Schedule & Scores for Friday, October 12, 2007

ClassAway   HomeLocation
Rapid City Central7 @ 28Aberdeen Central  
Washington33 @ 0Spearfish  
Lincoln34 @ 7Stevens  
Brandon Valley6 @ 10OGorman  
Dakota Valley26 @ 8Wagner  
Yankton7 @ 14Watertown  
Harrisburg28 @ 6Vermillion  
Bon Homme12 @ 20Parkston  
West Central21 @ 20Dell Rapids  
Madison7 @ 13Pipestone MN  
Huron21 @ 26Riggs  
Lennox33 @ 8Canton  
Elk Point-Jefferson6 @ 14Garretson  
Custer0 @ 34Belle Fourche  
Todd County22 @ 46Bennett County  
Hill City13 @ 42Upton WY  
Sioux Valley21 @ 14Beresford  
Sisseton20 @ 30Roncalli  
Cheyenne-Eagle Butte40 @ 14St. Francis Indian  
Red Cloud26 @ 24Little Wound/Crazy Horse  
Crow Creek0 @ 32Pine Ridge  
Gregory45 @ 0South Central co-op [Bonesteel-Fairfax/Burke]  
Leola/Frederick32 @ 26Eureka/Bowdle  
Faith12 @ 44Newell  
Chester50 @ 22Plankinton/White Lake  
Castlewood16 @ 27Arlington  
Irene/Wakonda58 @ 8Baltic  
White River51 @ 6Lower Brule  
Wilmot6 @ 52Grant-Deuel  
Tri-State co-op [Rosholt/Fairmount/Campbell-Tint15 @ 52Waverly/South Shore  
Miller8 @ 28Winner  
Lemmon/McIntosh41 @ 0McLaughlin  
Lake Preston44 @ 8Oldham-Ramona/Rutland  
DeSmet/Iroquois37 @ 0Deubrook  
St. Mary38 @ 8Colman-Egan  
Lyman54 @ 0New Underwood  
Sunshine Bible Academy43 @ 8Highmore/Harrold  
Philip20 @ 22Wall  
Great Plains Lutheran28 @ 20Waubay/Summit  
Centerville0 @ 51Avon  
Gayville-Volin20 @ 56Viborg  
Freeman0 @ 12Parker  
Tripp-Delmont/Armour26 @ 42Alcester-Hudson  
Marty Indian0 @ 47Menno  
Howard20 @ 34Flandreau  
Warner12 @ 36Ipswich  
Milbank55 @ 0Britton-Hecla  
Sturgis6 @ 60Roosevelt  
Clark40 @ 12Florence/Henry  
Gettysburg46 @ 14Selby  
Wessington Springs/Woonsocket21 @ 38Kimball  
Sanborn Central52 @ 8Wolsey-Wessington  
Jones County/Midland36 @ 14Dupree  
Redfield41 @ 18Webster  
Langford/Roslyn44 @ 14Faulkton  
Marion/Hurley36 @ 32Hanson  
Hamlin/Willow Lake7 @ 42Deuel  
Edgemont/Oelrichs6 @ 38Kadoka  
Mobridge40 @ 13Chamberlain  
McCook Central0 @ 33Platte/Geddes/Dakota Christian  
Stickney/Mt Vernon14 @ 40Scotland  
Elkton0 @ 48Estelline  
Doland/Conde41 @ 27Hitchcock-Tulare  
Corsica0 @ 50Colome  
Montrose44 @ 14Andes Central  
Campbell County co-op [Herreid/Pollock]15 @ 6Sully Buttes  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)