Schedule & Scores for Friday, October 6, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Cathedral Prep33 @ 23De La Salle Collegiate MI  
Central Dauphin31 @ 35Central Dauphin East  
Scranton8 @ 34Hazleton  
Delaware Valley55 @ 17Williamsport  
Clairton0 @ 28Aliquippa  
Harrisburg82 @ 3Chambersburg  
Pennridge26 @ 6Central Bucks West  
Gateway48 @ 14Plum  
Montour24 @ 14Highlands  
Penn Manor12 @ 35Wilson  
Upper St. Clair21 @ 20West Allegheny  
Pennsbury47 @ 32Harry S Truman  
Susquehanna Township28 @ 36Carlisle  
Abington Heights7 @ 38Wyoming Valley West  
South Fayette42 @ 33New Castle  
Wyomissing42 @ 7Twin Valley  
Pottsgrove55 @ 24Upper Perkiomen  
DuBois0 @ 42Grove City  
Lower Dauphin42 @ 0Mechanicsburg  
Whitehall45 @ 37Freedom  
State College21 @ 36Cumberland Valley  
Berwick36 @ 0Pittston  
Mars6 @ 34Thomas Jefferson  
Monessen34 @ 25Northgate  
Downingtown West14 @ 28Downingtown East  
Bethel Park27 @ 14Seneca Valley  
North Hills9 @ 17Woodland Hills  
Lancaster Catholic55 @ 3Eastern Lebanon County  
Hampton23 @ 41Fox Chapel  
Seton LaSalle45 @ 7Deer Lakes  
Stroudsburg38 @ 0William Allen  
Spring-Ford7 @ 28Perkiomen Valley  
Rochester13 @ 16Our Lady of the Sacred Heart  
Valley View46 @ 20West Scranton  
Cedar Cliff40 @ 12Hershey  
Central Columbia48 @ 14Hughesville  
Cocalico55 @ 6Cedar Crest  
Wilmington Area14 @ 6Greenville  
Neshannock14 @ 34Riverside (Ellwood City)  
Scranton Prep37 @ 0Honesdale  
William Penn Charter35 @ 6South Philadelphia/Furness  
Butler14 @ 49Central Catholic  
Jeannette42 @ 14Springdale  
West Middlesex42 @ 8Cochranton  
Sharpsville14 @ 30Hickory  
Brentwood35 @ 32South Allegheny  
Penn-Trafford20 @ 13Franklin Regional  
Manheim Township35 @ 7JP McCaskey  
Mount Carmel70 @ 28Milton  
Shippensburg21 @ 13Mifflin County  
Neshaminy21 @ 14Central Bucks South  
Williams Valley38 @ 0Susquenita  
Father Judge19 @ 49Archbishop Wood  
Tamaqua35 @ 41Lehighton  
Emmaus55 @ 42Nazareth  
Beaver57 @ 14Lincoln  
Berks Catholic76 @ 0Hamburg  
Selinsgrove47 @ 12Mifflinburg  
Trinity (Washington)21 @ 28Belle Vernon  
Warren42 @ 18Titusville  
Ambridge @ 4Indiana  
Peters Township7 @ 56Pine-Richland  
Perry Traditional Academy0 @ 30Howland OH  
Hopewell16 @ 38Central Valley  
Council Rock North14 @ 35Abington  
Lewisburg28 @ 48Danville  
Montoursville7 @ 42Southern Columbia Area  
Schuylkill Valley49 @ 18Kutztown  
Central (Philadelphia)0 @ 40Simon Gratz  
Beaver Falls14 @ 42Quaker Valley  
Kennett14 @ 24Henderson  
McKeesport48 @ 13Kiski Area  
William Penn48 @ 0Spring Grove  
Northeastern14 @ 21Dallastown  
East Stroudsburg North 8 @ 61Easton  
Cheltenham6 @ 40Quakertown  
Hempfield Area47 @ 48Altoona  
Phoenixville41 @ 6Pottstown  
Germantown Academy0 @ 14West Catholic  
Loyalsock Township48 @ 14Warrior Run  
Crestwood42 @ 18Tunkhannock  
William Tennent16 @ 21Souderton  
Union Area22 @ 20Cornell  
Strath Haven44 @ 7Conestoga  
Blackhawk14 @ 7Ambridge  
