Schedule & Scores for Friday, September 14, 2018

ClassAway   HomeLocation
Malvern Prep19 @ 3McDonogh MD  
North Allegheny45 @ 21Canon-McMillan  
Bishop McDevitt (Wyncote)12 @ 7Cardinal Ohara  
Cathedral Prep66 @ 39Benedictine OH  
Easton28 @ 21Liberty (Bethlehem)  
Montour0 @ 62Aliquippa  
Central Bucks South27 @ 21Central Bucks West  
Upper St. Clair16 @ 14Woodland Hills  
Wilson10 @ 20Manheim Central  
Coatesville49 @ 0Bishop Shanahan  
Ridley21 @ 63Radnor  
Mt Lebanon14 @ 17Seneca Valley  
Wyomissing28 @ 16Blue Mountain  
Cumberland Valley7 @ 37Central Dauphin  
West Allegheny28 @ 42Peters Township  
Pottsgrove43 @ 0Glen Mills  
Richland64 @ 20Greater Johnstown  
Catasauqua22 @ 55Palisades  
DuBois28 @ 25Franklin (Franklin)  
Lower Dauphin7 @ 34Susquehanna Township  
West York Area22 @ 42Gettysburg  
Berwick40 @ 24Wyoming Valley West  
Mars15 @ 36Penn Hills  
Downingtown West47 @ 0Henderson  
North Hills3 @ 0Hampton  
West Mifflin6 @ 28Franklin Regional  
Lancaster Catholic35 @ 12Ephrata  
Garnet Valley42 @ 14Marple Newtown  
Seton LaSalle7 @ 21South Allegheny  
Governor Mifflin41 @ 14Muhlenberg  
Stroudsburg40 @ 20East Stroudsburg South  
Cedar Cliff41 @ 31Hollidaysburg  
Unionville31 @ 14Great Valley  
Central Columbia49 @ 24Hughesville  
Cocalico41 @ 14Elizabethtown  
Bayard Rustin28 @ 7Kennett  
Scranton Prep15 @ 27Valley View  
New Castle13 @ 21Beaver  
Allentown Central Catholic35 @ 75Whitehall  
Wissahickon14 @ 28Plymouth Whitemarsh  
Spring Grove21 @ 35Northeastern  
William Penn Charter35 @ 6Central (Philadelphia)  
Butler0 @ 63Pine-Richland  
Chambersburg48 @ 28Altoona  
Jeannette55 @ 7Avella  
Conestoga7 @ 17Strath Haven  
West Middlesex0 @ 40Farrell  
Bishop Guilfoyle27 @ 0Central Cambria  
Danville31 @ 3Mifflinburg  
Penn-Trafford20 @ 9McKeesport  
Freedom49 @ 28Nazareth  
Clearfield42 @ 21Huntingdon  
Manheim Township41 @ 0Penn Manor  
Mount Carmel47 @ 7Jersey Shore  
Sto-Rox58 @ 6Cornell  
Canevin Catholic34 @ 14Springdale  
Springfield36 @ 0Harriton  
Dallas41 @ 21Pittston  
Williams Valley7 @ 29Susquenita  
Emmaus56 @ 0Pleasant Valley  
Dunmore15 @ 21Lackawanna Trail  
Berks Catholic64 @ 6Boyertown  
Abington41 @ 10Bensalem  
Mifflin County13 @ 20Northern York  
Ambridge6 @ 48Blackhawk  
Hopewell12 @ 7Waynesburg Central  
Council Rock North14 @ 47Neshaminy  
West Scranton28 @ 20Lakeland  
Montoursville47 @ 0Warrior Run  
Berlin Brothersvalley27 @ 34Portage  
Exeter Township27 @ 33Spring-Ford  
Port Allegany0 @ 60Elk County Catholic  
JP McCaskey21 @ 35Cedar Crest  
Mechanicsburg0 @ 13Hershey  
Hempfield Area13 @ 28Central Catholic  
Phoenixville9 @ 20Chichester  
Dallastown35 @ 7South Western  
Germantown Academy31 @ 21Father Judge  
Loyalsock Township8 @ 19Bloomsburg  
South Williamsport24 @ 32Muncy  
William Tennent16 @ 35Souderton  
Chartiers-Houston21 @ 24Bentworth  
Pen Argyl3 @ 14Northern Lehigh  
Union Area39 @ 0Northgate  
Corry19 @ 21Girard  
Bangor28 @ 20Southern Lehigh  
Reading9 @ 28Twin Valley  
Northampton50 @ 0East Stroudsburg North  
