28Parkston  
Watertown7 @ 28Huron  
Mobridge-Pollock21 @ 13Chamberlain  
Custer6 @ 14Hot Springs  
Mitchell/Mitchell Christian0 @ 40Yankton  
Sioux Falls Christian34 @ 54Deuel  
Todd County66 @ 14Little Wound/Crazy Horse  
Redfield/Doland33 @ 39Britton-Hecla  
Sisseton0 @ 52Dell Rapids  
Cheyenne-Eagle Butte0 @ 39Pine Ridge  
Crow Creek12 @ 20Red Cloud  
Gregory56 @ 8Andes Central  
Hamlin46 @ 0Florence/Henry  
Gettysburg/Hoven40 @ 0Stanley County  
Colome26 @ 0Kadoka  
Parker59 @ 18Alcester-Hudson  
Clark/Willow Lake66 @ 14Great Plains Lutheran  
Castlewood52 @ 0Colman-Egan  
Hanson38 @ 20Viborg/Hurley  
Mt. Vernon53 @ 6Freeman  
Eureka/Bowdle18 @ 16Miller  
New Underwood58 @ 28Lyman  
Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint50 @ 0Tiospa Zina  
South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]0 @ 46Kimball/White Lake  
Langford16 @ 22Faulkton  
Lemmon/McIntosh12 @ 48Harding County  
Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central12 @ 64Corsica/Stickney  
DeSmet/Iroquois8 @ 59Deubrook  
Sully Buttes0 @ 52Herreid/Selby  
St. Mary6 @ 58Arlington  
Bison52 @ 7Edgemont  
Newell6 @ 48Faith  
Plankinton0 @ 51Wolsey-Wessington  
Estelline0 @ 28Elkton/Lake Benton MN  
Philip8 @ 25Wall  
Rapid City Christian44 @ 24Dupree  
Menno12 @ 22Scotland  
Waubay/Summit0 @ 52Waverly/South Shore  
Baltic7 @ 58Howard  
Northwestern Area40 @ 64Ipswich/Edmunds Central  
Highmore/Harrold6 @ 32Sunshine Bible Academy  
Oldham-Ramona/Rutland0 @ 40Lake Preston  
Marty Indian6 @ 59Avon  
Lower Brule0 @ 51Jones County  
Bridgewater/Emery/Ethan58 @ 27Chester  
Canistota74 @ 20Marion  
Warner49 @ 14Leola/Frederick  
Luverne MN 27 @ 21Lennox  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)