Corry49 @ 20Girard  
Bangor0 @ 14Northwestern Lehigh  
North Schuylkill18 @ 42Jim Thorpe  
Penn Hills16 @ 27North Allegheny  
Portage26 @ 30Berlin Brothersvalley  
Ligonier Valley35 @ 6Homer-Center  
Reading13 @ 21Conrad Weiser  
Northwestern13 @ 56General McLane  
Elizabeth Forward50 @ 0Yough  
Penn Cambria12 @ 33Cambria Heights  
West Perry12 @ 31Waynesboro  
James M Coughlin35 @ 7Elmer L Meyers  
Upper Dublin28 @ 14Plymouth Whitemarsh  
Marple Newtown31 @ 34Garnet Valley  
Hollidaysburg42 @ 6Taylor Allderdice  
Central Bucks East43 @ 57North Penn (Lansdale)  
Bloomsburg14 @ 42South Williamsport  
Muhlenberg17 @ 38Exeter Township  
Lackawanna Trail20 @ 32Old Forge  
Penns Manor26 @ 22Purchase Line  
Tyrone7 @ 35Clearfield  
Hempfield25 @ 21Warwick  
Schuylkill Haven63 @ 21Minersville  
North East24 @ 61Seneca  
Somerset34 @ 28Richland  
South Western21 @ 54Red Lion  
Harriton8 @ 42Springfield  
Lampeter-Strasburg46 @ 0Solanco  
Council Rock South35 @ 14Bensalem  
Laurel14 @ 48North Catholic  
Moon Area6 @ 36Chartiers Valley  
Shenandoah Valley6 @ 30Panther Valley  
Steelton-Highspire28 @ 27Trinity (Camp Hill)  
Owen J Roberts21 @ 24Boyertown  
Pocono Mountain East5 @ Pleasant Valley  
Northern Bedford County49 @ 0Williamsburg  
Ringgold56 @ 19Uniontown  
Valley Forge Military6 @ 48Bristol  
Indiana28 @ 56Knoch  
Meadville77 @ 14Franklin (Franklin)  
Conneaut Area60 @ 58Oil City  
Shikellamy32 @ 21Jersey Shore  
Northeast25 @ 24Springside Chestnut Hill Academy  
Northern Cambria35 @ 14Marion Center  
Delone Catholic49 @ 27Biglerville  
Wallenpaupack Area20 @ 21Dallas  
Fort Cherry37 @ 0Avella  
North Star20 @ 48Windber  
Lake-Lehman42 @ 21Greater Nanticoke Area  
Connellsville0 @ 49Baldwin (Pittsburgh)  
Penncrest7 @ 34Upper Darby  
South Park39 @ 6Waynesburg Central  
Juniata7 @ 14Newport  
Lakeview14 @ 54Slippery Rock  
Kane54 @ 26Bradford  
Elk County Catholic12 @ 49Brockway  
Hatboro-Horsham21 @ 12Wissahickon  
Boys Latin Charter34 @ 12Samuel Fels  
Dover21 @ 7Kennard-Dale  
Saucon Valley54 @ 6Northern Lehigh  
Shamokin Area14 @ 28Central Mountain  
Bethlehem Catholic24 @ 38Parkland  
Chichester28 @ 31Interboro  
Apollo Ridge7 @ 49Freeport  
Springfield Township22 @ 38Nativity BVM  
East (West Chester)14 @ 63Coatesville  
Elizabethtown12 @ 35Manheim Central  
Pottsville6 @ 20Blue Mountain  
Notre Dame-Green Pond60 @ 28Catasauqua  
Neumann-Goretti42 @ 6Monsignor Bonner/Archbishop Prendergast Catholic  
Greater Johnstown42 @ 28Bedford  
Avonworth13 @ 14East Allegheny  
Western Wayne12 @ 21North Pocono  
New Brighton13 @ 27Mohawk Area  
Western Beaver18 @ 36Sto-Rox  
Mercyhurst Prep48 @ 7Fairview  
Carmichaels7 @ 42California  
Glendale26 @ 14Moshannon Valley  
Keystone Oaks20 @ 13Burrell  
Norwin20 @ 35Mt Lebanon  
Conestoga Valley32 @ 24Lebanon  
Shade36 @ 20Blacklick Valley  
Carlynton0 @ 51Steel Valley  
Southmoreland16 @ 49McGuffey  
Sharon14 @ 34South Range OH  
Central Cambria20 @ 46Forest Hills  
