Schedule & Scores for Friday, September 14, 2012

ClassAway   HomeLocation
St. Josephs Prep31 @ 3North Penn (Lansdale)  
Bishop McDevitt (Wyncote)36 @ 18Edison/Fareira  
Central Dauphin63 @ 7South Western  
Scranton34 @ 14Wyoming Valley West  
Delaware Valley49 @ 12Hazleton  
Parkland28 @ 0Northampton  
Pennridge31 @ 7Council Rock South  
Seneca Valley3 @ 45North Allegheny  
Gateway55 @ 14Kiski Area  
Penn Manor24 @ 7Dallastown  
Upper St. Clair42 @ 14Peters Township  
Wilson31 @ 12Reading  
Coatesville28 @ 21Central Dauphin East  
Pennsbury28 @ 42Downingtown East  
Wyomissing34 @ 7Muhlenberg  
West Allegheny21 @ 14Moon Area  
Pottsgrove56 @ 7Upper Perkiomen  
Richland62 @ 14Bedford  
DuBois50 @ 6Punxsutawney  
Lower Dauphin38 @ 0Elizabethtown  
Hickory28 @ 35Wilmington Area  
Henderson21 @ 13Plymouth Whitemarsh  
Mars40 @ 6Indiana  
Monessen49 @ 20Fort Cherry  
Downingtown West7 @ 21Caesar Rodney DE  
Bethel Park7 @ 35Woodland Hills  
Souderton18 @ 7Neshaminy  
Archbishop Ryan41 @ 12Bensalem  
Hampton10 @ 20Greensburg Salem  
Franklin Regional35 @ 3Highlands  
Nazareth49 @ 42Liberty (Bethlehem)  
Governor Mifflin28 @ 14Cocalico  
Red Land34 @ 14Dover  
Stroudsburg31 @ 28East Stroudsburg South  
Rochester21 @ 19Union Area  
Valley View49 @ 21Honesdale  
Knoch40 @ 7Derry  
Haverford53 @ 35Penncrest  
Cedar Cliff35 @ 6Susquenita  
Unionville27 @ 8Avon Grove  
Bayard Rustin37 @ 7East (West Chester)  
Clarion Area49 @ 6Keystone  
Allentown Central Catholic7 @ 38Emmaus  
Wissahickon38 @ 35Central Bucks West  
Spring Grove17 @ 21West York Area  
Chambersburg62 @ 0Gettysburg  
Conestoga17 @ 31Ridley  
Danville20 @ 10Shamokin Area  
Frankford6 @ 35Archbishop Wood  
Freedom21 @ 42Whitehall  
Manheim Township27 @ 7Carlisle  
Central York51 @ 14Hempfield  
Mount Carmel33 @ 49Southern Columbia Area  
Sto-Rox34 @ 35Neshannock  
Dallas14 @ 50Berwick  
Tamaqua26 @ 18Shenandoah Valley  
Donegal68 @ 27Palmyra  
Beaver21 @ 14Freedom Area  
Dunmore7 @ 6West Scranton  
Warren47 @ 6Bradford  
Cambria Heights7 @ 17Bishop Guilfoyle  
Mifflin County19 @ 6Central Mountain  
Ambridge17 @ 6New Castle  
Perry Traditional Academy12 @ 0Taylor Allderdice  
Hershey42 @ 31Cedar Crest  
Council Rock North37 @ 0Hatboro-Horsham  
Pine-Richland7 @ 19Butler  
Bellwood-Antis54 @ 20West Branch  
Port Allegany55 @ 14Ridgway  
Kennett20 @ 0Twin Valley  
JP McCaskey14 @ 30Exeter Township  
Northeastern32 @ 27Shippensburg  
East Stroudsburg North 42 @ 14William Allen  
Hempfield Area10 @ 14Connellsville  
Loyalsock Township6 @ 22Central Columbia  
William Tennent47 @ 30Upper Merion Area  
Greensburg Central Catholic21 @ 16Kittanning  
Pen Argyl22 @ 7Notre Dame-Green Pond  
Blackhawk6 @ 7Hopewell  
Bangor41 @ 14Southern Lehigh  
North Schuylkill40 @ 20Jim Thorpe  
Portage35 @ 14Shade  
Wyoming Area14 @ 15Lake-Lehman  
Northern York26 @ 33Mechanicsburg  
Forest Hills27 @ 0Bishop Carroll  
Line Mountain56 @ 26Juniata  
