Schedule & Scores for Friday, August 31, 2007

ClassAway   HomeLocation
Rapid City Central0 @ 16Sturgis  
Stevens7 @ 28Spearfish  
Winner16 @ 34Belle Fourche  
Flandreau7 @ 48Tri-Valley  
Dell Rapids37 @ 0Canton  
Dakota Valley40 @ 7Beresford  
Roncalli14 @ 20Milbank  
Tea30 @ 8Hamlin/Willow Lake  
Parkston22 @ 7Wagner  
West Central16 @ 0Harrisburg  
Garretson32 @ 7McCook Central  
Deuel12 @ 6Britton-Hecla  
Brookings0 @ 7Yankton  
Madison21 @ 27Sisseton  
Webster0 @ 46Groton  
Platte/Geddes/Dakota Christian20 @ 23Howard  
Huron21 @ 31Aberdeen Central  
Watertown24 @ 7Brandon Valley  
Chamberlain0 @ 41Valentine NE  
Elk Point-Jefferson7 @ 20Akron-Westfield IA  
Custer28 @ 14Newcastle WY  
Todd County34 @ 0Pine Ridge  
Vermillion27 @ 12South Sioux City NE  
Sioux Valley6 @ 20Miller  
Red Cloud6 @ 19Bennett County  
St. Francis Indian0 @ 35Little Wound/Crazy Horse  
Crow Creek6 @ 61Cheyenne-Eagle Butte  
Deubrook49 @ 14Lake Preston  
Harding County6 @ 10Newell  
Colome56 @ 18White River  
Leola/Frederick6 @ 34Ipswich  
Arlington20 @ 28Estelline  
Hitchcock-Tulare19 @ 6Wolsey-Wessington  
Chester0 @ 26Stickney/Mt Vernon  
Castlewood24 @ 0Elkton  
Hanson36 @ 7Kimball  
Waverly/South Shore52 @ 30Wilmot  
Eureka/Bowdle6 @ 14Campbell County co-op [Herreid/Pollock]  
New Underwood0 @ 46Kadoka  
Avon50 @ 0Andes Central  
Alcester-Hudson8 @ 42Canistota/Bridgewater  
Sully Buttes44 @ 6Highmore/Harrold  
St. Mary51 @ 14Oldham-Ramona/Rutland  
Lyman38 @ 0Wall  
Colman-Egan0 @ 40DeSmet/Iroquois  
Great Plains Lutheran35 @ 0Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint  
Stanley County12 @ 15Mobridge  
Scotland52 @ 0Irene/Wakonda  
Dupree12 @ 14Faith  
Freeman0 @ 26Centerville  
Tripp-Delmont/Armour22 @ 34South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]  
Marty Indian8 @ 48Corsica  
Lower Brule16 @ 33Sunshine Bible Academy  
Grant-Deuel50 @ 28Florence/Henry  
Clark52 @ 0Tiospa Zina  
Hoven/Edmunds Central46 @ 0McLaughlin  
Gettysburg22 @ 14Faulkton  
Jones County/Midland20 @ 52Philip  
Langford/Roslyn14 @ 24Northwestern Area  
Viborg44 @ 28Baltic  
Selby20 @ 8Timber Lake/Isabel  
Doland/Conde34 @ 13Warner  
Montrose0 @ 30Menno  
Sundance WY 38 @ 0Hill City  
Sioux County NE 6 @ 58Edgemont/Oelrichs  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)