New Oxford12 @ 52Central York  
Pope John Paul II35 @ 0Upper Merion Area  
Penns Valley Area20 @ 35Bellefonte  
Frazier46 @ 6Brownsville  
Fort LeBoeuf14 @ 41Farrell  
Northwest Area55 @ 22Hanover Area  
Moniteau28 @ 64Brookville  
Sayre28 @ 14Bucktail  
Mercer0 @ 54Reynolds  
York Catholic21 @ 14Littlestown  
Radnor6 @ 14Ridley  
Shaler Area21 @ 28Canon-McMillan  
Westmont Hilltop7 @ 35Bishop McCort  
Wilson Area13 @ 42Southern Lehigh  
Everett20 @ 56Mt Union  
Middletown17 @ 10Palmyra  
Gettysburg35 @ 15Eastern York  
Boiling Springs7 @ 40Camp Hill  
Octorara Area21 @ 49Sun Valley  
West Branch14 @ 48Bellwood-Antis  
Penn Wood20 @ 14Glen Mills  
Towanda7 @ 6North Penn (Blossburg)  
West Philadelphia0 @ 50Imhotep Charter  
Laurel Highlands25 @ 21West Mifflin  
Lower Merion0 @ 34Haverford  
Coudersport30 @ 12Smethport  
Derry41 @ 9Mt Pleasant  
Derry @ Mt Carmel Christian  
Westinghouse7 @ 12USO [University Prep/Sci-Tech/Obama Academy]  
Susquehanna0 @ 35Dunmore  
Conemaugh Township21 @ 38Meyersdale  
Upper Dauphin Area0 @ 13Line Mountain  
Ephrata7 @ 49Garden Spot  
Big Spring25 @ 20Greencastle-Antrim  
Claysburg-Kimmel29 @ 25Juniata Valley  
Sheffield7 @ 20Port Allegany  
Abraham Lincoln48 @ 22George Washington  
Tussey Mountain20 @ 48Southern Huntingdon County  
Burgettstown34 @ 22Bethlehem Center  
Charleroi57 @ 0Chartiers-Houston  
Susquehannock28 @ 12York Suburban  
Riverview0 @ 21Greensburg Central Catholic  
Morrisville13 @ 34Jenkintown  
Keystone34 @ 28St. Marys  
West Shamokin44 @ 21Saltsburg  
Huntingdon45 @ 0Bald Eagle Area  
Northern Lebanon35 @ 21Donegal  
Louis E Dieruff30 @ 14Pleasant Valley  
Palmerton6 @ 62Palisades  
York County Tech7 @ 54Bermudian Springs  
Holy Redeemer7 @ 52Athens  
Mahanoy Area28 @ 41Marian Catholic  
Montrose3 @ 21Mid Valley  
Leechburg14 @ 47West Greene  
Albert Gallatin12 @ 31Greensburg Salem  
Clarion-Limestone34 @ 35Karns City  
Pine Grove0 @ 54Tri-Valley  
Saegertown14 @ 55Iroquois  
Mapletown6 @ 21Jefferson-Morgan  
Cowanesque Valley0 @ 75Wellsboro  
Bentworth7 @ 55Washington  
Cambridge Springs32 @ 41Union City  
Wyalusing Valley30 @ 33Troy  
East Juniata33 @ 8Millersburg  
Kensington0 @ 35Frankford  
Fairfield20 @ 38Hanover  
Holy Cross13 @ 41Carbondale  
Maplewood23 @ 0Eisenhower  
Montgomery34 @ 7Canton  
United49 @ 29Blairsville  
Edison/Fareira0 @ 56Academy at Palumbo  
Central (Martinsburg)55 @ 0Philipsburg-Osceola  
Riverside (Taylor)20 @ 32Lakeland  
Strawberry Mansion32 @ 10Roxborough  
St. Joseph's Catholic Academy7 @ 40Halifax  
Ridgway/Johnsonburg11 @ 14Curwensville  
Armstrong38 @ 37Greater Latrobe  
Union/Allegheny-Clarion Valley18 @ 34Punxsutawney  
Erie22 @ 30McDowell  
Otto-Eldred/Oswayo Valley57 @ 8Cameron County  
Peddie NJ 51 @ 12Hill School  
Mountain Ridge MD 14 @ 45Chestnut Ridge  
Conneaut OH 14 @ 16Harbor Creek  
Frederick MD 42 @ 27James Buchanan  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)