Schedule & Scores for Friday, September 21, 2007

ClassAway   HomeLocation
Washington35 @ 13Rapid City Central  
Lincoln27 @ 12Sturgis  
Douglas20 @ 48Spearfish  
Stevens0 @ 44Roosevelt  
Brandon Valley58 @ 12Worthington MN  
Tri-Valley13 @ 14Harrisburg  
Dell Rapids28 @ 7Lennox  
Dakota Valley33 @ 8Flandreau  
Tea12 @ 34Howard  
Parkston12 @ 20Canton  
Yankton24 @ 14Riggs  
West Central57 @ 7Madison  
Garretson49 @ 7Hamlin/Willow Lake  
Webster14 @ 20Britton-Hecla  
Platte/Geddes/Dakota Christian0 @ 14Bon Homme  
Beresford0 @ 47Elk Point-Jefferson  
Huron0 @ 21Brookings  
Aberdeen Central20 @ 48Watertown  
Groton12 @ 20Roncalli  
Hill City46 @ 8St. Francis Indian  
Sioux Valley7 @ 26McCook Central  
Sisseton46 @ 0Deuel  
Belle Fourche47 @ 7Lead-Deadwood  
Bennett County42 @ 0Pine Ridge  
Little Wound/Crazy Horse0 @ 36Todd County  
Red Cloud52 @ 6Cheyenne-Eagle Butte  
Gregory56 @ 6Tripp-Delmont/Armour  
Harding County32 @ 6Faith  
Arlington28 @ 20Deubrook  
Parker8 @ 38Emery/Ethan  
Chester22 @ 42Canistota/Bridgewater  
Castlewood14 @ 19Estelline  
White River14 @ 64Lyman  
Faulkton32 @ 14Wolsey-Wessington  
New Underwood14 @ 40Wall  
Avon20 @ 16Hanson  
Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint6 @ 38Waubay/Summit  
Kadoka50 @ 0Jones County/Midland  
Miller44 @ 0Crow Creek  
DeSmet/Iroquois46 @ 6Lake Preston  
Sully Buttes0 @ 36Ipswich  
St. Mary44 @ 0Elkton  
Newell22 @ 26Philip  
Sunshine Bible Academy35 @ 38Wessington Springs/Woonsocket  
Colman-Egan48 @ 26Oldham-Ramona/Rutland  
Great Plains Lutheran22 @ 28Florence/Henry  
Stanley County18 @ 0Chamberlain  
Scotland41 @ 0South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]  
Centerville8 @ 12Irene/Wakonda  
Gayville-Volin12 @ 52Menno  
Northwestern Area22 @ 16Warner  
Dupree8 @ 26Edgemont/Oelrichs  
Highmore/Harrold0 @ 46Sanborn Central  
McLaughlin0 @ 55Eureka/Bowdle  
Marty Indian20 @ 70Viborg  
Tiospa Zina16 @ 54Wilmot  
Lower Brule0 @ 50Colome  
Grant-Deuel34 @ 6Clark  
Timber Lake/Isabel22 @ 20Lemmon/McIntosh  
Hoven/Edmunds Central8 @ 52Selby  
Gettysburg24 @ 28Campbell County co-op [Herreid/Pollock]  
Plankinton/White Lake21 @ 0Freeman  
Redfield28 @ 21Mobridge  
Langford/Roslyn48 @ 0Hitchcock-Tulare  
Doland/Conde0 @ 30Leola/Frederick  
Corsica30 @ 2Andes Central  
Montrose28 @ 22Baltic  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)