Bishop McCort14 @ 19Somerset  
Elizabeth Forward47 @ 12Laurel Highlands  
Penn Cambria38 @ 0Central Cambria  
Upper Moreland21 @ 27Interboro  
James M Coughlin31 @ 28Western Wayne  
Steel Valley0 @ 50South Fayette  
Palisades0 @ 40Catasauqua  
Marple Newtown7 @ 21Strath Haven  
Hollidaysburg0 @ 55Thomas Jefferson  
Central Bucks East6 @ 21Abington  
Bloomsburg46 @ 7Warrior Run  
Union35 @ 6Redbank Valley  
Riverside (Ellwood City)0 @ 68Aliquippa  
Blue Mountain35 @ 14Pottsville  
Valley6 @ 16Shady Side Academy  
Altoona14 @ 21Penn-Trafford  
Lackawanna Trail35 @ 13Elmer L Meyers  
Farrell6 @ 39West Middlesex  
Lakeland34 @ 15Hanover Area  
Sun Valley0 @ 32Academy Park  
Central Tech18 @ 28Slippery Rock  
Simon Gratz22 @ 16Overbrook  
Owen J Roberts13 @ 35Perkiomen Valley  
Pocono Mountain East41 @ 0Lehighton  
Northern Bedford County21 @ 8Everett  
Oil City19 @ 42General McLane  
Valley Forge Military0 @ 6Friendship Collegiate Academy DC  
Upper Darby0 @ 49Garnet Valley  
Juniata Valley51 @ 44Claysburg-Kimmel  
Conneaut Area27 @ 30Sharpsville  
Northeast47 @ 12South Philadelphia  
Northern Cambria36 @ 0United  
Methacton10 @ 37Phoenixville  
Greenville42 @ 6Saegertown  
Greencastle-Antrim14 @ 43Susquehanna Township  
Reynolds6 @ 20Grove City  
Milton26 @ 10Mifflinburg  
Chartiers Valley7 @ 49Central Valley  
Karns City20 @ 7Moniteau  
Girard19 @ 26Northwestern  
Troy38 @ 6Sayre  
Belle Vernon2 @ 34Ringgold  
Littlestown33 @ 14Delone Catholic  
Pocono Mountain West10 @ 45Pleasant Valley  
Pottstown51 @ 47Boyertown  
Archbishop Carroll17 @ 28Delaware Valley Charter  
Fairview27 @ 49Corry  
Canon-McMillan0 @ 42Central Catholic  
Biglerville48 @ 6Hanover  
Lakeview24 @ 28Franklin (Franklin)  
GAR Memorial20 @ 19Carbondale  
Kane48 @ 8Otto-Eldred  
Daniel Boone0 @ 29Manheim Central  
Elk County Catholic43 @ 0Cameron County  
Northgate21 @ 7North Catholic  
Millersburg0 @ 34Williams Valley  
Yough13 @ 45Jeannette  
McGuffey29 @ 20Quaker Valley  
Saucon Valley16 @ 18Northern Lehigh  
Bethlehem Catholic14 @ 48Easton  
Fox Chapel13 @ 25Greater Latrobe  
Eisenhower39 @ 8Iroquois  
Titusville35 @ 33Sharon  
Shenango20 @ 14South Side  
Perkiomen23 @ 0Tower Hill DE  
Mohawk Area0 @ 41Montour  
Camp Hill33 @ 18James Buchanan  
California6 @ 54Clairton  
Blairsville15 @ 49Ligonier Valley  
Norristown0 @ 42Central Bucks South  
St. Marys15 @ 19Brookville  
Annville-Cleona6 @ 28Schuylkill Valley  
Quakertown9 @ 21Cheltenham  
Eastern Lebanon County40 @ 18Lebanon  
New Brighton14 @ 34South Allegheny  
Red Lion17 @ 21Lampeter-Strasburg  
Carmichaels6 @ 35Bethlehem Center  
Keystone Oaks0 @ 45Seton LaSalle  
Norwin7 @ 26McKeesport  
Conestoga Valley7 @ 49Garden Spot  
Communications Tech52 @ 0School of the Future  
Carlynton0 @ 38Canevin Catholic  
Southmoreland20 @ 41Mt Pleasant  
Fleetwood35 @ 58Conrad Weiser  
Hughesville0 @ 35Lewisburg  
Chestnut Ridge0 @ 47Berks Catholic  
Cochranton34 @ 41Mercyhurst Prep  