Bishop McCort13 @ 14Cambria Heights  
Elizabeth Forward27 @ 21Freeport  
Bermudian Springs41 @ 0Hanover  
Athens18 @ 16Wyalusing Valley  
Upper Moreland14 @ 49Quakertown  
James M Coughlin19 @ 21Tunkhannock  
Upper Dublin34 @ 7Hatboro-Horsham  
Central Bucks East34 @ 35Pennsbury  
Shady Side Academy56 @ 36Steel Valley  
Highlands21 @ 28Knoch  
Baldwin (Pittsburgh)48 @ 42Moon Area  
Springside Chestnut Hill Academy28 @ 14Roman Catholic  
East Pennsboro21 @ 28Palmyra  
Tyrone32 @ 14Philipsburg-Osceola  
Hempfield0 @ 27Warwick  
Bethlehem Center52 @ 26Southmoreland  
Schuylkill Haven0 @ 54North Schuylkill  
North East34 @ 41Warren  
Somerset14 @ 41Forest Hills  
Lampeter-Strasburg7 @ 20Conestoga Valley  
Laurel37 @ 14California  
Steelton-Highspire35 @ 14Trinity (Camp Hill)  
North Catholic14 @ 13Central Valley  
Simon Gratz8 @ 28Academy Park  
Pocono Mountain East29 @ 18Louis E Dieruff  
Ringgold7 @ 47Trinity (Washington)  
Oil City12 @ 17General McLane  
Upper Darby64 @ 7Penncrest  
Indiana14 @ 49Thomas Jefferson  
Juniata Valley43 @ 2Williamsburg  
Conneaut Area26 @ 10Hickory  
Shikellamy0 @ 35Selinsgrove  
Methacton6 @ 12Pottstown  
Greenville6 @ 61Sharpsville  
Wallenpaupack Area30 @ 14Scranton  
Fort Cherry7 @ 28Brentwood  
Greencastle-Antrim20 @ 49West Perry  
Reynolds20 @ 7Mercer  
Milton7 @ 49Lewisburg  
Chartiers Valley28 @ 24Norwin  
Karns City14 @ 20Moniteau  
Lake-Lehman40 @ 0Carbondale  
Brashear31 @ 47Grove City  
Oxford7 @ 28Penn Wood  
Troy7 @ 34North Penn (Blossburg)  
Belle Vernon49 @ 7Laurel Highlands  
Quaker Valley14 @ 25Beaver Falls  
Littlestown19 @ 22York Catholic  
Brookville15 @ 28Clarion Area  
South Park7 @ 42Keystone Oaks  
Carlisle17 @ 56State College  
Mid Valley0 @ 21Susquehanna  
Fairview0 @ 3Harbor Creek  
Biglerville22 @ 21Fairfield  
Juniata20 @ 27Line Mountain  
Lakeview0 @ 67Wilmington Area  
GAR Memorial7 @ 42Western Wayne  
Kane6 @ 28Brockway  
Daniel Boone14 @ 42Conrad Weiser  
Boys Latin Charter36 @ 0South Philadelphia/Furness  
Columbia25 @ 13Pequea Valley  
Homer-Center13 @ 6Marion Center  
Yough32 @ 13Deer Lakes  
Windber57 @ 22North Star  
Saucon Valley42 @ 27Salisbury Township  
Shamokin Area0 @ 48Southern Columbia Area  
Bethlehem Catholic24 @ 16Parkland  
Fox Chapel0 @ 37Kiski Area  
Eisenhower52 @ 6Saegertown  
Greensburg Salem28 @ 51South Fayette  
East (West Chester)49 @ 50Sun Valley  
Greater Latrobe19 @ 53Gateway  
Camp Hill0 @ 63Middletown  
Freedom Area21 @ 27Mohawk Area  
Norristown7 @ 17Cheltenham  
St. Marys21 @ 24Punxsutawney  
Blacklick Valley13 @ 32Shade  
Pottsville33 @ 6Crestwood  
Notre Dame-Green Pond35 @ 20Palmerton  
Jefferson-Morgan0 @ 55Monessen  
Harry S Truman6 @ 20Council Rock South  
Eastern Lebanon County21 @ 14Octorara Area  
New Brighton7 @ 35Avonworth  
Western Beaver0 @ 24Riverside (Ellwood City)  
Red Lion56 @ 28Central York  
Carmichaels0 @ 55McGuffey  
Upper Merion Area0 @ 21Owen J Roberts  
Avon Grove14 @ 48Downingtown East  
South Side54 @ 33Carlynton  
Sharon30 @ 27Slippery Rock  
Fleetwood24 @ 21Upper Perkiomen  