Minersville0 @ 27Schuylkill Haven  
New Oxford0 @ 9Waynesboro  
Deer Lakes0 @ 39Freeport  
Panther Valley54 @ 24Kutztown  
Penns Valley Area20 @ 21Bald Eagle Area  
Fort LeBoeuf35 @ 6Seneca  
Tunkhannock28 @ 18Montrose  
East Allegheny31 @ 34Ford City  
York Catholic59 @ 14Fairfield  
Our Lady of the Sacred Heart13 @ 24Laurel  
Radnor20 @ 21Harriton  
Shaler Area8 @ 42North Hills  
Plum14 @ 49Mt Lebanon  
Westmont Hilltop17 @ 20Greater Johnstown  
Uniontown7 @ 41West Mifflin  
Middletown20 @ 35West Perry  
Hamburg34 @ 13Northern Lebanon  
Boiling Springs5 @ 0Big Spring  
Octorara Area25 @ 6Pequea Valley  
Lincoln7 @ 43Beaver Falls  
Penn Wood6 @ 31Great Valley  
Towanda10 @ 30Athens  
Smethport13 @ 42Curwensville  
Susquehanna0 @ 10Greater Nanticoke Area  
Conemaugh Township35 @ 20Meyersdale  
Marion Center12 @ 28Homer-Center  
Kennedy Catholic18 @ 13Mercer  
Eastern York7 @ 55Bermudian Springs  
Upper Dauphin Area34 @ 42Halifax  
Ephrata7 @ 17Warwick  
Johnsonburg22 @ 14Coudersport  
Bucktail36 @ 0Wyalusing Valley  
Jersey Shore22 @ 51Montoursville  
Newport16 @ 34Tri-Valley  
Sheffield21 @ 35Brockway  
Abraham Lincoln20 @ 42Upper Dublin  
Tussey Mountain12 @ 25Moshannon Valley  
Conemaugh Valley7 @ 42North Star  
Burgettstown0 @ 27South Park  
Charleroi14 @ 64Washington  
West Greene12 @ 52Jefferson-Morgan  
New Hope-Solebury16 @ 28Bristol  
Riverview6 @ 25West Shamokin  
Morrisville0 @ 39Lansdale Catholic  
Harbor Creek6 @ 24North East  
Solanco0 @ 7Oxford  
Jules E Mastbaum Vo-Tech8 @ 39Germantown  
Saltsburg0 @ 41Penns Manor  
Waynesburg Central21 @ 0Brownsville  
Salisbury Township13 @ 7Palmerton  
Serra Catholic13 @ 44Chartiers-Houston  
Huntingdon6 @ 71Tyrone  
Purchase Line13 @ 27Blacklick Valley  
Carrick0 @ 56University Prep  
Louis E Dieruff28 @ 69Wallenpaupack Area  
Academy of the New Church13 @ 34Springfield Township  
York County Tech6 @ 33York Suburban  
Holy Redeemer7 @ 56Old Forge  
Williamsburg14 @ 26Glendale  
Mahanoy Area7 @ 48Marian Catholic  
Leechburg0 @ 35Avonworth  
Albert Gallatin0 @ 54Trinity (Washington)  
Clarion-Limestone0 @ 46Allegheny-Clarion Valley  
Delaware County Christian1 @ 0Calvary Christian Academy (Philadelphia)  
Mapletown14 @ 40Avella  
Cowanesque Valley18 @ 13Wellsboro  
John Bartram28 @ 12Martin Luther King  
Bentworth9 @ 27Frazier  
Cambridge Springs30 @ 13Youngsville  
East Juniata0 @ 31Pine Grove  
Philipsburg-Osceola7 @ 42Bellefonte  
Ferndale8 @ 55Berlin Brothersvalley  
Maplewood31 @ 34Union City  
Nativity BVM6 @ 39Red Lion Christian Academy DE  
Columbia Montour Vo-Tech0 @ 55South Williamsport  
Olney18 @ 35Conwell-Egan Catholic  
Southern Huntingdon County0 @ 35Mt Union  
Montgomery8 @ 48Muncy  
Central (Martinsburg)33 @ 34Clearfield  
Bishop McDevitt (Harrisburg)48 @ 28Cumberland Valley  
Riverside (Taylor)57 @ 47North Pocono  
Trinity (Camp Hill)40 @ 6Columbia  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)