Minersville19 @ 28Hamburg  
New Oxford14 @ 71William Penn  
Lehighton26 @ 6Marian Catholic  
Panther Valley0 @ 71Tamaqua  
Penns Valley Area31 @ 29Central (Martinsburg)  
Frazier7 @ 56Charleroi  
Fort LeBoeuf18 @ 12Meadville  
Sayre12 @ 26Montgomery  
East Allegheny34 @ 7Apollo Ridge  
Our Lady of the Sacred Heart37 @ 8Rochester  
Bishop Carroll6 @ 35Bald Eagle Area  
Shaler Area7 @ 42Bethel Park  
Plum6 @ 30Connellsville  
Bedford19 @ 6Penn Cambria  
Westmont Hilltop14 @ 19Chestnut Ridge  
Wilson Area14 @ 31Northwestern Lehigh  
Summit Academy0 @ 41Burgettstown  
Waynesboro20 @ 28Shippensburg  
Everett19 @ 31Bellwood-Antis  
Uniontown6 @ 61Burrell  
Boiling Springs27 @ 41Milton Hershey  
Lincoln6 @ 14Neshannock  
West Branch34 @ 14Glendale  
Jim Thorpe62 @ 0Kutztown  
Smethport20 @ 7Curwensville  
Coudersport22 @ 34Clarion-Limestone  
Derry48 @ 7Mt Pleasant  
Derry3 @ Mt Carmel Christian  
Eastern York7 @ 49York Suburban  
Upper Dauphin Area29 @ 26Newport  
Kennard-Dale27 @ 12Big Spring  
Dobbins6 @ 18Roxborough  
Greater Nanticoke Area7 @ 35Wyoming Area  
Williamsport64 @ 63Hazleton  
Claysburg-Kimmel26 @ 13Moshannon Valley  
Canton44 @ 14Bucktail  
Abraham Lincoln30 @ 6Prep Charter  
Tussey Mountain14 @ 7Northern Bedford County  
Wellsboro30 @ 3Towanda  
Bellefonte44 @ 7Central Mountain  
New Hope-Solebury21 @ 0Bristol  
Susquehannock7 @ 28Dover  
Mt Union7 @ 29Southern Huntingdon County  
Solanco48 @ 21Garden Spot  
Keystone46 @ 0Cameron County  
Union City63 @ 36Cochranton  
West Shamokin32 @ 12Blairsville  
Jules E Mastbaum Vo-Tech43 @ 0Strawberry Mansion  
Saltsburg0 @ 2Ligonier Valley  
Seneca13 @ 40Northwestern  
Serra Catholic33 @ 34Shenango  
Meyersdale0 @ 42Conemaugh Township  
Purchase Line0 @ 35Northern Cambria  
Northern Lebanon13 @ 62Annville-Cleona  
Carrick7 @ 48Linsly WV  
Brownsville0 @ 55Washington  
Academy of the New Church35 @ 21Springfield Township  
York County Tech0 @ 55Delone Catholic  
Mahanoy Area25 @ 24Nativity BVM  
Montrose0 @ 60Elmer L Meyers  
Leechburg0 @ 29Greensburg Central Catholic  
Albert Gallatin0 @ 48Armstrong  
Pine Grove15 @ 20Tri-Valley  
Mapletown0 @ 47West Greene  
Iroquois6 @ 46Conneaut OH  
Martin Luther King42 @ 8West Philadelphia  
Kensington50 @ 0Edison/Fareira  
Lebanon12 @ 34Donegal  
Holy Cross6 @ 48Northwest Area  
Maplewood36 @ 0Cambridge Springs  
Columbia Montour Vo-Tech24 @ 6Cowanesque Valley  
United9 @ 20Penns Manor  
North Penn (Lansdale)42 @ 20Pennridge  
Bishop McDevitt (Harrisburg)49 @ 2Red Land  
Riverside (Taylor)42 @ 0Hanover Area  
Academy at Palumbo42 @ 0Samuel Fels  
KIPP DuBois Collegiate Academy14 @ 35George Washington  
Midd-West30 @ 0Shenandoah Valley  
Ridgway/Johnsonburg28 @ 7Bradford  
USO [University Prep/Sci-Tech/Obama Academy]34 @ 28Perry Traditional Academy  
Union/Allegheny-Clarion Valley25 @ 47Otto-Eldred/Oswayo Valley  
Our Lady of Good Counsel MD 27 @ 34St. Josephs Prep  
Boardman OH 21 @ 7McDowell  
Avalon MD 35 @ 14Episcopal Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)